Dabar populiaru
Publikuota: 2016 gruodžio 31d. 20:30

B.Vanago ir S.Rozwadowskio ekipažui – garsių lenkų linkėjimai

Lenktynininkas Benediktas Vanagas vėlų sausio 30-osios vakar1 jau tradiciškai garbingiausioje savo bolido „Toyota Hilux” vietoje užklijavo didžiulį Vytį, sudarytą iš beveik 7000 nuotraukų. Tačiau netrukus Dakaro ralį pradėsiantį „General Financing team Pitlane“ekipažą lydi ir linkėjimai iš kaimyninės Lenkijos.

Sudėtingiausių pasaulio bekelės lenktynių išvakarėse lietuvį ir lenką šturmaną Sebastianą Rozwadowskį pasiekė trijų labai garsių Lenkijos sporto asmenybių linkėjimai.

Media Pitlane nuotr./Sebastian Rozwadowski, Adam Malysz, Benediktas Vanagas
Media Pitlane nuotr./Sebastian Rozwadowski, Adam Malysz, Benediktas Vanagas

„Lietuvio ir lenko ekipažui, mano bičiuliams lenktynininkams Benediktui ir Sebai, linkiu, kad jie finišuotų Dakare. Tai svarbiausia. Linkiu, kad patektų į pirmą dešimtuką. Buvo jau 24-oji vieta, buvo 26-oji. Tikiu, vaikinai, kad išspausite iš savęs maksimumą. Benediktai, atsimink, kad Seba yra puikus šturmanas. Jei sako, kad į kairę, suk į kairę. Jei sako, kad į dešinę, suk į dešinę. Sirgsiu už Jūsų ekipažą. Pavarykit, vyrukai!”, – sakė Dakaro prizininkas, Europos ir Lenkijos ralių čempionas Krzysztofas Hołowczycas.

Lietuvio ir lenko dueto galimybėmis tiki ir 2015 metais Dakaro ralį keturračių kategorijoje laimėjęs Rafałas Sonikas.

„Dakaras yra man vienas iš sunkiausių iššūkių, kurių gali imtis šiuolaikinis žmogus. Tai – didžiulis fizinės ir psichologinės ištvermės išbandymas, kurio metu labai stipriai yra paveikiami ir žmonių santykiai. Aš visada juokaudavau, kad vyras prieš nuspręsdamas susituokti, savo mylimąją turėtų paimti į Dakarą. O kalbant rimtai, yra daug tame tiesos, kai šnekame apie draugystę. Dakaras stiprina draugystę ir, jei pilotas bei šturmanas dar kartą imasi Dakaro iššūkio, tai reiškia, kad jie gali bendradarbiauti. Taip atsitiko Benediktui Vanagui ir Sebastianui Rozwadowskiui. Mes daug bendravome prieš metus ir aš stebėjau šį duetą. Lenkai ir lietuviai turi daug bendros istorijos – ir tai graži istorija. Štai kodėl mane labai džiugina, kad tie ryšiai tarp mūsų tautų atgimsta „Toyota Hilux” ekipaže, kuris dirba ir kovoja už bendrą sėkmę. Lenkai turi drąsos geną, lietuviai taip pat jį turi. Todėl esu įsitikinęs, kad artėjančiame Dakare Benediktas ir Sebastianas gali daug pasiekti. Aš sirgsiu už tai, kad praėjusių metų patirtį jie paverstų sėkme!”, – sakė R.Sonikas.

VIDEO: Dakar 2017: Toyota Hillux testai ir Vyčio klijavimas

Šiltų žodžių B.Vanagui ir S.Rozwadowskiui negailėjo ir vienas garsiausių Lenkijos sportininkų – Adamas Małyszas. Šis daugybę titulų šuolių su slidėmis rungtyse iškovojęs lenkas tris kartus dalyvavo ir Dakaro ralyje.

„Benediktą Vanagą ir Sebastianą Rozwadowskį pažinau praeito Dakaro metu. Jie priklauso tiems lenktynininkams, kuriems svarbiausia yra sąžiningumas ir garbingubas. Kartais jiems svarbiau padėti kitiems, nepaisant to, kad jie praranda laiką arba vietą ralio įskaitoje. Būtent taip buvo su jais. Po vieno iš mūsų nuotykių trasoje, jie sustojo mums padėti. Jie tai padarė nepaisant rizikos, kad bandydami mus ištraukti, patys įstrigs ar sugadins kažką savo automobilį. Esu jiems už tai labai dėkingas, – sakė A.Malyszas. – Linkiu Benediktui ir Sebastianui sėkmės. Apgailestauju, kad negalėsime varžytis ar palaikyti vieni kitus artėjančio Dakaro metu. Taip jau nutiko, kad šįkart aš starto podiume nestovėsiu. Tuo pačiu metu džiaugiuosi, kad jie gali tobulėti ir lenktyniauti vis aukštesniame lygyje. Tai patyręs ekipažas, tiek pilotas, tiek šturmanas. Jie daugiausia lenktyniauja klasikiniuose raliuose, bet jie pažįsta Dakaro specifiką. Potencialo turi daug. Norėčiau, kad jie išvengtų rimtesnių klaidų ir problemų su automobiliu, ir kad patektų į pirmą dešimtuką. Žinau, kad tai nelengva, tačiau linkiu jiems tokio rezultato iš visos širdies”.

B.Vanagas ir S.Rozwadowskis drauge Dakare startuos antrą kartą. Lietuviui tai bus jau penktasis Dakaras.

„General Financing team Pitlane“ komandai bei B.Vanagui priklauso geriausias Lietuvos ir Baltijos valstybių rezultatas Dakaro ralio istorijoje. Tai – 2015 metais iškovota pergalė privačių komandų įskaitoje ir 24-oji vieta bendroje Dakaro ralio įskaitoje.

2017 metų Dakare „General Financing team Pitlane“ komanda turės įveikti daugiau nei 9 tūkstančių kilometrų trasą, kuri drieksis per tris Pietų Amerikos valstybes: Paragvajų, Argentiną ir Boliviją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera
Parašykite atsiliepimą apie Gazas