Dabar populiaru
Publikuota: 2017 balandžio 25d. 10:28

BEC 4H ištvermės lenktynėse šį savaitgalį – gausu dar nematytos technikos

Varžybų akimirka
Organizatorių nuotr. / Varžybų akimirka

Šį savaitgalį Rygoje „DeWalt Grand Prix“ metu sezoną pradeda ilgas sąrašas Baltijos šalių ir Šiaurės Europos zonos (NEZ) čempionatų bei lenktynių serijų. Tarp jų – ir itin tarp Lietuvos lenktynininkų išpopuliarėjęs BEC 4h čempionatas. Tai – ištvermės lenktynės, kuriose gali dalyvauti komandos, kurias sudaro nuo dviejų iki keturių vairuotojų.

Panašu, kad šį sezoną dalyviai sezonui ruošėsi itin atsakingai: pirmajame etape savaitgalį jau ketina dalyvauti daugiau, nei 22 ekipažai, tarp kurių – tiek buvusių sezonų favoritai, tiek šios lenktynių serijos naujokai.

14 komandų iš Lietuvos. Kai kurios tendencijos nesikeičia: net 14 komandų į Baltijos šalių ištvermės lenktynes atvyksta iš Lietuvos. Tarp dar nematytų šiame čempionate dalyvių – „Galingas.lt“ komanda ir jų BMW 330, dalyvausianti A3000 klasėje. Šį sezoną čempionate nusprendė dalyvauti ir „222“ komanda, ištikima Volkswagen markės automobiliams: dar keli sezonai atgal jie džiugino žiūrovus trasoje ratus sukdami išsiskiriančiu „VW Beetle“ automobiliu, o dabar – jau antrąjį sezoną ištvermės lenktynėse jie dalyvaus su „VW Scirocco“.

Savo jėgas šį sezoną BEC 4H čempionate suvienija ir Lietuvoje bei Švedijoje žinomi lenktynininkai. „GSR Racing“ su Ernesta Globyte priešakyje šiais metais lenktynėse dalyvaus kartu su Nerijum Malasevičium, Švedijos lietuviu, lenktynes atradusiu būtent ten. Jie trasoje ratus suks su vieninteliu šiuo metu Baltijos šalyse „VW Golf GTI TCR“ automobiliu.

Kitų Lietuvos lenktynininkų komandų pokyčiai – kiek mažesni: kai kurie jų keitė komandos sudėtį, pavadinimą ar tiesiog automobilio dizainą, tačiau viena tampa akivaizdu: automobilių sporto mėgėjai galės atpažinti savo favoritus tiek iš komandų, lenktyniaujančių jau kelis sezonus, tiek atrasti naujų tarp čempionato naujokų.

Kaimyninių šalių lenktynininkai šiai lenktynių serijai apsiginklavo itin ypatingai: komanda iš Estijos starto rikiuotėje ketina pasirodyti su „Porsche Cayman GT4”, o čempionato naujokai iš Suomijos dėl pergalės kovos su „Chevrolet Corvette“ automobiliu.

Pats čempionatas turi viena klase daugiau: anksčiau be bendros įskaitos, dalyviai tarpusavyje lenktyniavo A2000, A3000, A3000+, GT, X1 ir „Diesel“ klasėse. Šiais metais „Diesel“ klasė skyla į dvi atskiras įskaitas: D1 ir D2, kurios apibrėžiamos remiantis variklio darbiniu tūriu. Tokio pakeitimo reikėjo atsižvelgiant į dalyvių kiekius, besiregistruojančius „Diesel“ klasėje su ganėtinai skirtinga technika. Tiesa, žvelgiant į užsiregistravusių dalyvių skaičių, panašu, kad ir šiais metais ši klasė išlieka viena patraukliausių.

BEC 4H čempionato pirmojo etapo lenktynės vyks šeštadienį po pietų. Organizatoriai žada, kad negalintys stebėti varžybų gyvai, turės puikią galimybę savus palaikyti žiūrėdami transliaciją gyvai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Gazas