Dabar populiaru
Publikuota: 2018 spalio 12d. 12:49

Automobilių slalomo mėgėjai „Bobų vasarą“ ir finalines kovas pasitiks Plungėje

„Eolto slalomo taurė“
Organizatorių nuotr. / „Eolto slalomo taurė“

2018 metų pavasarį startavusi penkių etapų slalomo varžybų serija „Eolto slalomo taurė“, spalio 13 dieną užbaigs savo žygį per Lietuvos miestus, rašoma pranešime.

Finalas Plungėje

Pirmieji trys etapai pavasarį vyko Varėnoje, Jurbarke ir Panevėžyje. Ruduo buvo pradėtas etapu Telšiuose, o finalinė kova įvyks „Bobų vasaros“ metu, Plungėje, kur bus susumuoti galutiniai visų etapų rezultatai bei paskelbti nugalėtojai atskirose klasėse.

2017 metais ši slalomo serija aplankė keturis miestus, šiemet – jų buvo penki.

„Šiemet išplėtėme varžybų geografiją ir pridėjome penktą etapą. Esame patenkinti šia slalomo serija, į kurios visus etapus susirenka daug dalyvių, o juos palaiko ir nemažas būrys žiūrovų. Džiugu, kad automobilių sportas Lietuvoje toliau išlieka populiarus, žmonės nori sportuoti, o entuziastų skaičius vis didėja. Todėl kitais metais toliau planuojame remti automobilių sportą“, - sakė „Eolto“ komercijos direktorius Edidijus Petrauskas.

Organizatorių nuotr./„Eolto slalomo taurė“
Organizatorių nuotr./„Eolto slalomo taurė“

Varžybas organizuojančio „Kauno autoklubo“ atstovas Aleksandras Dainys taip pat itin teigiamai vertina šias slalomo varžybas.

„Automobilių sportas Lietuvoje neapsiriboja tik trimis didžiausiais Lietuvos miestais. Autosporto mėgėjų yra visoje Lietuvoje, taigi džiaugiamės savo varžybomis pagyvindami mažesnių miestų gyvenimą ir suteikdami puikią progą pasivaržyti mūsų rengiamose slalomo varžybose, kurių jie laukia.

Kartais tiesiog pritrūksta iniciatyvos surengti mėgėjiškas varžybas ir mes norime parodyti, kad tai padaryti nėra sudėtinga. Juk kiekviename Lietuvos mieste yra automobilių sporto entuziastų, kurie mėgsta ekstremaliau pasukioti vairą ir pagazuoti, todėl tikrai verta imtis iniciatyvos ir reguliariai organizuoti kad ir paprastas varžybėles, lavinant savo vairavimo įgūdžius, o ne lakstant gatvėse.

Džiaugiuosi, kad šių metų „Eolto slalomo taurės“ serija vėl puikiai pavykusi. Tikiuosi, kad paskutinis etapas nesugadins tos geros viso sezono emocijos. Taurės ir prizai jau paruošti ir laukia pačių greičiausiųjų. Šimtu procentu įvykdėme unikalią šių varžybų taisyklę, kad etapų prizininkai, turi teisę nemokamai startuoti kitame etape. Finale tokių dalyvių taip pat bus. Taigi besitęsiančią „Bobų vasarą“ mes pasitinkame finaliniu renginiu Plungėje“, - sakė Aleksandras Dainys.

Važiavimų laikai nebus sumuojami

Kiekvieną slalomo etapą kauniečiai organizuoja su tuose miestuose veiklą vykdančiais automobilių klubais, kurie gerai pažįsta savo miestą, turi patirties bei moka sklandžiai suorganizuoti varžybas. Plungėje „Kauno autoklubui“ pagalbos ranką išties „Tornada Racing“ klubas.

varžybų dalyviai bus suskirstyti į šešias klases:

  • Priekiniai varomi ratai (FWD);
  • Galiniai varomi ratai (RWD);
  • Visi varomi ratai (AWD);
  • Jaunimas (vairuotojai, gimę 2001 metais ir jaunesni; su tėvų ar globėjų sutikimu) (J);
  • Moterys (M);
  • Laisva – automobiliai, atitinkantys KET, arba turintys LASF išduotą automobilio sportinį pasą.

„Varžybos vyks ne aikštelėje, o užtvertoje Pramonės prospekto dalyje, kur plačiausioje gatvės vietoje turėsime 400 metrų atkarpą. Trasa nebus labai sudėtinga – ji patiks greičio mėgėjams, nes teks jungti ne tik antrą, bet galbūt ir trečią pavarą. Planuojame tris važiavimus, iš kurių vienas – pats geriausias – bus įskaitinis. Važiavimų laikai sumuojami nebus. Tai turėtų būti įdomu dalyviams ir leis iki varžybų pabaigos išlaikyti intrigą, kuomet niekas negalės nuspėti ar paskutinio važiavimo metu varžovas sugebės trasą įveikti dar greičiau“, - apie trasą ir važiavimus kalbėjo „Tornada Racing“ klubo pirmininkas Mantas Zepčiukas.

Preliminariais duomenimis, varžyboms ruošiama daugiau nei 70 startinių numerių. Įdomu tai, kad nuo registracijos paskelbimo praėjus dvylikai valandų, jau buvo pateikta 40 paraiškų.

Padėtis turnyrinėje lentelėje

Artėjant finalinio etapo startui, vieni varžybų dalyviai jau gali būti ramūs dėl savo bendros metinės įskaitos pozicijos ir tiesiog važiuoti savo malonumui bei galbūt sezoną užbaigti dar viena pergale ar puikiu pasirodymu. Tačiau dar yra ir tokių, kuriems finalas pareikalaus daug nervų bei šalto proto, nes jų pozicijos dar nėra tvirtos, o į nugarą kvėpuojantis varžovas gali jas atimti.

Už pirmą vietą skiriami 25 taškai, antrą vietą užėmęs sportininkas gauna – 21 tašką, trečią – 17 taškų. Toliau taškų kraitis pagal užimtas vietas pasipildo taip: 14, 11, 9, 7, 5, 3 ir 1.

Likus vienam etapui, jaunimo klasės lyderiu yra Erikas Valkeris. Jo sąskaitoje 50 taškų. Aštuoniais mažiau turi Irmantas Buivydas, o trečią vietą užimantis Karolis Kiškūnas yra surinkęs 34 taškus.

Moterų grupėje vienvaldė lyderė yra Olga Židovlenkova, laimėjusi tris etapus ir viename užėmusi antrąją vietą. Jos sąskaitoje 96 taškai ir Olgos aplenkti niekas nebegali. Jonė Aleksynaitė žengia antra su 55 taškais, o trečioje vietoje esanti Evelina Drilingienė turi 46 taškus.

Priekiniais ratais varomų automobilių įskaitos lyderis yra Mindaugas Jankauskas. Jis turi 60 taškų. Teoriškai jo pozicija saugi. Tereikia parodyti gerą rezultatą. Tuo tarpu antroje ir trečioje vietose esantys Aurimas Nasickis ir Marijus Viniarskas turi po 42 taškus.

Galiniais ratais varomų automobilių įskaitoje pirmauja Julius Povilauskas, kuriam jau neverta jaudintis dėl pirmos vietos. Jis turi 75 taškus, o artimiausias varžovas – Darius Kutavičius – surinkęs 29 taškais mažiau (46 taškai). Trečioje vietoje esantis Robertas Valkeris atsilieka dar 18 taškų (28 taškai).

AWD klasėse vienvalde lydere yra Olga Židovlenkova, kuri dalyvavo visuose keturiuose etapuose ir pademonstravo gerus rezultatus. Ji turi 85 taškus ir nuo varžovų yra atitrūkusi milžiniška persvara. Pastarieji nebuvo itin pavyzdingi visų etapų lankytojai, todėl ir neturi tokio solidaus taškų kraičio. Antroje vietoje esantis Daivaras Skiotys ir trečioje pozicijoje žengiantis Dainius Sukackas turi po 25 taškus. Preliminariai į finalinį AWD klasės etapą yra užsiregistravę vos trys dalyviai: Olga Židovlenkova, Daivaras Skiotys bei Modestas Gedvydas, kuris prieš šį etapą turėjo 17 taškų, taigi tikėtina, kad jis ir užims trečią vietą serijoje.

Organizatorių nuotr./„Eolto slalomo taurė“
Organizatorių nuotr./„Eolto slalomo taurė“

Laisvosios įskaitos „Eolto slalomo taurės“ nugalėtojas dar nėra aiškus, tačiau visus šansus juo tapti turi Julius Povilauskas, surinkęs 53 taškus. Antroje vietoje žengia Mindaugas Jankauskas su 36 taškais. Tačiau jam reikės ne tik bandyti tapti pirmu, bet ir apginti antrąją poziciją, nes trečią vietą užimantis Aurimas Nasickis turi 31 tašką, o ketvirtu klasifikuojamas Darius Kutavičius turi 28 taškus. Taigi laisvoje klasėje gali užvirti rimta kova dėl prizinių pozicijų.

Žiūrovai finalinį etapą, kaip ir visus prieš tai vykusius, galės stebėti nemokamai, palaikydami savo favoritus. Varžybų pradžia 10 valandą. Varžybų vieta – Pramonės prospektas 27, Plungė.

Vos tik finišavus paskutiniam dalyviui ir paskelbus oficialius rezultatus, pasipils prizų ir apdovanojimų lietus. Bus apdovanoti tiek Plungės etapo nugalėtojai, tiek ir metinės įskaitos nugalėtojai bei prizininkai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

„Brexit“ susitarimas greičiausiai pasmerktas žlugti: kas toliau?

Aktualu

Kaip kandidatai į prezidentus spręstų švietime užvirusią krizę?

Gyvenimas

Prekybos žmonėmis grimasos: miršti darbo vietoje Lietuvoje, bet mirtis registruota Ukrainoje

Gazas

„Peugeot 508“ testas: 700 km su puse bako ir 5 kelyje sutiktos lapės

Aktualu

Tomas Venclova: esu solidarus su mokytojais

„Ginčas“: „Žalgirio“ pravertos žaizdos – kaip gydyti „Rytą“?

Sportas

Startas: blokuojamas feisbukas, favoritas D.Rapšys, tamsusis arkliukas R.Meilutytė

Vardai

„Skamp“ 20-mečio koncertas iš arenos keliasi į kuklesnę erdvę: buksuoja bilietų pardavimai

Maistas

„Dainava“: į restoraną kaip į teatrą

Aktualu

Emmanuelis Macronas ramina protestus – žada kelti minimalų atlyginimą

Kultūra

Artūras Tereškinas: Apie erotines fantazijas ir vyrą su dviem pudeliais

Vardai

Paskelbti M.A.M.A 2018 nominantai: tarp lyderių – vienu hitu pasaulį užkariavęs Dynoro

Interviu Aktualu

M.Aliochina iš „Pussy Riot“ apie protesto svarbą: „Tylėdamas savo laisvę atiduodi kitam“

Pasaulis kišenėje

Patarimai, ką daryti, kad kelionė į Izraelį nebūtų drungna

Vardai

Editos Daniūtės šventės Toskanoje – apie itališką Kūčių stalą su silke ir lietuviškų eglių grožį

15min recenzija Kultūra

Talino kino festivalis: E.Jankausko debiutas „Čia buvo Saša“ – filmas, kurio verta laukti 2019 m.

Gyvenimas

Įkvepiantys lietuviškos senatvės pavyzdžiai: drąsa pasakyti „ne“ vienatvei, ligoms ir apleistumui

Kultūra

Valstybiniai muziejai kvies juose lankytis nemokamai

Sportas

Vilniaus „Žalgiris“ atsisveikino su trenerių štabo nariu

24sek

48 kankinančios Domanto Sabonio valandos: „Nebenorėčiau to daugiau patirti“

Naujienos

Deuce

R.Balžekas: „Perfrazuojant N.Kesminą – Lietuvos tenisas tokioje duobėje dar nebuvo“

Aktualu

Vokietijoje užsiliepsnojo traukinys, keleiviai nenukentėjo

Aktualu

Pasaulio lietuviai prašo Vyriausybės imtis agitacijos dėl dvigubos pilietybės referendumo

Verslas

Tyrimas: kas šeštas lietuvis artimiausiu metu planuoja keisti būstą

24sek

Kokią žalgiriečių kaukę prieš Eurolygos startą nuplėšė „Rytas“?

Naujieji pusiau požeminiai konteineriai turėjo būti patogūs ir modernūs. Gal tokie ir bus, tačiau kol kas Vilniaus savivaldybė priversta nagrinėti nepatenkintų gyventojų skundus, kadangi konteinerių vietos numatytos vietoj vaikų žaidimų aikštelių, ten, kur statomi automobiliai ar ilgus metus puoselėta veja. Viskas todėl, kad sudarant žemėlapį žmonių niekas net neklausė.
Aktualu

Naujais konteineriais nepatenkinti vilniečiai: savivaldybė tik sako, kad mūsų klauso

Sportas

Savaitgalį: Eurolygos startas, lietuvių akistata Europos turnyre, regbio ir futbolo rinktinės

Verslas

Tabakininkams smogę kriminalistai sulaukė atkirčio: jie žlugdo legalų verslą

Interviu 24sek

„Žalgirio“ kapitonas – apie Eurolygos rekordą, telefonus ir ateitį Lietuvos rinktinėje

Verslas

Ekspertai: korupciją medicinoje mažintų kryptingos kampanijos, didesnės medikų algos

Gazas

Vilniaus oro uoste iškils moderni daugiafunkcė automobilių stovėjimo aikštelė

Pasaulis kišenėje

Užvarčių kaimas: paprasto žmogaus nuveikti dideli darbai

Aktualu

Pasikeitė Vilniaus Kaziuko mugę organizuojanti bendrovė

Aktualu

Klaipėdoje ant žolės nuvairavęs ukrainietis įpūtė virš 3 promilių

Sportas

Dramą pralaimėję futbolininkai: „Akivaizdu, kad vieno įvarčio mums neužtenka“

Verslas

Laimėta daugiau nei milijonas eurų – vienas laimėtojas dar neatsirado

Aktualu

D.Grybauskaitė: mėginimai riboti žiniasklaidos laisvę kelia pavojų nacionaliniam saugumui

Aktualu

Marijampolės policija prašo padėti surasti pradingusį Andrių Kočiubaitį

Vardai

Channingas Tatumas susitikinėja su Jessie J: naujoji draugė stebėtinai panaši į buvusią žmoną

Aktualu

Per avariją Šiauliuose niekas nenukentėjo, bet po savaitės 48 metų vairuotojas mirė

Vardai

Ypatingos

07:15
07:03

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Dovanoju sveikatą

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie Gazas