Autokroso varžybos Vilkyčiuose pasižymėjo dalyvių gausa ir kontaktinėmis kovomis

Sekmadienį Vilkyčių autokroso trasoje finišavo ketvirtasis Lietuvos ir trečiasis Baltijos šalių autokroso čempionato etapas. Jo metu prie starto stojo net 62 dalyviai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos.
Varžybų akimirka
Varžybų akimirka / Tomo Markelevičiaus nuotr.
Temos: 1 Autokrosas

Tokio gausaus dalyvių antplūdžio organizatoriai nesitikėjo, todėl varžyvos kiek užsitęsė, tačiau dėl to išlošė žiūrovai, galėję stebėti įnirtingas kovas trasoje. Po laisvųjų važiavimų ir treniruočių dalyviai stojo prie įskaitinių važiavimų starto.

Deja, bet kai kuriems favoritams varžybos baigėsi net neprasidėjusios. Lauryno Diržininko „Lada“ dar pirmosios treniruotės metu patyrė gedimą – išlindo švaistiklis.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Varžybų akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Laurynas Diržininkas

Varžybose netrūko ir incidentų, susidūrimų, kontaktų. Bagį vairuojantis Tadas Viliušis apsivertė po to, kai po starto tiesiosios pirmame posūkyje trenkėsi į išorinėje trasos dalyje supiltą sankasą.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Tadas Viliušis

Jau tapo įprasta, kad varžybas pradeda patys mažiausi lenktynininkai. Sekmadienį prie starto pirmieji stojo D-MINI klasės dalyviai. Sportininkai, kurių amžius siekia vos keturis metus, varžėsi sutrumpintoje trasoje. Klasėje lenktyniavo septyni dalyviai.

Greičiausiu čia tituluotas latvis Mikelis Aploks. Jis aplenkė antros vietos prizininką Everts Henilans. Trečią vietą laimėjo lietuvis Normantas Lepšys. Lyderių trejetas finale gerokai atitrūko nuo savo varžovų.

Tomo Markelevičiaus nuotr./D-MINI klasės dalyviai

Divizione D-4 ir 2000-SUPER varžėsi net dvylika dalyvių, tad žiūrovams šios klasės važiavimai paliko puikų įspūdį. Netrūko susirėmimų automobilių šonais ir kontaktinės kovos. Galiausiai finale geriausią rezultatą pademonstravo Simonas Kazbaras. Per žingsnį nuo jo atsiliko Egidijus Mažeika. Ant prizininkų pakylos prasibrovė ir Latvijos atstovas Janis Miščenko.

D-1A ir 1600 dalyvių gretose nugalėtoju tapo Giedrius Stonys. Už jo finišavo Andis Klava. Dėl trečios vietos įnirtinga kova virė tarp Lauryno Petraškos ir Gvidono Bajorūno. Pastarasis pasivijo varžovą ir jį apsuko, tačiau už sekundės apsisuko ir pats. Greičiau iš vietos pajudėjo Laurynas Petraška, tad jis finišavo trečias, o Gvidonui Bajorūnui teko tenkintis ketvirta vieta.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Lauryno Petraškos ir Gvidono Bajorūno kova

OPEN ir D-OPEN klasėse užtikrintai važiavo ir be didesnės konkurencijos nugalėtoju tapo Dovydas Vaitkevičius. Darius Tamašauskas finišavo antras, o kovingasis Juozas Kutka prasibrovė į trečią vietą.

D-3A-AWD ir B-1600 bagių klasėse žiūrovų ovacijų sulaukė ugnimi besispjaudantys latvių bagiai. Pirmąją vietą iškovojo Maris Licis, už jo liko tautietis Ervins Grencis, o trečią vietą tarp devynių dalyvių pelnė Saulius Žunda. Šį kartą užlipti ant pakylos nepavyko perpektyviam lietuviui Tautvydui Urbai – jis liko ketvirtas.

D-3A-RWD klasėje greičiausias buvo Mindaugas Remeikis. Antrąją vietą išplėšė kovingasis Egidijus Česnelis su „Kawasaki“ varikliu varomu bagiu. Trečią vietą iškovojo Vilintas Kuras, kuris viename iš važiaviavimų beveik užšoko ant priekyje važiavusio Egidijaus Česnelio bagio.

B-600 klasėje lenktynininkų bagius galima vadinti bitutėmis, mat visai nedideli sportiniai bolidai trasa skrieja įspūdingu greičiu. Šioje klasėje lyderiavo ir nugalėjo Davis Aupe. Antrąją vietą iškovojo Keivo Koiv. Kaspars Mengelis finišavo trečias.

Šį kartą nepasisekė vienintelei merginai šioje klasėje – Latvijos atstovei Beatei Klipai. Nors sezono pradžioje, varžybose Smiltenės trasoje mergina sugebėjo iškovoti pirmą vietą, tačiau Vilkyčiuose ji liko paskutinė.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Beate Klipa

Autokroso varžybose Vilkyčiuose prie starto stojo ir „žigulius“ vairuojantys lenktynininkai. Nugalėtoju čia tapo Lietuvis Dainius Pilipavičius. Antrą vietą iškovojo Lietuvos trispalvės spalvomis papuošto „Lada“ vairuotojas Tadas Viliušis. Arnis Odins iš Latvijos tenkinosi trečia vieta.

Komandinėje įskaitoje nugalėtojais pripažinta „LT Motorsport“ komanda. Jie surinko 47 taškus. Analogišką taškų skaičių uždirbo ir ASK „Skorpionas“ atstovai, tačiau jie liko antri. Trečią vietą pelnė 42 taškus surinkę Ukmergės AMSK atstovai.