Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Avaringame Europos ralio čempionate Estijoje „Wellman Rally team“ – tarp lyderių

„Wellman rally team“
Komandos nuotr. / „Wellman rally team“
Šaltinis: gazas.lt
0
A A

Praėjusį savaitgalį Estijoje vykusiame Europos ralio čempionato etape „Wellman Rally team“ finišavo ketvirtoje„Production cup“ klasės įskaitos pozicijoje (startavo 22 ekipažai) ir bendroje čempionato taškų lentelėje pakilo į 9 vietą. Ekipažo lenktynininkai Martynas Samuitis ir Ramūnas Šaučikovas sako, kad toks sėkmingas pasirodymas viršijo jų lūkesčius ir jau ruošia savo lenktyninį Mitsubishi Lancer Evo X rugpjūčio 8-9 dienomis Zarasuose vyksiančiam „300 ežerų“ raliui.

Neįprastai didelio greičio ir didelių avarijų ralis. Taip lenktynininkai apibūdina Estijos lenktynes. Net 9 komandos patyrė rimtus incidentus ir nepasiekė finišo, o beveik visų avarijų pasekmės buvo labai skaudžios.

13 greičio ruože į akmenų krūvą įsirėžusiam Rauliui Jeets prireikė net gelbėtojų bei medikų pagalbos. Ekipažas buvo užspaustas savo Ford Fiesta automobilyje, kuris dar ir užsidegė. Lenktynininkus pavyko išgelbėti, tačiau R.Jeets kurį laiką negalėjo pajudinti rankų. Šiuo metu sportininkų sveikata gerėja, bet R.Jeets perdavė atsiprašymo žinutę Lietuvos ralio gerbėjams.

Pasak R.Šaučikovo, vienas iš greičiausių Estijos lenktynininkas labai apgailestauja, kad negalės startuoti „300 ežerų“ ralyje, kurį jis laiko savo mėgstamiausiu.

Komandos nuotr./„Wellman rally team“
Komandos nuotr./„Wellman rally team“

„Wellman Rally team“ Europos čempionato etapą Estijoje pradėjo vedini vieno tikslo – išsilaikyti lyderių grupėje ir surinkti kuo daugiau bendros čempionato įskaitos taškų, kurie skiriami kiekvienos ralio dienos pabaigoje. Pirma diena baigta penktoje „Production cup“ klasės įskaitos vietoje, o ralyje  finišuota dar viena pozicija aukščiau.

„Dar niekuomet neteko lenktyniauti esant tokiam blogam matomumui. Paskutinius du greičio ruožus įveikėme lyg per rūką – tiek buvo dulkių. Žinoma, R.Jeets avarija taip pat išmušė iš vėžių. Greičio ruožas buvo sustabdytas likus porai minučių iki mūsų starto. Tačiau net ir esant tokioms sąlygoms atsipalaiduoti negalėjome.

Čempionato lyderis V.Puškaras bandė mus spausti, bet klaidų nedarėme, nors po finišo nebuvau labai patenkintas savo važiavimu. Tikrai galėjau išlaikyti dar didesnį tempą ir per daug apsidraudžiau. Šiame ralyje tai jau nieko nekeitė, bet bus apie ką pamastyti ateityje“, – varžybas komentavo M.Samuitis. 

Komandos nuotr./„Wellman rally team“
Komandos nuotr./„Wellman rally team“

R.Šaučikovas neslėpė pakilios nuotaikos ir susižavėjimo puikia Europos čempionato organizacija. „Pirmą dieną nuo tramplyno nušokome tiesiai į pievą, antrą dieną kliudėme medį ir didelę šaką parsivežėme į greičio ruožo finišą. Tai, matyt, ir buvo didžiausi nuotykiai. Ralį pavyko įveikti be gedimų ar avarijų, todėl finiše galėjome pasidžiaugti puikia varžybų atmosfera.

VIDEO: Europos ralio čempionato etapas Estijoje

Daugybė žiūrovų trasose, įspūdinga finišo ceremonija Tartu mieste ir stulbinantis sirgalių palaikymas suteikė didžiulį malonumą. Be jokių abejonių, Estijos ralis yra geriausias automobilių sporto renginys Baltijos šalyse ir visomis prasmėmis prilygsta WRC etapo Suomijoje organizacijai“, – įspūdžiais dalinosi „Wellman rally team“ ekipažo šturmanas.

Europos ralio čempionato etape Estijoje nugalėjo estai O.Tanakas ir R.Molderis, o „Production Cup“ lyderiu visą ralį išliko A.Lukjaniuko ir A.Arnautovo ekipažas iš Rusijos. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas