Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota 2022 06 29, 11:43

Benediktui Vanagui kelio knygą Dakaro ralyje skaitys WRC šturmanas

„TOYOTA GAZOO Racing Baltics“ lenktynininkas Benediktas Vanagas pristatė savo naująjį šturmaną – pasaulio ralio čempionato (WRC) meistrą estą Kuldarą Sikką. B.Vanagas sako, kad toks sprendimas brendo jau ilgą laiką, rašoma pranešime.
Benedikto Vanago ir Kuldar Sikk duetas
Benedikto Vanago ir Kuldar Sikk duetas / Komandos nuotr.

„Pasaulis keičiasi labai stipriai, taip pat ir Dakaras. Ateina naujos technologijos – viskas nebėra taip kaip buvo. Dėl pokyčių su kelio knygomis, mažiau reikalingos „mapman‘ų“ (žemėlapių specialistų) kompetencijos. Kelio knygos tapo elektroninėmis, vyksta kiti pokyčiai. Reikia keistis esamiems šturmanams, o ir jų poreikis – milžiniškas. Sprendimą dėl Kuldaro pavadinčiau ateities sandoriu. Šiuo metu turime įdėti daug darbo, bet tikiu, kad tai atsipirks su kaupu“, – apie naujojo šturmano pasirinkimą pasakoja „TOYOTA GAZOO Racing Baltics“ lenktynininkas.

Dosjė – įspūdinga

B. Vanagas sako, kad K.Sikkas atsineša bene didžiausią sukauptą patirtį WRC iš visų trijų Baltijos valstybių sportininkų. Ir nors Dakaras estui bus nauja disciplina, bet sprendimą paskatino ir dėsningumas Dakare – klasikinio ralio šturmanai vis dažniau renkasi ralio maratonus.

WRC šturmanai sunkiausiame pasaulio ralyje – anokia naujiena. Klasikinį ralį į Dakarą jau yra išmainę Yazeedo Al-Rahji („Toyota“) šturmanas Michealas Orras, taip pat Timo Gottschalkas, kuris šiuo metu sėdi šalia Jakubo Przygonskio. 2023 m. Dakare išvysime ir WRC čempioną Julianą Ingrassia.

Tuo tarpu bene du dešimtmečius WRC lenktynėse dalyvaujantis K.Sikkas, pasaulio ralio čempionate startavo daugiau nei 100 kartų, o 2012 metų sezone kartu su pasaulio čempionu Otto Tanaku Sardinijoje lipo ant nugalėtojų pakylos.

„Atrodo, kad tai itin ilga kelionė autosporte. Bet, pasirodo, ji dar nesibaigė ir gyvenimas yra paruošęs naujų iššūkių. Labai džiaugiuosi, kad toks lenktynininkas kaip B.Vanagas pasiūlė tapti jo naujuoju šturmanu“, – su šypsena sako naujasis „TOYOTA GAZOO Racing Baltics“ komandos narys.

Naujas iššūkis – Dakaras

Estas neslepia, kad nors yra sukaupęs itin didelę patirtį tarptautinėje arenoje, tačiau Dakaras taps nauju iššūkiu: „Visada galima išmokti kažko naujo. Jeigu bijočiau iššūkių – niekada nesužinočiau, ką buvo galima pasiekti. Manau, kad profesionalus šturmanas visada turi būti labai kantrus, greitas ir aštraus proto. Žinoma, visada prisitaikantis – kartais būti mechaniku, kartais – mama arba tėčiu.“

„TOYOTA GAZOO Racing Baltics“ komanda sezoną atidarys liepos 8-10 dienomis pasaulio taurės „Baja“ lenktynėse Italijoje. Tai nebus pirmas ekipažo startas kartu – dar praėjusiais metais B.Vanagas kartu su K.Sikku startavo „Saaremma“ ralyje.

„Akylesni ralio žiūrovai galėjo pastebėti, kad praėjusį rudenį kartu su Kuldaru startavome lenktynėse Estijoje. Mane įtikino jo požiūris ir patirtis. O visas vasaros sezonas bus skirtas dar labiau „susidirbti“ ir mokytis naujajam ekipažui“, – apie sezono startus pasakoja „TOYOTA GAZOO Racing Baltics“ pilotas.

Dakaro ralis Saudo Arabijos smėlynuose startuos sausio 1-ąją ir baigsis 15 dieną, lenktynių prologas bus surengtas gruodžio 31-ąją.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas