Dabar populiaru
Publikuota: 2014 spalio 29d. 15:55

„Caterham“ skolos siekia beveik 180 milijonų litų

Marcusas Ericssonas ir Fernando Alonso
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Marcusas Ericssonas ir Fernando Alonso

Didžiosios Britanijos teismui pateiktuose dokumentuose atskleista, kad su rimtomis finansinėmis problemomis susidūrusios ir į administratorių rankas patekusios „Caterham“ skolos viršija 41 milijoną svarų sterlingų (maždaug 180 milijonų litų).

Iki šiol „Caterham Sports“ buvo atsakinga už bolidų gamybą, bandymus bei veiklą, atliekamą lenktynių savaitgaliais. Visos šios paslaugos buvo teikiamos „1Malaysia Racing Team“ (1MRT), Malaizijos kompanijai, kuriai priklausė leidimas dalyvauti F-1 čempionate.

Teismui pateiktuose dokumentuose atskleidžiama, kad „Caterham Sports“ yra skolinga 400 skirtingų kompanijų bei asmenų. Pastaroji iki šiol nėra sumokėjusi 20,942 svarų sterlingų Bernie Ecclestone‘o vadovaujamai kompanijai, atsakingai už suteikiamas paslaugas varžybų savaitgalio metu.

„Scanpix“/„LaPresse“ nuotr./Roberto Merhi
„Scanpix“/„LaPresse“ nuotr./Roberto Merhi

Naftos kompanijai „Total“, kuri tiekia komandai degalus ir tepalus, kompanija yra skolinga 784,090 tūkst. svarų sterlingų. 711,134 tūkst. nesumokėti kompiuterių gamintojui „Dell“. Tai gana nedidelės sumos palyginus su skola variklių gamintojui „Renault“ – 7,4 mln. svarų sterlingų. Įdomu tai, kad gamintojas iš Prancūzijos, kaip komandos rėmėjas, šiemet „Caterham“ Sports“ kompanijai jau spėjo sumokėti 3,042 mln. svarų sterlingų. Remiantis Constantinu Cojocaru, kuris rudenį įsigijo „Caterham Sports“ iš 1MRT, tai didžiausia suma, kurią šiemet gavo ekipa.

Savo pareiškime teismui C. Cojocaru teigė, kad per devynis mėnesius kompanija gavo mažai pajamų – 5 mln. svarų sterlingų. Verslininko pateiktame balanse nurodoma, kad skolos viršija 41 mln. svarų sterlingų.

Mėnesio pradžioje buvo pasirodžiusi informacija, kad „Caterham Sports“ nesumokėjo 34 sąskaitų, kurių bendra suma siekė 750 tūkst. svarų sterlingų. Mažiausia nesumokėta sąskaita – 424 svarai sterlingų. Kai kompanija nesugeba sumokėti tokios sumos, akivaizdu, kad ją kamuoja rimtos problemos.

AFP/„Scanpix“ nuotr./„Caterham“ F-1 bolidas
AFP/„Scanpix“ nuotr./„Caterham“ F-1 bolidas

Šių metų viduryje 1MRT buvo bandoma parduoti naujiems pirkėjams. Jei „Caterham Sports“ pavyko parduoti, tai su minėtosios 1MRT akcijų perdavimu kilo problemų. Galų gale viskas išsirutuliojo iki to, jog buvo nesumokėta daug sąskaitų. Pinigų, tame tarpe, negavo ir „Caterham Sports“. Dėl susiklosčiusios situacijos pastaroji kompanija negalėjo sumokėti savo sąskaitų, tad kreditoriai ėmėsi veiksmų ir kreipėsi į teismą. Po to veiksmų ėmėsi anstoliai, kurie areštavo dalį komandos turto tam, kad jį pardavus būtų padengta tam tikra dalis skolų.

C.Cojocaro teigimu, susidarius tokiai situacijai, jam nebeliko nieko kito, kaip tik atiduoti kompaniją į administratorių rankas.

F-1.LT
Temos: 1 „Formulė-1“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Sveikata

Euromaster

„Susitikime lauke“

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie Gazas