Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 sausio 4d. 00:29

Dakaras 2012 – trečioji diena

Dakaro ralis 2012: antrasis greičio ruožas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Dakaro ralis 2012: antrasis greičio ruožas
Trečia diena ir vėl pilna siurprizų, tačiau didžiausias jų – tvyrantis baisus karštis. Dieną stovyklavietėje komandų mechanikai užfiksavo 49,6 laipsnių karštį! Pavėsyje!

Šis greičio ruožas motociklininkams ir lenktynininkams automobiliais skyrėsi – paskutiniame ketvirtyje automobilių trasa driekėsi tiesiai link finišo, o motociklininkams teko įveikti papildomus 70 km. Deja, ši sankryža pakišo koją vienam lyderių.

Motociklininkai

Kovoje tarp dviejų favoritų – Marco Comos ir Cyrilo Depres patirtis pamažu pergudrauja beatodairišką jaunystę.

Marcas Coma šįkart pirmas pradėjo lenktynes ir iki pat trečio kontrolės punkto pirmavo, tačiau vėliau padarė klaidą. Iki finišo likus vos ketvirtadaliui distancijos, sankryžoje, kur motociklininkų ir automobilių kelias išsiskiria, Coma pasuko automobilių keliu ir 8 km pravažiavo, kol suprato „prigrybavęs“. Ispanas turėjo grįžti ir tai jam kainavo 13 minučių.

Tuo tarpu Depres važiavo šiek tiek atsargiau ir nesunkiai nugalėjo šiame GR bei dabar pirmauja absoliučioje įskaitoje. Prieš į antrą vietą nukritusį Comą jis pirmauja daugiau nei 10 minučių.

Dakarui įsibėgėjant didina tempą ir nuolatiniai lyderiai, o jaunimėliui išsišokti vis sunkiau. Taip šiandien antrą vietą užėmė olandas Fransas Verhoevenas su „Sherco“ motociklu. Beje, šie motociklai pernai nepasižymėjo patikimumu – pamatysim, kaip jiems seksis šiais metais.

Dar vienas Dakarų senbuvis Paolo Goncalves liko trečias, nuo olando atsilikęs vos dviem sekundėm.

Nepasisekė mūsų kaimynui lenkui Jakubui Przygonsky. Jis po dviejų GR buvo penktas bendroje įskaitoje, tačiau šiandien sprogo jo motociklo variklis. Kartu ir viltys kovoti dėl aukštų pozicijų.

Dar liūdniau baigėsi amerikiečiui „Quinui Cody. Jis krito ir susilaužė raktikaulį bei susitrenkė galvą. Motociklo priekinis ratas įkrito į duobę ir amerikietis, lėkdamas gerokai daugiau kaip 100 km/h greičiu, vertėsi per priekinį motociklo ratą, o po to dar ir motociklas užgriuvo ant jo.

Amerikietis keletą minučių prabuvo be sąmonės ir po to negalėjo prisiminti, kas nutiko. Jis niekaip negalėjo patikėti, kad motociklas išsiardė į gabalus. Atvykę medikai sraigtasparniu nugabeno jį į ligoninę – „rally finish“.

Lietuvis

Lietuvis Gintautas Igaris šiandien nebuvo toks greitas kaip vakar – jis finišavo 110 vietoje, tačiau išliko pirmajame šimtuke – jis lygiai šimtasis bendroje įskaitoje.

Po antro greičio ruožo Gintautas finišavo pakilios nuotaikos – sekėsi beveik viskas, jis nei karto neužklimpo kopose, tik keletą kartų pargriuvo, tačiau tai normalu kapstantis vulkaninės kilmės smėlynuose – toks smėlis birus kaip pelenai ar miltai, technika tiesiog sminga gilyn.

Lietuvis šiek tiek skundėsi blogai sureguliuotais amortizatoriais, bet iš esmės viskas praėjo be gedimų.

