Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 9d. 15:46

Trečioji diena Dakare: B.Vanagas ir V.Žala – dvidešimtuke, A.Juknevičiui koją pakišo kaistantis variklis

Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis 15min iš Dakaro
Komandos nuotr. / Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis

Pirmoji Dakaro savaitė įgauna pagreitį. Antrosios dienos metu su sunkumais susidūrusios komandos, prieš trečiąjį greičio ruožą žada važiuoti atsargiau, tačiau kartu ir palaikyti maksimalų tempą. O susikaupimo trečiajame greičio ruože tikrai prireikė. Minkštų klastingų kopų ir akmenuotų kelių derinys ne vieną ekipažą privertė sustoto ir pasikeisti pradurtas padangas. Dar labiau situaciją apsunkino ir kartu startavę sunkvežimiai ir kitų klasių dalyviai, mat keldami smėlio dulkes jie ne tik trukdė matomumui, tačiau ir apsunkino važiavimą trasa.

Daugiau naujienų apie Dakarą rasite čia.

Dakar.com/Automobilių įskaitos trečiojo etapo TOP10
Dakar.com/Automobilių įskaitos trečiojo etapo TOP10

Rūšiavimas:
Naujausi Viršuje
Naujausi Apačioje
01:04

Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis po ilgos ir sunkios dienos pasiekė finišą! Komanda greičio ruože užtruko 7 val. 39 min. 17 sek. ir preliminariai yra 58-oje vietoje.

A.Juknevičius pasakojo, jog daugiausia laiko kainavo nepaliaujama kova su aušinimo sistema. O laiką, kurį komanda sugaišo laukdama kol bus atitverta trasa po dviejų automobilių susidūrimo, organizatoriai kompensuos. 

„Pavažiuojame, sustojame, įsipilame į aušinimo sistemą vandens ir važiuojame toliau“, – pasakojo A.Juknevičius.

Pilotas teigė, kad dėl kaistančio variklio gali būti kalta ir ne aušinimo sistema. A.Juknevičiaus manymu, po antrojo greičio ruožo patirtos avarijos gali būti pažeista variklio galvos tarpinė, todėl problema gali būti kur kas rimtesnė nei manyta.

„Dar gyvenime į mašiną nepyliau tiek vandens, kiek šiandien“, – juokėsi A.Juknevičius.

Vis tik komanda geros nuotaikos neprarado ir teigė, kad bevažiuodami sutiko ne vieną „likimo brolį“, kurie taip pat susidūrė su techninėmis problemomis. Tarp jų komanda įvardino ir Carlosą Sainzą, kurio bolidui buvo išlaužtas ratas.

Darius Vaičiulis, kaip ir kitų lietuvių komandų navigatoriai, teigė, kad daug sunkumų kėlė akmenys.

00:30

„CRAFT bearings“ komanda jau ir aštuntajame kelio punkte. Laukiame Antano ir Dariaus finiše! Preliminariai komanda 57-oje vietoje.

23:40

„CRAFT bearings“ komanda jau prie septintojo kelio punkto. Preliminariais duomenimis komanda 58-oje vietoje.

23:02

A.Juknevičius ir D.Vaičiulis jau pasiekė ir 6-ąjį kelio punktą.

22:59

Dar prieš važiuodamas į Dakarą, „Agrorodeo“ komandos navigatorius Saulius Jurgelėnas pasakojo, jog viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl Dakare sudega automobiliai - nuo karščio savaime užsidegančios padangos. Vieną tokių atvejų užfiksavo Peru dirbantis 15min žurnalistas Žilvinas Pekarskas. Smilkti pradėjo čekų sunkvežimio padanga. Tiesa, pamatyti atviros ugnies Ž.Pekarskui nepavyko, tačiau jis pasakojo, kad tai pastebėjusi komanda nedelsiant padangą apipylė vandeniu, o netrukus ji buvo pakeista.

Žilvino Pekarsko nuotr./Trečioji Dakaro diena
Žilvino Pekarsko nuotr./Trečioji Dakaro diena

 

22:39

Antanas Juknevičius pasiekė penktąjį kelio puntą. Nors ir po truputį, komanda juda į priekį. Preliminariais duomenimis A.Juknevičius ir D.Vaičiulis dabar yra 60-oje vietoje.

22:01

Benediktas Vanagas paaiškino, jog buvo išties sunki, bet gera diena.

Komanda važiavo saugodama automobilį ir kiek minkštesnėmis, tačiau vis vien kopoms per kietomis padangomis. O dėl prastos B.Vanago savijautos automobilį iki bivako valdo komandos navigatorius S.Rozwadowskis.

