Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 2d. 11:17

Baltijos šalių čempionatas grįžta į „Nemuno žiedą“: startuos 50 dalyvių

„BaTCC“ etapas Estijoje
Egidijaus Babelio nuotr. / „BaTCC“ etapas Estijoje
Šį savaitgalį Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasoje siautės Baltijos šalių čempionato („Baltic touring cars champonship“ – „BaTCC“) dalyviai, tarp kurių – ne tik gausus Lietuvos sportininkų desantas, bet ir įtemptos kovos rekordinius dalyvių skaičius pritraukusiose klasėse ir lenktynių serijose, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Vos antrą kartą į Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasą šiais metais grįžtančios lenktynės kartu su „Kaunas Grand Prix“ renginiu turėjo duoti startą visam 2021 metų Baltijos regiono lenktynių sezonui. Tačiau dėl COVID-19 į Lietuvos Kačerginės „Nemuno žiedą“ Baltijos šalių serijose kovojantys sportininkai rinksis tik dabar, likus vos vienoms lenktynėms iki sezono pabaigos.

Lenktynių mėgėjų šįmet laukia „BMW 325 Cup“ serija ir smagios „Nankang Endurance Academy“ dviejų valandų lenktynių kovos.

50 sportininkų „BaTCC“ serijoje

Penkiose skirtingose „BaTCC“ serijose planuoja startuoti 50 dalyvių ir sąrašas vis dar ilgėja. Daugiausiai dalyvių – net 30 – būriuojasi „BMW 325 Cup” serijoje. Didžioji dalis jų – Lietuvai atstovaujantys sportininkai, kurių pusėje – „namų“ trasa ir beveik atmintinai išmokti posūkiai. Devyni lenktynininkai – iš kaimyninės Latvijos, šalia jų starto rikiuotėje – šeši estai ir vienas Suomijos atstovas.

Po paskutiniųjų lenktynių Estijos „Porsche ring“ trasoje, į priekį sezono suvestinėje užtikrintai pabėgo Karolis Jovaiša. Tačiau dar nereiškia, kad jį jau galima sveikinti: viskas gali apsiversti aukštyn kojomis tiek po šio etapo Kačerginėje, tiek po didžiojo finalo Rygoje rugsėjo pabaigoje. Tuo tarpu, antroje vietoje esantį dar vieną Lietuvos sportininką Edviną Žadeikį ir trečiąją užimantį latvį Krisjans Oskerko skiria ganėtinai mažas taškų skaičius, tad greičiausiųjų trejetas po šio šeštadienio lenktynių gali pasikeisti. Tiesa, į podiumą pretenduoja ir ant kulnų lipantis ir šiuo metu ketvirtoje vietoje esantis Martins Lapinš bei ganėtinai puikų sportinį tempą demonstruojantis Andrius Čilvinas: kas žino, gal namų trasos faktorius iš tiesų padės Lietuvos sportininkams kovoje tiek dėl podiumo šiose lenktynėse, tiek dėl itin svarbių čempionato taškų.

„BGT AM“ klasėje laukia lietuviška kova dėl podiumo: tarpusavyje varžysis Kastytis Volbekas, Tautvydas Lašas bei Laurynas Krikščiūnas. Tuo tarpu, „BTC 1“ klasifikacijoje, Laurynas Simonavičius lenktyniaus siekdamas išsaugoti savo turimą pirmąją vietą, o „BTC 2“ įskaitoje, antrąją vietą užimantis Atis Veismanis sieks išplėšti pergalę, taip priartėdamas prie pirmoje vietoje esančio Simo Lind. Na, ir žinoma, kad Lietuvos sportininkas Julius Ašmonas padarys viską, kad pergalę tiesiog nugvelbtų svečiui iš panosės.

Įnirtingos kovos dalyvių laukia ir „BTC 3“ klasėje. Pastarosios klasifikacijos dalyvių batalijos sulaukė ypatingo dėmesio ir Estijoje, ypatingai – kova tarp Dano Azikejev ir Izidoriaus Paukščio. Ši klasė – gausiausia ir išskirtinai lietuviška, tad pačios didžiausios ir įnirtingiausios kovos „namų“ trasoje turėtų būti itin įdomios.

Tuo tarpu, mažųjų monstrų – „ABC Race“ – įskaitoje, planuoja varžytis net 12 dalyvių, tarp kurių tik vienas sportininkas iš Lietuvos – Vilius Praninskas su „Honda Civic“.

„Nankang Endurance Academy“ („NEA“) laukia beveik 30 komandų

Dar viena lenktynių serija, šiais metais sulaukianti ypatingo sportininkų susidomėjimo – „Nankang Endurance Academy“ dviejų valandų lenktynės. Čia startui savaitgalio lenktynėse ruošiasi beveik 30 komandų iš visų Baltijos valstybių. Lygiai taip pat, kaip ir „BaTCC“, gausiausiai sportininkai susirinkę „BMW 325 Cup“ ir “BTC 3“ klasėse, tad būtent čia ir bus galima sulaukti pagrindinių kovų dėl podiumo ir pergalės tiek absoliučioje, tiek savo įskaitose. Tiesa, po Estijos lenktynių „BMW 325” serijoje lyderio pozicija priklauso „Baltic Diag by KTK“ komandai, o jiems ant kulnų lipa „KTK Racing Division“. „ABC Race“ klasifikacijoje užtikrintai pirmauja „Yaris Boyz“ komanda, „BTC 1“ grupėje – lietuvaičių „IRP by Rindaugai Servisas“ komanda, „BTC 2” klasėje užtikrintai pirmosios vietos laikosi įsikibusi Estijos komanda „LND Fixus Racing“, o „BTC 3“ klasifikacijoje „RD Signs 2“ vos 20 taškų atsilieka nuo pirmoje vietoje esančių estų „Joujaam“.

Tuo tarpu, labai įdomi kova laukia „BTC 4“ įskaitos dalyvių, kur pirmoje ir antroje vietoje esančios komandos „Fredis ir Draugai“ bei „Dock by 222“ turi po vienodą taškų skaičių, o nuo jų vos 10 taškų atsilieka „Gazas Dugnas“ ekipa. Taigi, šioms komandoms savaitgalio lenktynės – ne tik labai įtemptos, bet ir daug ką lemiančios.

Visi šie sportininkai ir komandos savo starto pozicijas sužinos dar penktadienį po pietų, kvalifikacinių važiavimų metu, o šeštadienio rytas prasidės apšilimo sesijomis: didysis lenktynių atidarymas visų laukia 11 valandą.

Detalus renginio tvarkaraštis bei dalyvių sąrašas – organizatorių internetiniame puslapyje batcc.eu. Na, o tie, kurie negalės savo komandų palaikyti gyvai, tą galės daryti tiesioginės transliacijos metu.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

01:00
16:32
19:43

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Naujas testas
Parašykite atsiliepimą apie Gazas