Deja, Gintautas neakivaizdžiai dalyvavo viename skaudžiame incidente – vos akimirką prieš jam pasirodant vienas dalyvių susidūrė su arkliu. Motociklo degalų bakas buvo pažeistas, išsiliejo degalai ir jis užsiliepsnojo. Lenktynininkas sraigtasparniu buvo išgabentas į ligoninę. Po tokio vaizdo prisiversti lėkti ant savo galimybių ribos – labai sunku.

Reikėtų padėkoti Mindaugui Slapšiui, kuris stebi Dakaro lenktynes ir padeda Gintautui. Tai jis mums teikia informaciją apie lietuvio pasirodymą ir perduoda linkėjimus visiems draugams ir sirgaliams Lietuvoje.

Keturračiai

Tai buvo itin sunkus greičio ruožas šiai technikai. Dalyviams teko įveikti itin sunkią GR dalį, skirtą motociklams, kuri labai sunkiai pravažiuojama, o juk keturratį ištraukti iš smėlio daug sunkiau.

Kiek netikėtai šį GR laimėjo Pablas Sebastianas Capetti. Šios klasės favoritai – argentiniečiai broliai Petronelli užėmė antrą ir ketvirtą vietas.

Ligšiolinis lyderis Tomas Maffei‘ liko trečias.

Tačiau bendroje įskaitoje abu broliukai iš Argentinos – šios dienos greičio ruožo nugalėtojas po finišo gavo daugiau kaip 4 valandų baudą ir nukrito į paskutinę vietą (preliminariais duomenimis, už važiavimą ne pagal stenogramą).

Automobiliai

Ne pati geriausia diena favoritui – Stephane‘as Peterhanselis (MINI) šiame GR pradūrė net dvi padangas ir prarado daugiau kaip penkias minutes. Pirmoje GR pusėje prancūzas dar pirmavo, tačiau per paskutinius 50 km visą pranašumą iššvaistė.

Šį greičio ruožą laimėjo prancūzo kolega – Nani Roma. Tuo tarpu bendroje įskaitoje pirmauja lenkas Krzystofas Holowczycas. Jis šiandien buvo antras.

Šiandien penktoje vietoje – amerikietis Robby Gordonas („Hummer“). Jis bendroje įskaitoje mažiau nei minute atsilieka nuo lenko.

Gordono kolega, praėjusių metų nugalėtojas Nasseras Al Attiyah, šiandien trečias, bet bendroje įskaitoje lieka šeštoje vietoje.

Puikiai važiuoja nauja „Toyota Hilux“ vairuojanti komanda – buvęs Dakaro nugalėtojas Ginielis De Villiersas šiandien trečias, o Orlando Terranova – šeštas.

Latviai su elektra varomu Oscaru finišavo 112 vietoje, bendroje įskaitoje jie lieka 120. Kol kas jiems itin sunku, nes greituose ruožuose jie negali išvystyti lyderių tempo – elektromobilis išvysto maksimalų vos 140 km/h greitį. Užtat be krovimo toks automobilis gali įveikti net 800 km. Baterijas krauna trijų litrų “Nissan” variklis, kuris dirba kaip generatorius.

Sunkvežimiai

Sunkvežimių įskaitoje kiek netikėtai nugalėjo buvęs pasaulio ralio čempionas italas Mikis Biasionas (“Iveco”). Jis buvo vos minute greitesnis už lietuvišką kazachą Artūrą Ardavičių (KAMAZ).

Geraard’as De Rooy (“Iveco”) šiandien tik aštuntas, o rusas Nikolajevas (KAMAZ) – 11. Organizatoriai teigia, kad rusas buvo sustojęs greičio ruože ir prastovėjo apie dešimt minučių. Greičiausiai keitė ratą.

Bendroje įskaitoje pirmauja lietuvis!!! Na, beveik lietuvis. Artūras Ardavičius kol kas mažiau nei puse minutės lenkia olandą De Rooy.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie Gazas