TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Bekelės entuziastai leidosi į 2000 km maratoną aplink Lietuvą

„4x4 perimetras“ varžybų startas
Organizatorių nuotr. / Tomas Šipkauskas ruošiasi bekelės maratonui
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiandien 12 val. Vilniuje, prie pirmą kartą Lietuvoje vyksiančio bekelės maratono „4x4 perimetras“ starto linijos stojo 16 komandų visureigiai, pasiryžę įveikti net 2000 km lenktynių trasą. Tai ilgiausia kada nors Lietuvoje vykusių visureigių varžybų trasa, kurios finišą maratono dalyviai turės pasiekti per 54 val.

„4x4 perimetras“ maratone dalyvaujantys bekelės entuziastai turės įveikti ne tik gamtos iššūkius: upelius, stačius skardžius ar tankų išraustus poligonus.  Net du maratono etapai vyks naktį, tad lenktynininkams orientuojantis trasoje reiks kovoti ir su tamsa, ir su nuovargiu.

Didžiausio fizinio ir emocinio pasirengimo prireiks „Extreme“ klasėje besivaržantiems dalyviams - šias komandas sudarys tik po vieną ekipažą, tad laiko poilsiui ir miegui praktiškai neliks. Lenktynininkams tokie iššūkiai įkvepia dar daugiau ryžto.

Organizatorių iliustracija/Maratono žemėlapis
Organizatorių iliustracija/Maratono žemėlapis

„Dalyvavimas tokiuose maratonuose grūdina. Organizmas prisitaiko, sutelkęs dėmesį ir ištvermę gali lenktyniauti tris paras miegui skirdamas tik po porą valandų per parą. Dakaro ralyje yra tekę bemaž dvi paras be miego važiuoti. Dalyvauti maratonuose skatina ir tai, kad niekada iki galo nežinai su kokiomis kliūtimis susidursi trasoje. Aišku, gali pasiimti ir gelbėjimosi liemenes, ir kitos įrangos, tačiau visko numatyt neįmanoma, o ir automobilio svoris nuo to tik didėja“, -  maratono išvakarėse pasakojo Dakaro ralio dalyvis, vienas labiausiai patyrusių Lietuvoje automobilių maratonų dalyvių Antanas Juknevičius. Specialiai maratonui paruoštu „Toyota Land Cruiser KZJ77“ visureigiu važiuosiantis A.Juknevičius pabrėžė: „Bekelės varžybose svarbu ne tik gerai valdyti automobilį.  Norint teisingai įveikti trasą reikalingas ir loginis mąstymas, ir sklandus komandinis darbas.“

Kitose dviejose – „Maybe“ ir „Adventure“ - klasėse besivaržančias visureigių komandas sudaro po 2 ar 3 ekipažus.  Jie, į šešis etapus padalintą, šalia Lietuvos sienos su Baltarusija, Kaliningradu ir Latvija besidriekiančią maratono trasą įveiks pakaitomis.

„Visureigių bekelės maratonas „4x4 perimetras“ neturi analogų ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Rytų Europoje. Trasai įveikti dalyviams prireiks tiek fizinės, tiek emocinės stiprybės. Finišuos tik ištvermingiausieji“, - prieš startą sakė maratono organizatorius Gediminas Grigaitis, vadovaujantis ir Lietuvos automobilių sporto federacijos 4x4 komitetui.

Startavę Vilniuje, varžybų dalyviai pirmojo etapo finišą pasieks Druskininkuose, iš kur tą pačią naktį pajudės Jurbarko link. Trečiajame etape įveikę Kairių poligono greičio ruožą Klaipėdos rajone ir pailsėję po finišo Žibininkų k., maratono dalyviai pasuks Biržų link. Ketvirtasis greičio ruožas (Šventoji-Biržai) yra ilgiausias maratono etapas, nusidriekęs net 397 km.

Priešpaskutiniame maratono etape Biržai-Ignalina ekipažams teks įveikti dar vieną naktinį greičio ruožą. Maratono organizatoriai planuoja, kad ištvermingiausieji maratono dalyviai, įveikę paskutinį specialų greičio ruožą Pabradės poligone, finišuos gegužės 29 d. 18 val. prie Vilniuje esančio „Karolinos“ viešbučio.

II –ojo etapo startas:     2011 m. gegužės 27 d. 21.00 val., Druskininkų kempinge
III-iojo etapo startas:     2011 m. gegužės 28 d. 6.00 val., Jurbarke, prie miesto turgaus
IV-ojo etapo startas:     2011 m. gegužės 28 d. 15.00 val, Žibininkų k., Šventosios r.
V-ojo etapo startas:     2011 m. gegužės 29 d. 00.00 val., Pačeriaukštės k., Biržų r.
VI-ojo etapo startas:     2011 m. gegužės 29 d. 9.00 val., Rimšės k., Ignalinos r.
Maratono finišas:     2011 m. gegužės 29 d. 18.00 val., Vilniuje, prie “Karolinos” viešbučio.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas