Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 13d. 16:36

Autokroso varžybose Plungėje laukiama pastarųjų metų dalyvių skaičiaus rekordo

Autokrosas
Organizatorių nuotr. / Autokrosas

Jau artėjantį šeštadienį Plungėje bus surengtas ketvirtasis Lietuvos automobilių kroso čempionato, vaikų automobilių kroso čempionato, regionų automobilių kroso taurės etapas. Taip pat vyks ir trečiasis Baltijos šalių automobilių kroso taurės etapas. Jau dabar varžyboms užsiregistravo 71-as dalyvis, o ta reiškia, kad etapas veikiausiai taps rekordiniu. Pastaraisiais metais tokio gausaus dalyvių būrio lietuviškame autokrose nebuvo, rašoma pranešime spaudai.

Varžybas organizuojantis Plungės automobilių sporto klubas „Tornada Racing“ su Mantu Zepčiuku priešakyje įdėjo išties daug pastangų, kad šis autokroso varžybų etapas taptų grandioziniu renginiu tiek dalyviams, tiek žiūrovams.

Plungės trasa – viena geriausių Lietuvoje, pasižyminti ne tik savo kokybiška danga, bet ir itin įvairia konfigūracija bei įkalnėmis ir nuokalnėmis. Iš sportininkų ši trasa visuomet reikalauja itin didelio meistriškumo.

Organizatorių nuotr./Renginio plakatas
Organizatorių nuotr./Renginio plakatas

Dalyvių sąrašas, kuriame jau dabar yra 71-as iš anksto užsiregistravęs dalyvis, žada sunkiai prognozuojamas kovas visose klasėse. Itin įdomu šįkart bus stebėti Junior 1000 įskaitos važiavimus, mat čia startuos visi šeši šioje klasėje dalyvaujantys jaunimo įskaitos atstovai. Ankstesniuose etapuose tai vieno, tai kito sportininko trūkdavo, o dabar prie starto stos visas šešetas.

Be jokios abejonės čia intrigos bus labai daug, mat jaunimas pasižymi azartišku važiavimo stiliumi, kuris ne retai perauga ir į kontaktinę dvikovą. Po trijų jau įvykusių etapų čia preliminariai lyderiauja Valdas Mikužis, turintis 69 taškus. 62 taškus yra surinkęs Normantas Lepšys. Dainis Zemnieks su 46 taškais rikiuojasi trečioje vietoje.

Organizatorių nuotr./Autokrosas
Organizatorių nuotr./Autokrosas

Super 1600 klasėje ketina startuoti keturi sportininkai. Nors atrodytų, kad toks skaičius yra gana mažas, tačiau etapas Ukmergėje parodė, kad šios klasės dalyviai, net ir būdami trasoje tik keliese, sugeba užkurti tikrą pirtį vienas kitam. Po trijų etapų čia laimi Eligijus Abartis. Jo sąskaitoje – 61 taškas. 9 taškais atsilieka Erikas Narbutas, o 29 taškus turi ir trečioje vietoje rikiuojasi Šarūnas Gruzinskas.

Klasėje Super 2000 bus išties karšta. Čia užsiregistravo 9 dalyviai. Tai reiškia, kad jie į pogrupius skirstomi nebus ir visuomet startuos kartu. Prognozuoti čia varžybų baigtį yra išties sudėtinga, nes ankstesni etapai parodė, kad rokiruotės čia įvyksta net ir paskutiniuose finalo ratuose. Po trijų etapų šios klasės lyderiu vadinti galima Tomą Skrodenį, sukaupusį 86 taškus. Antros ir trečios vietos prizininkus skiria vos 5 taškai. 68 turi Raimundas Kukenys, o 63 – Arnas Kanapeckas.

Organizatorių nuotr./Autokrosas
Organizatorių nuotr./Autokrosas

OPEN 4500 klasėje, kurioje startuoja „bombomis“ vadinami automobiliai, taip pat užsiregistravo 9 dalyviai. „Launch Control“ bei „Antilag“ sistemų keliami sprogimų garsai čia bus girdimi nuolat, o iš duslintuvų plaikstysis liepsnos. Galingiausių automobilių įskaita visuomet žiūrovus žavi įspūdingais greičiais, kuriuos čia demonstruoja geriausi Lietuvos autokroso lenktynininkai. Šioje klasė po jau įvykusių etapų lyderiauja Steponas Jančauskis su 76 taškais. 55 taškus turintis Egidijus Kirdeikis klasifikuojamas antroje, o 43 balus iškovojęs Paulius Šniukas – trečioje vietoje.

Organizatorių nuotr./Autokrosas
Organizatorių nuotr./Autokrosas

Buggy 1600 įskaitoje Plungėje pasirodys net 11 bagių, tad jie bus padalinti į du pogrupius ir greičiausiųjų dešimtukas susitiks finale. Čia bus galima išvysti ir Europos čempionato dalyvius Tomą Zavarskį, Tautvydą Urbą, Saulių Žundą, Gintarą Morkevičių ir dar keletą kitų itin greitų lenktynininkų. Po trijų etapų įskaitos lyderiu tituluojamas Andrius Lugauskas. Jis turi 59 taškus. 48 ir 45 taškus yra surinkę atitinkamai Kęstutis Krakys ir Mindaugas Jačiauskas. Jie dalijasi antrą ir trečią vietas.

Organizatorių nuotr./Autokrosas
Organizatorių nuotr./Autokrosas

Lietuvos regionų automobilių kroso taurės 1600 klasėje pasirodys penki dalyviai. Jų gretose išvysime ir vieną moterį - Mildą Zabielienę. Šioje klasėje po jau įvykusių etapų laimi Mindaugas Jaudžemis. Jis turi 16 taškų. Trimis mažiau yra surinkęs Valentinas Junevičius, o su 11 taškų trečias rikiuojasi Dainius Stapulionis.

Klasėje 2000 pasirodys net 9 lenktynininkai. Čia pasirodys ir du „Tornada Racing“ klubo nariai Antanas Mažonas ir Gytis Šatkauskas, kurie lenktyniaus savo namų trasoje ir turės bent jau teorinį pranašumą prieš iš kitur atvykusius oponentus. Klasėje šiuo metu lyderiauja Mindaugas Skiezgilas, turintis 49 taškus. Šešiais atsilieka Antanas Mažonas, o trečią vietą dalijasi du sportininkai, po 35 taškus turintys Gytis Šatkauskas ir Simas Gudavičius.

Organizatorių nuotr./Dalyvių sąrašas
Organizatorių nuotr./Dalyvių sąrašas

2000 RWD klasėje išvysime šešis dalyvius ir savotišką dvikovą tarp BMW ir VAZ automobilių. Tiek vienų, tiek kitų trasoje bus po tris. Buggy 2000 įskaitoje laukia šeimyninės dvikovos. Čia savo bagius surems Sigitas ir Romas Rupeikos bei Mindaugas ir Gedas Kirdeikiai. Šiuo metu klasės lyderiu čia tituluojamas Gedas Kirdeikis, kuris turi 29 taškus. 28 balus yra surinkęs Sigitas Rupeika. Mindaugo Kirdeikio sąskaitoje – 23 taškai.

Mini Buggy vaikų čempionato įskaitoje pasirodys šeši mažieji sportininkai. Čia išvysime keturis lietuvius ir du svečius iš Latvijos. Mažųjų bagių lenktynės visuomet žavi publiką jaunųjų sportininkų užsidegimu ir emocijomis po finišo. Itin atkaklios kovos bus galima laukti tarp dviejų brolių – Ąžuolo ir Daugirdo Dungveckių. Abu broliai po trijų etapų turi po 50 taškų, tad po etapo Plungėje kažkuris iš jų išsiverš į priekį. Trečią vietą su 43 taškais dabar užima latvis Emils Mirošniks.

Organizatorių nuotr./Autokrosas
Organizatorių nuotr./Autokrosas

Varžybų dalyviai į Plungę atvyks dar penktadienį vakare, mat čia jų lauks administracinė ir techninė komisija. Išaušus šeštadieniui veiksmas persikels į trasą. Jau nuo 8 val. čia prasidės laisvosios treniruotės, o pirmasis kvalifikacinis važiavimas įvyks 11.30 val. 13 val. bus surengta oficiali varžybų atidarymo ceremonija, o po jos – likusios kvalifikacijos bei finaliniai važiavimai. Bilieto kaina žiūrovams – penki eurai. Trasos vietą galite rasti paspaudę šią nuorodą.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria
Parašykite atsiliepimą apie Gazas