Dabar populiaru
Publikuota: 2021 birželio 14d. 21:49

B.Čirba „FIA Intercontinental Drifting CUP“ iškovojo 3-ią vietą komandinėje įskaitoje

B.Čirba „FIA Intercontinental Drifting CUP“
Asm. albumo nuotr. / B.Čirba „FIA Intercontinental Drifting CUP“
Savaitgalį Rygoje praūžusiose pasaulinėse „FIA Intercontinental Drifting Cup“ varžybose netrūko intrigos ir stulbinančių geriausių pasaulio šonaslydininkų pasirodymų. Lietuvių dėmesį traukė ir vienintelio atstovo iš Lietuvos – Benedikto Čirbos pasirodymas tarp TOP16 pasaulio geriausių.

Sportininkas užėmė 7-ą vietą asmeninėje įskaitoje bei kartu su „Liqui Moly“ komanda užkopė ant 3-čiojo podiumo laiptelio. Pasaulio čempiono vardas atiteko airiui – Jamesui Deane'ui.

Pranašumą prieš A. Tsaregradtsevą įrodė po papildomo važiavimo

Kaip FIA IDC komentatoriai skelbė – į TOP16 porines kovas pateko tikrų tikriausia pasaulio šonaslydininkų grietinėlė. Nors dalis jų jau šeštadienį užsitikrino bilietą į finalines sekmadienio kovas, likusiai daliai dar šeštadienį, po kvalifikacijos, teko išsikovoti bilietą į kitą etapą. Tądien lietuvių delegacija ramiai stebėjo varžybas, nes kvalifikacijoje užėmęs 4-ą vietą B. Čirba tiesiai pateko į TOP16.

Vienintelis neatsakytas klausimas liko – kas taps lietuvio varžovu. Variantai buvo tik du – prancūzas Jerome Vassia arba rusas A. Tsaregradtsevas. Ir vienu ir kitų atveju laukė stiprūs varžovas. Vistik sekmadienį su B. Čirba prie starto turėjo susitikti su A. Tsaregradtsevu, vairavusiu Flanker F automobilį, dalyvių parke pramintą monstru.

TOP16 susitikę konkurentai paliko be žado žiūrovus. Komentatoriai skandavo: „Kol kas tai - geriausias šiandienos porinis važiavimas“. B. Čirba ir A. Tsaregradsevas pirmųjų važiavimų metu itin technišką Bikernieki trasą paskandino dūmuose ir išlaikė žiūrovų dėmesį nuo starto iki pat finišo linijos. Puikiai pasirodę varžovai privertė suklusti ir teisėjus, kuriems vieningai išrinkti laimėtoją nepavyko. Teisėjai paskelbė one more time ir pakvietė dalyvius dar kartą susikauti.

Eurofighter prieš Flanker F. Tad trasoje laukė nuožmi kova, kurioje nugalėtoju tapo tik vienas. Vieningu teisėjų sprendimu pergalė atiteko lietuviui su ryškiu BMW E92 Eurofighter.

Per porą milimetrų nuo TOP4

TOP8 formate lietuviui susitikti teko su savo namų trasoje besivaržančiu latviu Nikolassu Bertansu. N. Bertansas, dar visiems gerai žinomas kaip Nik Nak – jauniausias FIA IDC dalyvis. Sportininkui vos 16 metų ir jis turi itin didelį pranašumą, nes puikiai pažįsta visus trasos posūkius. Tai matėsi jau nuo pirmųjų sportininko važiavimų. Na, o lietuvių laukė dar viena aštri ir tiksli kova trasoje, nes B. Čirba taip pat ne naujokas Bikernieki trasoje.

Vistik B. Čirbai nepavyko įveikti latvio. Antrojo važiavimo metu sportininkui pritrūko sėkmės ir nepavyko įtikinti teisėjus savo, kaip sekėjo (chaser) pranašumu. Bilietas į TOP4 atiteko Latvijos atstovui.

Po kovos B. Čirba pasakojo, kad pavyti N. Bertansą sutrukdė padangos. „Iš dalies esame patenkinti savo pasirodymu. Žinoma, gaila, kad antrame važiavime pasibaigė padangos. Visiškai taip pat, kaip nutiko ir one more time metu su A. Tsaregradtsev. Tada dar stengėmės jas taupyti, tačiau su Nik Nak‘u jau nepavyko to padaryti. Pabaigoje realiai važiavau, kaip ant muilo – pritrūko poros milimetrų“.

Nors iki sėkmės pritrūko nedaug, sportininkas džiaugėsi savo pasirodymu ir galutine 7-ąja vieta pasaulio šonaslydžio čempionate. „Pasiekėme tikrai puikų rezultatą“, - komentavo B. Čirba stebėdamas finalines FIA IDC kovas.

3-čia vieta komandinėje įskaitoje ir nauji FIA IDC lyderiai

Lietuviams baigus savo pasirodymą FIA IDC, kova trasoje nesibaigė. TOP4 finale susikovė daugkartinis Europos čempionas James Deane, latviai Kristaps Bluss ir anksčiau minėtas Nikolass Bertans bei kartu su B. Čirba „Liqui moly“ komandai FIA IDC varžybose atstovavęs Ukrainos šonaslydžio čempionas Max Miller. Pastarajam be kovos atiteko 3-čioji vieta, nes dėl 3-4 vietos turėjęs su juo rungtis K. Bluss dėl gedimų taip ir nepasirodė prie starto.

Didžiausia intriga virė dėl 1-2 vietos, kur susitiko trasos šeimininkas N. Bertans ir ne vieną pergalę „Drift Masters“ Europos čempionatų metu šioje trasoje pelnęs – J. Deane. Sportininkai ne tik pasislėpė iš po padangų pasklidusių dūmų užsklandoje, bet ir paskandino visus žiūrovus. Vis tik jau pirmojo važiavimo metu fortūna nusisuko nuo trasos šeimininko, o po to pertraukos į trasą grįžusiam N. Bertans beliko užbaigti kovą antroje pozicijoje. Teisėjai išrinko naują pasaulio čempioną ir juo tapo J. Deane.

Apdovanojimų metu buvo paskelbti ne tik geriausi FIA IDC pilotai, bet ir pakviestos stipriausios čempionato komandos. Čia pasirodė ir lietuvis B. Čirba su „Liqui Moly“ komanda (ukrainiečiu M. Miller ir čeku M. Reichert). Sportininkai užėmė 3-ią vietą ir nusileido tik „Viada Latvija“ ir „Aimol Racing“ komandoms.

Į Lietuvą grįžęs B. Čirba jau rengiasi birželio 18-19 dienomis vyksiančiam 2-ajam Lietuvos šonaslydžio čempionato etapui, Kačerginės „Nemuno žiede“, kuriame pasirodys su „Urta drift“ komanda.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Žiniasklaidai išplatintas pranešimas spaudai, publikuojamas be redakcijos įsikišimo rubrikoje „Pranešimai“
Temos: 2 Driftas Autosportas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas