Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Beveik du mėnesiai po nelaimės: blėsta viltys dėl Michaelio Schumacherio

Michaelis Schumacheris
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Michaelis Schumacheris
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Prabėgo beveik du mėnesiai nuo tos dienos, kai į Grenoblio ligoninę buvo atgabentas geriausias lenktynininkas per visą „Formulės 1“ istoriją – Michaelis Schumacheris.

Kaip rašo „New York Times“, per tą laiką žurnalistai ir televizijų atstovai, besibūriuojantys šalia ligoninės, teliko prisiminimas.

Prie devynių aukštų ligoninės pastato plevena vienišas išblukęs plakatas, primenantis, kad 45 metų M.Schumacheris vis dar guli ligoninėje paniręs į dirbtinę komą. Jo būklė išlieka kritinė.

Schumi. Visos mintys – su tavimi ir tavo šeima, – išrašyta ant plakato „Ferrari“ komandą primenančia spalva.

„Schumi. Visos mintys – su tavimi ir tavo šeima“, – išrašyta ant plakato „Ferrari“ komandą primenančia spalva.

Iš dalies žurnalistai nuo ligoninės pasitraukė dėl M.Schumachero žmonos Corinnos prašymo gerbti jų šeimos privatumą ir palikti juos ramybėje.

Pasaulio akys nukrypo kitur, kai, vienas žinomiausių į komą panirusių sporto pasaulio atstovų M.Schumacheris tapo vienas iš tų, kurie paniro į nežinomybę ilgam laikui – galbūt savaitėms, mėnesiams ar net metams.

Grenoblio medikai sako, kad per pastaruosius metus ligoninėje atsidūrė šimtai sužeistų ir net rimtesnių traumų patyrusių slidininkų. Kai kurie iš jų guli lovose šalia M.Schumacherio.

45-erių M.Schumacherio stebėjimas sumažėjo ir dėl gydytojų ir šeimos sprendimo nebeteikti naujienų žiniasklaidai apie jo būklę. Vis dėlto atrodo, kad iš to, kas yra žinoma, naujienos yra liūdnos. Neaišku, ar pabudęs iš komos sportininkas visiškai pasveiks fiziškai ir psichiškai.

Kuo daugiau laiko prireikia, bandant prikelti, tuo mažiau šansų lieka, kad pavyks atsistatyti, kaip buvo tikimasi, – sako Davidas K.Menonas.

Priminsime, kad Grenobilio ligoninėje sportininkui buvo atliktos dvi operacijos. Pasak medikų, iš pradžių pašalinta hematoma smegenų išorėje, kad būtų sumažintas spaudimas. Vėliau skanogramos parodė, kad hematomų yra ir smegenų viduje. Vieną jų, smegenų kairėje pusėje, pašalinti nebuvo sudėtinga, todėl ir buvo nuspręsta tai padaryti. M.Schumacheriui koma buvo sukelta dirbtinai.

Kol Grenobilio ligoninės medikai tyli, kiti ekspertai nusiteikę gana pesimistiškai.

„Jeigu nepranešama gerų naujienų, nes tokių tiesiog nėra, reiškia, kad tos naujienos iš tiesų yra blogos“, – sakė amerikiečių anesteziologas Gary Hartsteinas, aštuonerius metus iki 2012-ųjų dirbęs „Formulės 1“ medikų padalinio vadovu.

Pasak jo, jeigu nėra jokių prisikėlimo ženklų, praėjus aštuonioms savaitėms, dažniausiai priimamas sprendimas tiesiog atjungti žmogų nuo aparatų. Tačiau kiti nėra taip beviltiškai nusiteikę.

„Per anksti kalbėti apie tai, kad kažkas yra nuolatinės vegetacinės būsenos, kai raminamuosius nustojo leisti tik prieš porą savaičių, – sakė Kembridžo universiteto specialistas Davidas K.Menonas, jis pridūrė, kad kuo daugiau laiko prireikia, bandant prikelti, tuo mažiau šansų lieka, kad pavyks atsistatyti, kaip buvo tikimasi.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas