Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 8d. 09:16

Benediktas Vanagas: „Trečiosios dienos važiavimu esu patenkintas“

Benediktas Vanagas
Gedmanto Kropio nuotr. / Benediktas Vanagas

Trečiosios Dakaro dienos greičio ruožas Benedikto Vanago ir Andrejaus Rudnickio tandemui buvo sėkmingas. Lietuvai atstovaujantys lenktynininkai vakar finišą pasiekė 28-i tarp 110 finišavusiųjų. Už lietuvio ir baltarusio nugaros šį kartą liko net 11-a kartų Dakarą laimėjęs prancūzas Stephane‘as Peterhanselis. Lietuvis lenktynininkas, grįžęs į bivuaką, džiaugėsi sėkminga diena.

Pirmąsias dvi Dakaro lenktynių dienas kovojusiam su nuo karščio užverdančiu benzinu, trečiasis greičio ruožas „General Financing – Autopaslauga“ ekipažui buvo sėkmingas. Lenktynininkai finišą pasiekė per 3 valandas 25 minutes ir 48 sekundes, nuo šiame ruože nugalėjusio Nani Roma atsilikdami 26 min. ir 56 sek.

„Turėjome dieną tokią, kokia ir turėtų būti. Praėjo sklandžiai, nebuvo jokių netikėtumų, palaikėme gana neblogą tempą. Lenkėme labai daug automobilių. Čia turbūt mano karma tokia: lenkimai, lenkimai, lenkimai. Aišku, tai yra pavojinga. Keletas lenktynininkų piktybiškai nenorėjo praleisti, nors pagal taisykles jie, gavę signalą, privalo tai daryti. Andrejaus darbu esu patenkintas ir manau, kad jei visos kitos dienos būtų tokios kaip ši, tada jau būtų galima tikėtis tam tikro rezultato“, – sakė Benediktas Vanagas.

Pasak jo, trečioji varžybų diena sunkiausia buvo „OSCar O3“ bolidui.

„Šiandien buvome pakilę apie 3 kilometrus ir 200 metrų virš jūros lygio. Daug dirbo stabdžiai, nes leidžiantis nuo kalnų, natūralu, reikėjo daug stabdyti ir buvo labai akmenuota. Stipriai kentėjo automobilio pakaba“, – pasakojo lietuvis.

Po sėkmingo finišo Andrejus Rudnickis pasidžiaugė ir žiūrovais, palaikančiais lenktynių dalyvius Dakaro trasose. „Labiausiai Dakare mane džiugina tai, kad jis yra. Nieko panašaus mūsų civilizuotame pasaulyje nėra. Šios dienos trasa buvo įdomi, su daug vandens. Žiūrovai stovėjo net upeliuose. Nežinau, kaip jiems ten pavyksta prasibrauti. Jie stovi ir mojuoja mums“, – šypsojosi baltarusis.

„General Financing – Autopaslauga“ ekipažo technikų komanda taip pat džiaugėsi, kad šį vakarą galės ilgiau pamiegoti – net 4 valandas.

Keičiame daug automobilio dalių, bet tai – natūralu. Rimtų pažeidimų nėra.

„Benediktas iš greičio ruožo grįžo anksti, su vakar dienos problemomis nesusidūrėme. Buvome šį tą pakeitę sistemoje, kad daugiau taip neįvyktų. Visko nespėjome padaryti dėl laiko stokos, tai šiandien planuojame papildomai padidinti aušinimą. Žadama, kad ketvirtoji Dakaro diena bus pati karščiausia iš visų lenktynių dienų. Taip pat planuojame tvarkyti automobilio pakabą, nes pastarieji du greičio ruožai buvo labai sunkūs. Trasoje – daug akmenų, dėl to kenčia transmisijos dalys. Tiek vakar, tiek šiandien keitėme daug gumų, matyti įlenkimai pakaboje, bet tai tik buitis. Rimtų pažeidimų nėra“, – apie laukiančius darbus pasakojo „General Financing – Autopaslauga“ komandos technikas Domas Zinkevičius.

Nors organizatoriai planavo 40 kilometrų sutrumpinti šios dienos greičio ruožą, galiausiai nusprendė nieko nekeisti. Todėl lenktynininkams teko įveikti visą šios dienos greičio ruožą. Maratono dalyviai važiavo Andų papėde, vietomis kylančia daugiau nei 3 kilometrus virš jūros lygio.

Kitam lietuvių ekipažui – Antanui Juknevičiui ir Vytautui Obolevičiui trečioji Dakaro diena taip pat buvo sėkminga. Šie finišo liniją kirto 58-oje vietoje.

B.Vanagui – tai antrasis Dakaras, tačiau pirmasis – važiuojant kartu su A.Rudnickiu. Šiandien jų bei visų kitų dalyvių lauks ketvirtoji Dakaro diena, kuri, pasak B.Vanago, bus kiek neįprasta. Mat teks važiuoti du greičio ruožus, kurių bendras kilometražas – 501 kilometras. Pirmieji automobiliai startuos 12:20 val., B.Vanagui ir A.Rudnickiui startas bus duotas valandą vėliau, t.y. 13:13 val., o A.Juknevičiui ir V.Obolevičiui – 13:36 val. Lietuvos laiku.

VIDEO: Benediktas Vanagas pasakoja apie trečią Dakaro dieną

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos
Ypatingos

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas