Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bernie: negalime priversti „Formulės-1“ komandų vykti į Bahreiną

Bahreino protestuotojai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Bahreino protestuotojai
Šaltinis: F-1.LT
0
A A

„Formulės-1“ komercijos teisių valdytojas Bernie Ecclestone'as pripažino, kad neramumų toliau krečiamo Bahreino GP lenktynės gali neįvykti ir šiemet, rašo britų „The Times“.

„Jei komandos nenori ten vykti, mes negalime jų priversti“, – pareiškė milijardierius, vienas iš pagrindinių etapo protestų draskomoje Artimųjų Rytų šalyje šalininkų.

Nerimo ženklai ekipų tarpe, tuo tarpu, vis labiau auga. Britų „The Guardian“ rašo, kad kai kurios komandos jau išreiškė norą atidėti lenktynes, motyvuodamos tai rūpesčiu dėl savo darbuotojų saugumo.

„Galvodamas apie galimą kelionę į Bahreiną, jaučiuosi labai neramiai. Nuoširdžiai kalbant, vienintelė galimybė surengti lenktynes ten yra įvedus nepaprastąją padėtį ir pasitelkus kariuomenę. Manau, kad tai būtų nepriimtina, tiek F-1, tiek pačiam Bahreinui, tačiau nematau jokio kito įmanomo būdo“, – laikraščiui pareiškė norėjęs likti neįvardintas vienos ekipos atstovas.

„Mes visi tikimės, kad FIA etapą atšauks. Vien teisiniu požiūriu, kalbant apie draudimą ir mūsų šalies rekomendacijas, vykti nėra jokių kliūčių, tačiau mums nerimą kelia kasdien vykstantys neramumai“, – pažymėjo kitos, taip pat neįvardintos, komandos vadovas.

„Mes turime daug žmonių. Mūsų svarbiausias prioritetas turi būti mūsų darbuotojai ir jų šeimos. Tai mums kelia didžiausią rūpestį, nors viešai apie tai ir nieko nesakėme. Man atrodo, kad Bahreine buvo pasiekta šiokia tokia politinė pažanga, tačiau jie dar nepasiruošę. Geriausia būtų atidėti lenktynes metų pabaigai ar net visiškai atšaukti.“

Dalis komandų į Bahreiną jau išsiuntė savo darbuotojus įvertinti padėties šalyje.

Kitas britų laikraštis, „Telegraph“, rašo, kad dalis komandų į Bahreiną jau išsiuntė savo darbuotojus įvertinti tikrosios padėties šalyje. Leidinio teigimu, „Lotus“ atstovai pastebėjo, kad kasdienis gyvenimas ten yra visai normalus.

Situacija Bahreine paaštrėjo vakar, kai protesto akcijos metu nebuvo apsiribota Molotovo kokteiliais – septyni policininkai, trys iš jų sunkiai, buvo sužeisti susprogdinus namuose pagamintą bombą. Šalies vyriausybė išpuolį pavadino teroro aktu.

Protestuotojų atstovai įspėjo negalintys garantuoti „Formulės-1“ pasaulio atstovų saugumo. Bahreino jaunimo koalicija paskelbė, kad visi, vyksiantys į lenktynes šioje šalyje, bus laikomi krauju susitepusio ir nusikalstamo režimo šalininkais.

Manoma, kad galutinis sprendimas dėl Bahreino GP lenktynių bus priimtas šį savaitgalį „Formulės-1“ komandos susirinkus į varžybas Kinijoje. Diskusijose Šanchajuje turėtų dalyvauti, kaip skelbiama, ten atvyksiantis Tarptautinės automobilių federacijos (FIA) prezidentas Jeanas Todtas.

F-1.LT
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas