Dabar populiaru
Publikuota: 2014 balandžio 3d. 14:32

„Autoplius Fast Lap“ tikslas 2014 metams – klestinčios žiedinės lenktynės

„Autoplius Fast Lap“ akimirkos 2013-aisiais
Algirdo Venskaus nuotr. / „Autoplius Fast Lap“ akimirkos 2013-aisiais

2011 m. – 104 dalyviai, 2012 m. – 134, o 2013 metais – 156 dalyviai iš šešių valstybių: Lietuva, Latvija, Estija, Rusija, Anglija, Suomija. Tokia yra „Autoplius Fast Lap“ lenktynių statistika pastaraisiais metais. Pasak organizatorių, šie rodikliai neatspindi realaus lenktynių populiarumo, nes jos netalpina visų norinčiųjų.

Surinkdamos 3000 žiūrovų, lenktynės yra vienas iš didžiausių renginių „Nemuno žiedo“ trasoje. Pagal žiūrovų kiekį konkuruodami su populiariuoju „driftu“, „Autoplius Fast Lap“ organizatoriai yra numatę formato ir programos naujoves, kurios sutrauks dar didesnę ir įvairesnę publiką. 

Algirdo Venskaus nuotr./„Autoplius Fast Lap“ akimirkos 2013-aisiais
Algirdo Venskaus nuotr./„Autoplius Fast Lap“ akimirkos 2013-aisiais

Kalendorius tradicinis, bet neįprastas

„Autoplius Fast Lap“ paskelbtame lenktynių kalendoriuje išlaikomas tarptautinis principas – siekis aplankyti visas kaimynines lenktynių trasas. 

Pirmasis etapas, kuris, tikimasi, bus lydimas šilto ir saulėto oro, vyks gegužės 17 d. „Nemuno žiedo“ trasoje, netoli Kačerginės miestelio. Pirmajam etapui lenktynių organizatoriai yra paruošę naujų varžybų rungčių automobilių mėgėjams, o žiūrovams - daugiau veiksmo zonų.

Birželio 23 d. lenktynių dalyviai varžysis bene mėgstamiausioje jų Parnu miestelio „Auto24ring“ trasoje. Pernai pastatyta trasa gali pasigirti idealia infrastruktūra ir kokybe. Šiemet trasa bus dar labiau patobulinta: padidintos ir pagerintos saugos zonos, ruošiamos papildomos žiūrovų tribūnos.

Algirdo Venskaus nuotr./„Autoplius Fast Lap“ akimirkos 2013-aisiais
Algirdo Venskaus nuotr./„Autoplius Fast Lap“ akimirkos 2013-aisiais

Liepos 26 d. lenktynininkų karavanas apsilankys Latvijoje, kur „Bikernieki“ trasoje visi svečiai stengsis sutramdyti vietinius greituolius, kurių priešakyje yra 2013 metų „Autoplius Fast Lap“ čempionas Marekas Matvejevas su „Lotus Exige“. Tiesa, „Bikernieki“ trasa irgi galės pasigirti atnaujinta danga, mat joje yra vykdomi renovavimo darbai.

Festivalis. Taip pavadinę paskutinį „Autoplius Fast Lap“ etapą, kuris vyks rugpjūčio 30 d. „Nemuno žiedo“ trasoje, mes neapsiriksime. Lenktynės priims naują Šiaurės Europos „Time Attack“ lenktynių seriją, subursiančią greičiausius Suomijos, Lietuvos, Latvijos ir Estijos „Time Attack“ lenktynininkus. Verta paminėti, kad suomių automobilių parkas ir jų pajėgumas yra vienas ryškiausių Europoje. Negana to, kartu su kitų automobilių sporto šakų atstovais tikimasi surinkti gausų būrį „Show off“ parodos dalyvių ir superautomobilių savininkų. 

Algirdo Venskaus nuotr./„Autoplius Fast Lap“ akimirkos 2013-aisiais
Algirdo Venskaus nuotr./„Autoplius Fast Lap“ akimirkos 2013-aisiais

Naujovės trumpų distancijų „Race“ lenktynėse – į naudą 

Daugiausia pakeitimų šiemet susilaukė „Race“ lenktynių taisyklės. „Race“ dalyviai bus skirstomi į keturias naujas klases: R1600, R2000, NA2000 ir Turbo2000. Paskutinės dvi klasės vertos atskiro paminėjimo, kadangi panašaus skirstymo neturi jokios kitos trumpų distancijų lenktynių serijos. 

Į NA2000 papuola visi lenktyniniai automobiliai su atmosferiniais varikliais, kurių darbinis tūris viršija 2001 kub. cm. Turbo2000 - automobiliai su varikliais, turinčiais priverstinį oro padavimą, ir kurių variklio darbinis tūris (pritaikius koeficientą) viršija 2001 kub. cm.

„Autoplius Fast Lap“ „juoduojasis arkliukas“ „Race“ pernai paskutinio etapo startinėje rikiuotėje subūręs 35 dalyvius, šiemet turi potencialo surinkti apie 50 dalyvių. Organizatoriai taip pat yra numatę dvigubai daugiau „Race“ važiavimų: vieną grupę sudarys R1600 ir R2000, antrąją – NA2000 ir Turbo2000 klasių lenktynininkai. Kiekviena grupė važiuos po du kartus – o tai reiškia dvigubai daugiau veiksmo azartiškose lenktynėse.

Algirdo Venskaus nuotr./„Autoplius Fast Lap“ akimirkos 2013-aisiais
Algirdo Venskaus nuotr./„Autoplius Fast Lap“ akimirkos 2013-aisiais

Kas įkąs „Time Attack“ elitui?

Atrodo, pastaruosius metus greičiausio „Time Attack“ lenktynių titulą it paklodę tai į vieną, tai į kitą pusę tampo nuolatiniai lyderiai Jonas Poškus („Mitsubishi Lancer EVO VIII“) ir latvis Marekas Matvejevas („Lotus Exige“). Retkarčiais jiems pagrasina Vytas Bilinskas su „Mitsubishi Lancer EVO VIII“  ir tradiciškai tik paskutiniuose etapuose dalyvaujantis Egidijus Bulotas su „Porsche 968 EBR”.

Šiemet „Time Attack“ lyderių planus gali sujaukti ambicingasis „Xtra Racing“ „Mitsubishi Lancer EVO VIII“ projektas. Taip pat rimtus ketinimus demonstruoja Andrius Firantas, kuris „Honda S2000” varikliui užmontavo turbiną bei žymiai patobulino pakabą. Kaip jam seksis panaikinti 3,5 sekundės atsilikimo deficitą, pamatysime gegužės 17 d. pirmame „Autoplius Fast Lap“ etape „Nemuno žiedo“ trasoje.

VIDEO: „Autoplius Fast Lap“ varžybos Kačerginėje
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Gazas