Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 7d. 13:56

Bahreino GP sugrąžinimas į F-1 virsta farsu

Jei lenktynės Bahreine įvyks, šis pasaulio čempionatas pagal etapų skaičių – 20 – taps rekordiniu.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Jei lenktynės Bahreine įvyks, šis pasaulio čempionatas pagal etapų skaičių – 20 – taps rekordiniu.

„Formulės-1“ komercijos teisių valdytojas Bernie Ecclestone'as jau ragina persvarstyti vos praėjusią savaitę priimtą sprendimą į šių metų čempionatą sugrąžinti Bahreino GP lenktynes. Negana to, abejojama, ar pakeitimas apskritai buvo priimtas teisėtai.

B.Ecclestone'as siūlo perkelti lenktynes į sezono pabaigą

Duodamas interviu „Times“ laikraščiui, B.Ecclestone'as viešai suabejojo sprendimo pagrindu tapusios Tarptautinės automobilių federacijos (FIA) ataskaitos apie padėtį Bahreine tikslumu ir pasiūlė etapą Artimuosiuose Rytuose nukelti į pačią sezono pabaigą.

„Atsižvelgiant į dabartinę situaciją, neturime jokio supratimo, kaip viskas susiklostys. Geriau perkelkime Bahreiną į sezono pabaigą – jei bus saugu, tuomet, gerai, galime ten vykti, o jei ne, tuomet galėsime nevykti ir nebus jokių problemų“, - pareiškė sporto komercijos teisių valdytojas.

„Mes išklausėme FIA ataskaitą, kurioje buvo sakoma, kad Bahreine absoliučiai nėra jokių problemų. Tačiau mano duomenimis, taip nėra, todėl turėtume būti atsargūs“, - sakė jis.

M.Mosley: tvarkaraščio keitimui būtinas vienbalsis komandų pritarimas

Buvusio FIA prezidento Maxo Mosley teigimu, federacija apskritai negalėjo vienašališkai pakeisti šių metų „Formulės-1“ čempionato tvarkaraščių, prieš tai neužsitikrinusi absoliučiai visų komandų pritarimo.

„Nemanau, kad yra nors menkiausia galimybė, kad šis „Grand Prix“ apskritai įvyks“, - BBC radijo eteryje pažymėjo britas.

„Neskaitant visų kitų priežasčių, negalima tokiu būdu keisti tvarkaraščio be vienbalsio komandų pritarimo. Jei kas nors keičiama, pavyzdžiui, perkaliama Indijos etapo data, tam būtinas vienbalsis visų ekipų pritarimas“, - teigė funkcionierius, vis dar esantis FIA senato nariu.

„Tai neatskiriama taisyklių dalis – tai 66-asis Tarptautinio sporto kodekso straipsnis. Kol nebus rašytinio komandų sutikimo, datų keisti negali – to daryti neleidžiama.“

J.Todtas kartoja: FIA sprendimą priėmė vienbalsiai

FIA prezidentas Jeanas Todtas, tuo tarpu, toliau kartoja, kad sprendimas dėl Bahreino GP lenktynių sugrąžinimo buvo priimtas vienbalsiai, įskaitant ir komandų atstovo pritarimą.

„Man svarbu, kad viskas būtų tikslu. Šis sprendimas buvo priimtas nelengvai. Mes sekėme situaciją šalyje, dukart atidėjome galutinį sprendimą, tačiau Barselonoje turėjome apsispręsti“, - ispanų „Diario Sport“ pažymėjo prancūzas.

„Mes pasiuntėme Carlosą Gracią, Ispanijos federacijos prezidentą ir FIA viceprezidentą. Jis susitiko su keliais vyriausybės nariais, žmogaus teisių gynimo organizacijų atstovais, bankininkais, verslininkais, trasos personalu – jo ataskaita buvo 100 procentų teigiama“, - pažymėjo federacijos vadovas.

„FIA galutinį sprendimą priėmė vienbalsiai. Paramą sprendimui dar šiemet lenktyniauti Bahreine išreiškė ir susirinkime dalyvavęs komandų atstovas („Ferrari ekipos vadovas Stefano Domenicali – red. past.)“, - sakė jis.

FIA atstovas Bahreine matė tik tai, ką jam buvo leista matyti?

M. Mosley iš tokių savo įpėdinio J.Todto žodžių tik pasijuokė. Buvęs FIA prezidentas pastebėjo, kad organizacijos pasiuntinys greičiausiai matė tik tai, ką jam leido matyti Bahreino režimo atstovai.

„Jų pasiųstas džentelmenas, labai labai malonus žmogus Gracia, nekalba nei angliškai, nei, kiek aš žinau, arabiškai“, - tvirtino britas.

„Jis buvo vyriausybės atstovų svečias ir negavo jokios informacijos apie tai, kas vyksta iš tiesų, o svarbiausia – nepaprašė susitikimo su žmonėmis, su kuriais pageidautų kalbėtis žmogaus teises ginantis teisininkas.“

„Panašu, kad jos (opozicijos grupės, su kuriomis tariamai buvo susitikęs C.Gracia – red. past.) yra labai artimos vyriausybei. Nemanau, kad jam kas būtų leidęs susitikti, jei būtų buvę kitaip“, - pridūrė jis.

F-1.LT
Temos: 1 „Formulė-1“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Gazas