20:59

Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas pasiekė finišą! „Agrorodeo“ komandos pilotai taip pat teigė, kad trasa buvo sudėtinga. V.Žala pasakojo, jog buvo pramušę ratą, todėl jį teko pakeisti. Pilotas neslėpė, jog važiavimą apsunkino ir alkis. „Norėjau valgyti vos tik įpusėjomę trasą“, – teigė V.Žala.

Komanda pasakojo, jog trasoje labai daug akmenų. Dar viena problema su kuria susidūrė komanda – stringantis akceleratoriaus pedalas, tačiau V.Žala teigė, kad ši problema jau buvo ir praeitais metais.

Tiek V.Žala, tiek S.Jurgelėnas užjautė A.Juknevičių.

„Antanui užuojauta, nes jau kai mes važiavome, vietomis po sunkvežimių buvo tragedija, jie labai „išmala“ kelią, todėl važiuoti labai sunku“, – sakė V.Žala.

Kalbėdamas apie minėtą avariją, kuri užtvėrė pravažiavimą A.Juknevičiui, V.Žala paaiškino, jog vienoje vietoje yra automobilio pločio kanjonas, todėl jame sustojus, kitiems pravažiuoti šansų lieka mažai.

Preliminariais duomenimis V.Žala ir S.Jurgelėnas finišą pasiekė 13-oje vietoje.

 

20:39

„CRAFT bearings“ pilotas A.Juknevičius patvirtino, jog vėl atsirado techninių gedimų – kaista automobilio variklis.

20:35

B.Vanagas teigė, jog greičio ruožas buvo išties sunkus. Pilotas pasakojo, jog buvo pramušę ratą bei kelis kartus pasiklydę. Taip pat B.Vanagas skundėsi savijauta, spėja, jog apsinuodijo maistu. Jis aiškino, kad iki bivako bolidą nuvairuos S.Rozwadowskis.

Pilotas pasakojo, jog važiuojant buvo labai sunku susikoncentruoti, o likus 10 km iki finišo vos nepatyrė avarijos. Mat kelio knygoje buvo pažymėta itin pavojinga vieta ir tik iš minios žiūrovų supratęs, kad reikia stabdyti, B.Vanagas išvengė pavojaus. „Vos nenušokom nuo kelio“, – aiškino pilotas.

331 kilometrų greičio ruožą komanda įveikė per 4 val. 33 min. 55 sek.

20:29

B.Vanagas pasiekė finišą! Rezultatas išlieka toks pat – 10-ta vieta.

20:21

Nepatvirtintais duomenimis A.Juknevičiaus ekipažas vėl turi techninių problemų – važiuoja su sustojimais. Ar tai praėjusios dienos pasekmės, ar šis greičio ruožas taip pat komandai pažėrė išbandymų, kol kas neaišku.

20:20

A.Juknevičius pasiekė trečiąjį kelio punktą.

20:15

Benediktas Vanagas pasiekė 8-ąjį kelio punktą. Komanda vis dar 10-tą. Laukiame Beno finiše! 

20:06

Nors finišo liniją pasiekė dar ne visi lenktynininkai, jau aiškus šio greičio ruožo nugalėtojas. Absoliuti trečiojo greičio ruožo pergalė atitenka prancūzui Stephane Peterhanseliui. Šiame greičio ruože lenktynininkas užtruko 4 val. 22 min. 35 sek.

19:53

Nerimą kelia A.Juknevičiaus ir D.Vaičiulio eilutė rezultatų lentelėje. Po antrojo kelio punkto komandos rezultatas neatsinaujina. Nors dauguma komandų nuo antrojo iki trečiojo kelio punktų atstumą įveikė per pusantros valandos, „CRAFT bearings“ komandos čia nematyti ir po dviejų valandų.

19:35

B.Vanagas pasiekė 7-ąjį kelio punktą. Rezultatas išlieka toks pat, „General Financing team Pitlane“ komanda - 10-oje vietoje.

19:31

Aštuntą – paskutinį kelio punktą pasiekęs S.Peterhanselis pirmauja. Sportininkui beliko pasiekti finišą.

19:20

Carlosas Sainzas tęsia varžybas. Deja, tačiau jis jau nebepretenduos į čempiono titulą.

19:09

„Toyota Gazoo Racing“ komandos pilotas Ginielis De Villiersas laukia mechanikų pagalbos.

19:00

Peru dirbantis Žilvinas Pekarskas pranešė, jog B.Vanagas važiuoja išties gerai nusiteikęs. Važiuodamas pro šalį Lietuvos žurnalistams pilotas parodė liuksą. Jis jau pasiekė šeštąjį kelio punktą.

Žilvino Pekarsko nuotr./Benediktas Vanagas ir Sebastianas Rozwadowskis
Žilvino Pekarsko nuotr./Benediktas Vanagas ir Sebastianas Rozwadowskis

 

18:57

Su techninėmis problemomis susidūrė ir „Toyota Gazoo Racing“ komanda. Prakirstas ratas, iš bolido bėga neaiškus skystis.

18:55

Carlosas Sainzas sulaukė techninės pagalbos.

18:52

B.Vanagas pasiekė penktąjį kelio punktą. Pilotas nepraranda tempo ir išlaiko 10-ąją poziciją. Iš viso greičio ruože komanda jau važiuoja 2 val. 53 min. 19 sek.

18:47

Carlosas Sainzas toliau bando sutaisyti savo bolidą.

18:38

Pirminiais duomenimis ketvirtasis kelio punktas buvo ne atšauktas, o tiesiog pradėjo nebeveikti. Kad su organizatorių turima įranga kyla problemų lietuviai jau spėjo įsitikinti. Vis dar negalime sekti V.Žalos važiavimo.

18:21

Atšauktas ketvirtasis kelio punktas. Kodėl taip buvo nuspręsta, kol kas neaišku.

18:10

Carlosas Sainzas vis dar įstrigęs – išlūžo jo bolido priekinis ratas. Tikėtina, kad tai gali reikšti, jog jis savo čempiono vietą užleis kam nors kitam.
„Čia išlaužėme važiuoklę, tačiau bandome taisyti. Tai Dakaras“, - savo socialinio tinklo paskyroje rašė C.Sainzas.

18:02

Po trijų kelio punktų lyderio poziciją užimą prancūzas Stephane Peterhanselis.

17:58

Antanas Juknevičius „paėmė“ ir antrąjį kelio punktą. Komanda kyla į 28-tą vietą.

17:52

Žurnalistas Žilvinas Pekarskas užfiksavo ir Vaidotą Žalą su Sauliumi Jurgelėnu judančius link trečiojo kelio punkto.

Žilvino Pekarsko nuotr./Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas
Žilvino Pekarsko nuotr./Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas

 

17:41

Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas, rodosi, neatsilieka. Viso labo ir vėl kalta organizatorių įranga. Komanda šmaikštavo, jog lekia taip greitai, kad organizatorių įrangos signalas atsilieka.

17:37

Antanas Juknevičius pasiekė pirmąjį kelio punktą, čia pilotas atvažiavo per 22 min. 25 sek. Preliminariais duomenimis, komanda – 29-oje vietoje.

17:32

B.Vanagas pasiekė trečiąjį kelio punktą. Preliminariais duomenimis, lietuvių ekipažas kyla į 10-tą vietą.

17:28

Vietoje dirbantis 15min žurnalistas Žilvinas Pekarskas pranešė, jog B.Vanagas sklandžiai juda link trečiojo kelio punkto. Kitų lietuvos sportininkų jam pamatyti dar nepavyko.

Žilvino Pekarsko nuotr./Benediktas Vanagas ir Sebastianas Rozwadowskis
Žilvino Pekarsko nuotr./Benediktas Vanagas ir Sebastianas Rozwadowskis

 

17:17

Prieš tai 30 minučių smėlyje praradusiam Carlosui Sainzui ši diena ne pati geriausia. Rodos, komanda susidūrė su dar rimtesniais rūpesčiais.

17:15

Starto liniją kirto ir Antano Juknevičiaus bei Dariaus Vaičiulio ekipažas.

17:00

Nors dauguma lenktynininkų pirmąjį kelio punktą pasiekė per 20 min, praėjus 45 min. Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno ekipažas čia neužfiksuotas.

Tiesa, jau antrajame greičio ruože negalėjome sekti V.Žalos važiavimo, nes strigo organizatorių duota GPS įranga. Telieka tikėtis, kad dėl tokios situacijos ir trečiajame greičio ruože kalta įranga, o ne kopos ar akmenys.

16:49

Ispanas Carlosas Sainzas užklimpęs smėlyje buvo apie 30 min., tačiau jau važiuoja toliau.

16:38

Po dviejų kelio punktų užtikrintai pirmoje vietoje laikosi katarietis Nasseras Al-Attiyah.

16:32

B.Vanagas pasiekė antrąjį kelio punktą. Jis nuo lyderio atsilieka 3 min. 39 sek.

