Biržų rajone vyko Lietuvos ir Baltijos šalių „Cross Country“ čempionatų etapai

Biržų raj. Paąžuolės žvyro karjere, praėjusį šeštadienį, prasidėjo Lietuvos „Cross Country“ čempionatas. Kartu įvyko ir Baltijos šalių „Cross Country“ čempionato II etapas. Trečius metus organizuojamos varžybos šiame krašte pritraukia rekordinius dalyvių skaičius iš visų Baltijos šalių, prie starto linijos šiemet stojo 132 sportininkai (96 motociklai ir 36 keturračiai) iš Lietuvos, Latvijos, Estijos. Taip pat svečiai iš Italijos.
Lietuvos ir Baltijos šalių „Cross Country“ čempionato etapas
Lietuvos ir Baltijos šalių „Cross Country“ čempionato etapas / „MK Vytis“ nuotr.

Šiame etape varžėsi ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos bei Estijos pajėgiausi sportininkai. Dalyvaujantis Europos čempionatuose, Dakaro ralyje ir daugelyje kitų prestižinių Pasaulio varžybų. Einaras Vinteris, Gintautas Igaris, Danielius Žoštautas, Edgaras Silinšas ir kiti.

Šiemet pirmą kartą kartu su vyrais varžėsi ir merginos, naujai „Cross Country“ Taurėje įkurtoje, Moterų klasėje.

Varžybas organizavo 2012 – 2013 metų Baltijos šalių Enduro prizininkai lietuvių komanda MK VYTIS. Varžybų vieta driekėsi žvyru, smėliu, mišku, durpingomis vietomis ir šlapiomis atkarpomis. Išties sunkią trasą įveikė ir nugalėjo stipriausi.

Abosliučios įskaitos, šių varžybų, nugalėtoju tapo lietuvis, plačiai žinomas motokroso bendruomenėje, Arūnas Gelažninkas. Komandinėje įskaitoje pirmąją vietą iškovojo Latvijos komanda „Motosports RT“ pirmoji komanda, antrąją vietą užėmė lietuviai „W‘D‘ Looren“ komanda ir trečiąją atstovai iš Latvijos - „Moto A-Z“ antroji komanda.