Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 birželio 13d. 16:46

Autokroso varžybose Biržuose skraidė ir automobiliai, ir šalmai

Autokroso varžybos Biržuose
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Autokroso varžybos Biržuose

Biržų rajono Pačeriaukštės trasoje finišavo antrasis Aukštaitijos mėgėjų autokroso etapas. Šį kartą savo jėgas panoro išmėginti šiek tiek mažiau dalyvių nei pirmame etape. Varžyboms užsiregistravo 22 vairuotojai.

Trasa baudė už klaidas

Kaip ir tikėtasi, Biržų trasa dalyviams nebuvo itin svetinga.  Molinga ir šlapia danga jau apšilimo ratuose privertė dalyvius gerokai pasukti galvas, kokiomis trajektorijomis įveikti posūkius. Jeigu vokiečiai turi „Nürburgring“ trasą, kurioje padarytos klaidos dažniausiai kainuoja nepataisomai sudaužytus automobilius, tai Biržų trasa už klaidas baudžia įtraukdama kovinius bolidus į purvą. O iš jo išvažiuoti be visureigio pagalbos pavyksta retam. 

Nors vairuotojams tokia trasa važiuoti buvo itin sunku, o dar sunkiau mechanikams krapštyti dešimtis kilogramų molio nuo automobilio, žiūrovus toks vaizdas tiesiog masino. Nesuklysime pasakydami, kad smalsuolių į nemokamą renginį susirinko kone tūkstantis.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Autokroso varžybos Biržuose
Tomo Markelevičiaus nuotr./Autokroso varžybos Biržuose

Jaunimo kova tarpusavyje

Jaunimo klasėje šį kartą startavo trys dalyviai. Kaip ir buvo tikimasi, aršiausia kova vyko tarp Eriko Narbuto iš Biržų ir Karolio Petrovičiaus iš Panevėžio. Kiek apmaudžiai vienas važiavimas susiklostė Erikui. Jis, pasivijęs ratu trečios vietos prizininką Marių Kanopecką, niekaip nesugebėjo jo aplenkti. Nors „Žigulius“ vairavusiam Mariui buvo rodoma mėlyna vėliava, reiškianti, jog jis turi praleisti greitesnį sportininką, tačiau ar dėl siauros trasos, ar dėl purvinų automobilio stiklų Marius Erikui erdvės nedavė. Tuo pasinaudojo už Eriko važiavęs K.Petrovičius. Vaikinas surizikavo ir paskutinėje tiesioje atkarpoje radęs tarpą, pro šachmatinę vėliavą praskriejo pirmasis. 

Klasės finale kovos taip pat netrūko, bet intriga čia jau laikėsi vos keletą ratų. K.Petrovičius atitrūko nuo E.Narbuto, taip iškovodamas pirmą vietą klasėje, ir už savęs palikdamas antros vietos prizininką E.Narbutą ir trečią vietą užėmusį Marių Kanopecką.

Vairavimo įgūdžius tobulina ir slalomo trasoje

Klasėje M-1600 ant aukščiausio pakylos laiptelio kopė panevėžietis Egidijus Nevulis, vairuojantis „Opel Astra“. Už jo nugaros liko Biržų atstovas Almantas Januševičius su „Žiguliais“, o trečią vietą pelnė Vidas Bobrovskis iš Joniškio. 

Bene išradingiausiu vairuotoju šioje klasėje galima vadinti trečios vietos prizininką Vidą Bobrovskį, kuris važiuodamas paskutinius ratus fotografams pozavo ne tik mojuodamas, bet ir pasidėjęs rankas po galva, neva imituodamas, kad ruošiasi užmigti. Negalima nepaminėti ir antros vietos prizininko Almanto Januševičiaus. Jo „Žiguliai“ kiekviename posūkyje skriejo šonu, tarsi Dovilo Čiutelės legendinis raudonasis „žiguliukas“. 

Tomo Markelevičiaus nuotr./Autokroso varžybos Biržuose
Tomo Markelevičiaus nuotr./Autokroso varžybos Biržuose

Na, o pirmos vietos nugalėtojas Egidijus Nevulis važiavo ne itin efektingai, tačiau labai efektyviai. Dar viena įdomi detalė apie nugalėtoją yra ta, kad jis net ir per varžybas neatitrūksta nuo savo tiesioginio darbo, todėl rungtynių metu jį galima išvysti paskendusį kalnuose popierių, vykdantį užsakymus ir nuolat kalbantį telefonu su užsakovais. „Toks darbas“ - šypsodamasis sako Egidijus. Beje, E.Nevulis taip pat pabrėžė, kad daug patirties ruošiantis autokroso sezonui įgavo ir ASK „Ladasport“ slalomo treniruotėse, kur ne kartą pelnė prizines vietas įvairiose klasėse. „Bet koks autosportas suteikia patirties, todėl man labai pravertė dalyvavimas slalomuose“ - plodamas per petį ASK „Ladasport“ vadovui Daliui Draugeliui kalbėjo E.Nevulis.

Nesustabdomas autokroso talentas iš Biržų

Klasių M-2000 ir OPEN rezultatai buvo tokie, jog apie šias dvi klases verta parašyti vieną bendrą pastraipą. Čia nesustabdomas buvo kylantis autokroso talentas iš Biržų Raimundas Kukenys. Vaikinas, vairuojantis seną kaip pasaulis ir daug gyvenimo mačiusį „Opel Kadett“, privertė pasiduoti visus abiejų klasių dalyvius. 

Tomo Markelevičiaus nuotr./Autokroso varžybos Biržuose
Tomo Markelevičiaus nuotr./Autokroso varžybos Biržuose

Tie, kas stebėjo autokroso varžybas gyvai, matyt, neliko abejingi agresyviems ir drąsiems vairuotojo, bičiulių vadinamo tiesiog „Kukiu“, manevrams. Vaikinas tiesiog skriejo purvais, taškydamas į šonus molio gabalus, ir pelnytai kėlė į viršų tiek M-2000, tiek OPEN klasės taures. M-2000 klasėje antrąją vietą pelnė Gražvydas Venckus iš Biržų, o trečias buvo panevėžietis Artūras Matulis. OPEN klasės važiavimas šį kartą garsėjo kontaktais, pasivažinėjimais už trasos ribų ir šalmų mėtymais. Ant šlaitų liko kaboti ne vienas automobilis, taip pat keletas jų sugedo trasoje. 

Skraidė automobiliai ir šalmai

Eilinį šou žiūrovams pademonstravo Donatas Stašiūnas (kartais vadinama Žvėrimi) su „Opel Corsa“. Beje, Donatas į Biržus atvyko visai nemiegojęs, kadangi lenktynių išvakarėse sugedo jo „Opel“ variklis. Planas A – taisyti – nepavyko. Teko imtis plano B ir keisti variklį kitu, o tai užtruko iki šeštos valandos ryto, kuomet vienuoliktą valandą visi sportininkai jau stojo pirmiesiems važiavimams. Tačiau Donatas, abiejuose važiavimuose sulaužęs po vieną granatą, finale nusipelnė žiūrovų aplodismentų. Viename iš posūkių jis išskriejo iš trasos ir važinėjosi laukais, o jau kitame rate, tame pačiame posūkyje jis pievą arė jau vidine trasos dalimi. Tačiau trečia klaida buvo lemtinga. Įmerkęs savo „Corsą“ į molio balą jis daugiau nebeišvažiavo. Išlipęs ir įspūdingais sviedęs šalmą į automobilį Žvėris pasitraukė į žiūrovų gretas.

Po Raimundo Kukenio pergalės OPEN klasėje dar dvi taures pasidalijo Biržų ir Panevėžio sportininkai. Antros vietos taurė atiteko Petrui Fergizui, o trečias buvo Marius Kisielis su įspūdingais sūkiais dirbančiu „VW Golf“.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Autokroso varžybos Biržuose
Tomo Markelevičiaus nuotr./Autokroso varžybos Biržuose

Komandinė taurė liko Biržuose
Komandinėje įskaitoje, kaip ir pirmajame, taip ir šiame etape geriausiai pasirodė biržiečiai. Jie, namų varžybose vėl surinko daugiausia taškų. Be abejo, didžiausias šios pergalės kalvis – Raimundas Kukenys, kuris nugalėjo dviejose klasėje, ir komandinės įskaitos taurė buvo jau trečiasis tą dieną jo į viršų keltas apdovanojimas.

Trečiasis autokroso etapas vyks jau Liepos 14-ą dieną. Šį kartą dalyviai kelsis į Kupiškio rajono Uoginių trasą. Organizatoriai sako, kad trasa šiemet atnaujinta kaip niekada gera, tad liepos 14-ą Kupiškyje turėtų būti dar karščiau.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 2 Autokrosas Biržai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Talentingi vaikai

Video

05:56
02:21
03:31:44

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas