Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 15d. 12:27

Automobilių žurnalistų turnyras baigėsi „Speedway“ kartodrome

Lietuvos žurnalistų autoklubo turnyras „Speedway“ kartodrome
Egidijaus Babelio nuotr. / Lietuvos žurnalistų autoklubo turnyras „Speedway“ kartodrome

Kone visus Lietuvos kartodromus apkeliavęs Lietuvos žurnalistų autoklubo kartingo turnyras peštynes prie vairo baigė naujausiame „Speedway“ kartodrome.

Keturiese dėl medalio

Lietuvos žurnalistų autoklubas surengė 8 etapus skirtinguose Lietuvos kartodromuose. Daugiau nei Lietuvos kartingo čempionate. Vis vien tiek etapų nepakako, kad turnyrinėje lentelėje atsirastų ryškūs skirtumai tarp dalyvių, kuris kurią vietą pasidalintų.

Vienintelis televizijos laidų vedėjas Ramūnas Fetingis, kartingo turnyro lyderis nuo varžovų atsiplėšė tiek, kad nebuvo net teorinių galimybių prarasti čempiono vardą. Antroje vietoje gana saugiai jautėsi žurnalistas Egidijus Babelis. Dėl trečios vietos, su galimybe prasimušti iki antrosios, kovėsi operatorius Aidas Bubinas, žurnalistas Renaldas Gabartas ir laidų vedėjas Dainius Leonavičius ir 15min žurnalistas Paulius Sviklas. Visi norėjo trečios vietos.

Egidijaus Babelio nuotr./Lietuvos žurnalistų autoklubo turnyras „Speedway“ kartodrome
Egidijaus Babelio nuotr./Lietuvos žurnalistų autoklubo turnyras „Speedway“ kartodrome

Tinkama lenkimams

Paskutinė kova įvyko šalia Elektrėnų esančiame „Speedway“ kartodrome. Naujausias, vos prieš metus pastatytas tarptautinio lygio standartus atitinkantis kartodromas pasižymi greita ir techniška trasos konfigūracija, pločiu, suteikiančiu dideles lenkimų galimybes. Pats tas paskutiniam santykių išsiaiškinimui.

„Speedway“ kartodromas pramoginiams pasivažinėjimams nuomoja tiek 9, tiek galingesnius, 13 AG gokartus. Žurnalistams teko važiuoti abiem. Treniruotėje silpnesniais, kvalifikacijoje ir varžybose – galingesniais.

„Su 13 AG gokartu šioje trasoje yra ką veikti. Bet kas nustebino, kad konfigūracija leidžia labai smagiai važiuoti ir su 9 AG gokartu. Dažna problema lenktyniniams gokartams pritaikytuose kartodromuose yra ta, kad su nuomai skirtais bolidais važiuoti nuobodu. Aštrūs ir techniški šios trasos posūkiai neleidžia nė pagalvoti apie žiovulį važiuojant net su silpnesniais gokartais,“ – sakė kvalifikacijoje geriausią laiką parodęs Ramūnas Fetingis.

Egidijaus Babelio nuotr./Lietuvos žurnalistų autoklubo turnyras „Speedway“ kartodrome
Egidijaus Babelio nuotr./Lietuvos žurnalistų autoklubo turnyras „Speedway“ kartodrome

Nelygios jėgos

Vis tik varžybose jam teko nusileisti iš antrosios vietos startavusiam Egidijui Babeliui, kuris apsilenkęs Ramūną po pirmųjų posūkių nei vienam varžovui nepaliko vilčių jį aplenkti.

Loterija „Speedway“ kartodrome – ne visi gokartai vienodai gerai važiuoja. Taigi ne už ilgo posūkiuose itin greitą Ramūną tiesiojoje pasivijo, aplenkė ir antroje vietoje finišavo turnyro naujokas, važiavęs tik antrą etapą, Vytautas Pilkauskas.

„Trasa labai gera, labai smagi. Čia daug greičio, bent keli posūkiai, kur reikia galvoti, „prisišaudyti“ stabdymo, sukimo taškus,“ – įspūdžiais dalinosi Vytautas Pilkauskas.

„Patiko posūkių grupės, kurios priverčia galvoti, kaip reikia įvažiuoti ne į sekantį, o į trečią posūkį. Idealiai lygus asfaltas leidžia vis slystelėti. Jeigu tinkamai pravažiuoji visus posūkius, ką padaryti išties nelengva, trasa apdovanoja labai gerais įspūdžiais ir potyriais,“ – jį papildė etapo nugalėtojas Egidijus Babelis.

Tuo tarpu kova dėl trečios vietos bendroje turnyrinėje lentelėje įsiplieskė jau nuo starto. Dainius Leonavičius kapojosi su Renaldu Gabartu tikrąja to žodžio prasme, iki pat finišo ir netgi po jo. Vis tik kur du pešasi, trečias laimi. Aidas Bubinas pralindo į priekį ir lenktynes baigė trečias. Taip jis užsitikrino trečią vietą Lietuvos žurnalistų autoklubo kartingo turnyre. Užtikrintai primas – Ramūnas Fetingis. Antras – etapą laimėjęs Egidijus Babelis.

Temos: 1 Kartingas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Gazas