16:27

Po nuostabaus starto su nesklandumais susidūrė ispanas Carlosas Sainzas, jis po 38 kilometrų užklimpo smėlyje ir vis dar bando išsivaduoti.

16:14

Į trečiąjį greičio ruožą išvažiavo ir Vaidotas Žala su Sauliumi Jurgelėnu. Dar prieš startą šturmanas pasakojo, kad šis greičio ruožas taip pat bus sudėtingas, mat čia bus daug fešfešo, o situaciją dar labiau apsunkins anksčiau startavę ir priekyje važiuojantys sunkvežimiai.

16:13

Benediktas Vanagas ir Sebastianas Rozwadowskis pasiekė pirmąjį kelio punktą. Iki jo komanda sugaišo 19 min. 58 sek.

15:54

„General Financing team Pitlane“ komanda kirto starto liniją.

Paskutinis atnaujinimas: 2019-01-09 15:54

Trečiojo greičio ruožo starto laikai:

  • 14:16 val. Arūnas Gelažninkas;
  • 14:35 val. Balys Bardauskas;
  • 15:54 val. Benediktas Vanagas ir Sebastianas Rozwadowskis;
  • 16:14 val. Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas;
  • 17:15 val. Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis.

Trečiąją dieną dalyviai pajuda iš San Chuan de Markona ir važiuoja į Arekipą. Iš viso komandos turės įveikti 799 kilometrus, iš kurių 331 km sudarys greičio ruožas. Pirmieji 15-ka ekipažų startuos kas 3 min., dar 10 ekipažų starto liniją kirs kas 2 min., dar 10 į greičio ruožą įvažiuos kas minutę, o likę kas 30 sekundžių.

TAIP PAT SKAITYKITE: A.Juknevičiaus mechanikai dirbo be poilsio, tačiau pilotas jau pakeliui į trečios dienos startą

Pirmasis iš lietuvių startuos Benediktas Vanagas. Jis antrojo greičio ruožo finišą pasiekė 17-oje vietoje. Kaip pasakojo pats pilotas, ši diena taip pat laukia sudėtinga.

„Greičio ruožas bus labai įvairus, bus palai piktos kopos, tai bus tos pačios kopos, kur praeitais metais Sebastienas Loebas baigė savo lenktynes. Tikrai sudėtinga diena nusimato“, - aiškino B.Vanagas.

Pilotas pasakojo, jog prieš startuojant didžiausią dilemą kelia padangų slėgis. Kopose reikia minkštesnių padangų, tačiau trasoje pasitaikys ir akmenuotų kelių. Be to važiavimą, anot piloto, dar labiau apsunkina dulkės, todėl atsargumo reikia dar daugiau.

Komentarai: 11

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Afganistano dilema: ką daryti su vaikais savižudžiais sprogdintojais?

15min tyrimas: slaptąjį premjero patarėją lydi milijoninė sėkmė

Aktualu

Psichiatras L.Slušnys apie kirčiavimo mokytoją: „Vaikai dar bando suktis, o aš prisysiočiau į kelnes“

Aktualu

Ketvirtadienio vandentiekio avarijos Vilniuje padariniai pašalinti: atnaujinamas eismas

15min iš Dakaro Gazas

Dakaro dienoraštis Nr. 12. Ar galima priaugti svorio valgant bivake

Gyvenimas

Vika apie asmenines patirtis: „Mes visi labai orientuoti į save. Gal dėl to ir sergame depresijomis“

Vardai

Nesklandumai „X Faktoriuje“: vienai balsingiausių šou dalyvių pasirodymo metu sugedo mikrofonas

Gyvenimas

Gydūnas Rimantas „praregėjo“ netekęs akies: prieš kokį 1000 metų mane būtų sudeginę ant laužo

Aktualu

Nepalo tradicija, žudanti moteris

Vitaminai sielai. Viktorija Macijauskienė apie motinystę, moteriškumą ir santykius su vyru

24sek

Š.Jasikevičius: „Kai kurie žalgiriečiai šiandien nebūtų verti net už dublerius žaisti“

Verslas

Sekmadienį Lietuvoje sutriko „Revolut“ veikla

Neišsiųsti CV Kultūra

Gytis Ambrazevičius: apie dainų pavadinimus, kūrybą ir amoniaką

Vardai

Vitalijus Cololo šoko į ledinę eketę: 22 kg numetęs humoristas parodė ir naujas kūno formas

Aktualu

S.Skvernelis sutinka – paskelbimas apie konservatorių sąsajas su Kremliumi galėjo būti klaida

Aktualu

Šakočių kepėja iš Kaišiadorių rajono neatsigina kvietimų demonstruoti savo sugebėjimus

Gazas

Reidas Kaune: įkliuvo „Žalgirio“ pergalę kelias dienas šventęs „Taxify“ vairuotojas

Aktualu

Žiežmarių gimnazijos mokytojos tonas kirčiavimo pamokoje verčia gūžtis: mokyklos vadovybė ėmėsi veiksmų

24sek

Per plauką nuo sensacijos: „Nevėžio“ tritaškiai vos nepaskandino „Žalgirio“

Mokslas.IT

Dangaus stebėtojai laukia „kruvinojo mėnulio“ pasirodymo

Vardai

Ineta ir Ąžuolas Žvaguliai iš prieglaudos pasiėmė šuniuką: „Kiekvieni namai turi turėti gyvūną“

Vardai

Darjušas ir Edita Lavrinovičiai – apie staiga įsiplieskusią meilę, piršlybas ir didesnės šeimos norą

Sportas

„Napoli“ penktą kartą iš eilės įveikė „Lazio“ klubą

Savaitės Lietuvos įvykiai – 15min fotografų kadruose (2019 m. sausio 14-20 d.)

Aktualu

Opozicija: nauja paramos teikimo tvarka palieka spragų dalyti pinigus neskaidriai

Naujienos

Gazas

Trečiasis Dakaro etapas: A.Gelažninkas – tarp 30 greičiausių, B.Bardauskas labai neskuba

Aktualu

Laiptinėje Jonavoje aptiktas daugybinius kaukolės lūžius patyręs vyras

Aktualu

Plėšimas Kaune: įsiveržę į namą, trys kaukėti vyrai surišo šeimininką lipnia juosta

Aktualu

Eišiškėse dvi pardavėjos per terminalą savo sąskaitas papildė 20 tūkst. eurų

Aktualu

Trakuose iš ligoninės pabėgo vyras su perdurta krūtine, jo skriaudikas už grotų

Gyvenimas

6 būdai, kurie padės greitai išvalyti skirtingas kilimo dėmes

Aktualu

A.Zuoko liberalai į savivaldą eina ir su Liberalų sąjūdžiu: tai yra plano dalis

24sek

NBA: Luka Dončičius pranoko pirmą NBA biržos šaukimą ir nukovė „Suns“

Vardai

Turtingiausias pasaulio žmogus, „Amazon“ įkūrėjas Jeffas Bezosas skiriasi su žmona

15min iš Las Vegaso Mokslas.IT

Pernelyg vulgaru net Las Vegasui: turbūt pažangiausias pasaulyje vibratorius moterims

Aktualu

Teismas spręs, ar naujazelandiečiai gali įsivaikinti lietuvę mergaitę

Aktualu

Australijoje dėl diplomatinių atstovybių gautų įtartinų paketų sulaikytas vyras

Aktualu

L.Slušnys: Vaiko teisių apsaugos įstatymo kritikai mato velnius ten, kur jų nėra

Įspūdingiausi 2018 metų vestuvių kadrai iš viso pasaulio

Interviu Gyvenimas

Į Kiniją atvykusią cerebriniu paralyžiumi sergančią Ajaną medikai pirmiausia nusivedė... į barą

Diskriminacijos radaras Aktualu

Diskriminacijos radaras. Konflikte dėl algų Lyčių lygybės institute netrukus bus padėtas taškas

Aktualu

Pietų Korėjos prezidentas: Japonija turėtų „laikytis kukliau“

Aktualu

Opozicijos kandidatas F.Tshisekedi paskelbtas Kongo DR prezidento rinkimų nugalėtoju

Sportas

Ispanijos Karaliaus taurėje – „Real“ pergalė ir Brahimo Diazo debiutas

Aktualu

D.Trumpas paliko derybas dėl tvoros pasienyje su Meksika

Sportas

Sensacija Prancūzijoje – PSG iškrito iš lygos taurės

Aktualu

Buvęs Kauno vicemeras prisijungė prie G.Nausėdos komandos

Deuce

R.Berankis nepateko į „Australian Open“ – pralaimėjo žemiau reitinguotam kinui

24sek

Europos taurė: kapitono nesulaukęs „Rytas“ po dramatiškos kovos krito Monake

Sportas

Anglijos lygos taurė – keturi G.Jesuso įvarčiai ir įspūdinga „Manchester City“ pergalė

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

10:56
04:13
03:15

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas