Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

D.Butvilas rekomenduoja WRC ralio žiūrovams: aš pats ralį stebėčiau šiose vietose

Dominykas Butvilas
„Subaru Poland Rally Team” nuotr. / Dominykas Butvilas
Šaltinis: gazas.lt
0
A A

Aš pats nesu patyręs ralio žiūrovas. Tiesą pasakius, išvis nedaug etapų yra tekę stebėti. Paskutinysis WRC ralis kurį teko aplankyti – vyko būtent Lenkijoje. Aš tikiu, kad į pasaulio ralio čempionato etapą Druskininkuose atvyks šimtai ar net tūkstančiai žmonių, kurie išvis niekada savo gyvenime nematė ralio etapo arba bent jau nėra prisiekę fanai. Tam, kad tokia kelionė pavyktų – reikia labai gero pasirengimo.

Pradžioje, susiraskite smagią kompaniją, kuri idealiu atveju yra buvusi ralio varžybose. Tai padės Jums rasti geriausias vietas ralio stebėjimui. Ralis – ne toks sportas: atėjai, pažiūrėjai ir perjungei kanalą. Ne. Jūs keliausite visą dieną, smagiai leisite laiką išvykoje, kurios tikslas yra pamatyti greičiausius ralio ekipažus.

Aš mačiau būsimus ralio greičio ruožus, ir galiu pasakyti, kad visos žiūrovų zonos yra įrengtos tikrai gerose vietose. Tiesa, kartais nuo trasos gali reikėt stovėt kiek tolokai, bet tai juk dėl jūsų pačių saugumo.

Greičio ruožai (GR) yra gan toli vienas nuo kito ir abejoju ar įmanoma be didelio streso pakeisti žiūrėjimo vietą ir pervažiuoti į kitą GR. Todėl geriausia – pasirinkti vieną patogią vietą stebėjimui ir kitą važiavimą (tuos pačius greičio ruožus visi dalyviai įveiks po du kartus) pereiti kitur, bet likti tame pačiame ruože. Aš pats rinkčiausi antrojo GR „Margionys“ startą (žemėlapis čia).

„Scanpix“ nuotr./WRC ralis Italijoje
„Scanpix“ nuotr./WRC ralis Italijoje

Jis prasideda 13:30, tad jau nuo 11:30 kelias bus pilnai uždarytas. Mano rekomendacija tokia: atvykite į „Margionių“ GR startą iš šalutinio kelio Margionys–Latežeris. Pirmi 4 greičio ruožo kilometrai visi geri, ypatingai 2-4 km ruožas. Tai vingiuotas kelias miške, apsuptas kalnelių, tad galėsite matyti keletą posūkių ir saugiai pasislėpsite už medžių. Mano manymu – puiki vieta iš arti pajausti ralio mašinų dvasią. 

Važiuodami į šią vietą pravažiuosite bilietų įsigyjimo tašką #8.2. Ir pirkit bilietus! Renginio dieną jie gali pabrangti, o jei nusipirksite ankščiau, mažiau strigsite eilėse. Gudručiams noriu patarti, nešvaistykit energijos ir neieškokit kaip apeit sistemą. Lietuvoje bilietai yra pigiausi palyginus su kitais WRC čempionato etapais, todėl turėkime truputį savigarbos ir išdidžiai įsigykime (nors ir šiuos pigiausius) bilietus. Antroji vieta, kurią rekomenduočiau yra „Žiūrovų zona #7“.

Ji labiausiai verta dėmesio ir patogi privažiuoti. Taip pat galima paeiti finišo link. Jei bus galimybė atvykti į serviso zoną Druskininkuose – pirmyn. Bet jei nespėjate, ne pasaulio pabaiga. Servisas nebus didelis ir jis bus gana trumpas. Geriau antrą kartą stebėti automobilius greičio ruože. Beje, atkreipkite dėmesį į tai, kad oficialiame tinklapyje www.rajdpolski.pl nurodomi GR laikai yra pagal Lenkijos laiko juostą.

„Scanpix“ nuotr./Martinas Prokopas
„Scanpix“ nuotr./Martinas Prokopas

Pabaigai labai patarčiau laikytis bendros tvarkos. Svarbu teisingai parkuoti mašinas. Atvažiavę iškart apsukite automobilį išvažiavimo kryptimi ir statykite mašinas vienoje kelio pusėje. Tai padės išvengti didelių kamščių. Pasirūpinkite apranga bet kokiam orui, nes prognozės nežada saulės vonių kiaurą dieną.

Taip pat turėkite kėdutes kur galite atsisėsti arba bent ką pasitiesti – ralis truks ne vieną valandą. Tad pasirūpinkite ir užkandžiais, gaiviaisias gėrimais tiek sau, tiek kelionės draugui. Tik labai prašau – būkite sąmoningi ir nepadauginkite „velnio lašų“, o jei pamatysite kokį padauginusį, neleiskite jam artintis prie trasos. Juk nenorime, kad pirmasis Pasaulio ralio čempionatas Lietuvoje būtų pažymėtas skaudžiais įvykiais.

„Scanpix“ nuotr./WRC ralis Italijoje
„Scanpix“ nuotr./WRC ralis Italijoje

Tad iki susitikimo šalia trasos. O jei dar svarstote, ar važiuoti į šį ralį, tai pasakysiu, kad tai pati geriausia proga iš tikrai arti pamatyti pačius moderniausius pasaulyje ralio automobilius ir geriausius ralio pilotus bei jų šturmanus. 

Pasaulio ralio čempionato (WRC) etapas „LOTOS 71st Rally Poland“ Lietuvoje lankysis birželio 27 d.

Greičio ruožų žemėlapiai

Žiūrovų zonos 5/7 greičio ruože „Kapčiamiestis“

Žiūrovų zonos 6/8 greičio ruože „Margionys“

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas