Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 11d. 05:54

„Dakaras 2020“: kur geriau – Peru ar Saudo Arabijoje?

David Castera
iGo2Dakar ir Dakar.com nuotr. / David Castera

Artėjantis Dakaro ralis jaudina vaizduotę vien savo geografija. Nuo 2009 metų vykęs Pietų Amerikoje, o iki to laiko driekęsis per Afrikos žemyną, 2020 metais jis pirmą kartą istorijoje įvyks Saudo Arabijoje.

„Planuoti 2020 Dakaro ralį pradėjome nuo švaraus popieriaus lapo, kuris netrukus prisipildė naujomis spalvomis. Dykumos yra magiškas reiškinys. Prieš pasileisdami į Saudo Arabijos tyrus buvom susidarę šiokią tokią nuomonę ir tam tikrus lūkesčius, bet jau pirmosios tasos surašymo misijos metu supratome, kad realybė pranoko lūkesčius. Galiu pasakyti tiek, kad dalyviams reikės daug ištvermės“,— apie naują šalį Dakaro istorijoje pasakojo ralio vadovas Davidas Castera.

Lygindamas 2019 metų sausį Peru vykusį 41-ajį Dakaro ralį su 2020 metais sausį Saudo Arabijoje startuosiančiomis lenktynėmis, Davidas Castera paminėjo keletą esminių geografinių skirtumų.

iGo2Dakar ir Dakar.com nuotr./Dakaras 2020
iGo2Dakar ir Dakar.com nuotr./Dakaras 2020

„Peru yra ta šalis, kurioje buvo daugiausiai dykumų ir smėlynų. Saudo Arabija pasižymi landšafto įvairove: čia yra ir kopų, ir kalnų. Kalnų yra ir Pietų Amerikoje, bet jie yra per daug sudėtingi lenktyniauti.

2020 metų Dakaro ralio trasos pasižymi įvairove. Jos drieksis tiek jūros lygyje, tiek ir pusantro kilometro aukščio siekiančiose aukštikalnėse. Čia galima suorganizuoti kelis Dakaro ralius, o trasos net nesusikirs“, – pasakojo ralio vadovas.

Lenktynių vadovas pabrėžė, kad 42-asis Dakaras nebus lengvas, o dalyvių laukia apie 7500 kilometrų, kuriuos teks įveikti per dvyliką lenktynių dienų. Pasak Davido Casteros, pirmosiomis dienomis trasa drieksis per akmenuotas vietoves, o nuo šeštosios lenktynių dienos sportininkai panirs į kopas.

„Man patinka „Neom — Neom“ greičio ruožas. Tai labai gražiu kraštovaizdžiu besidriekianti trasa. Šią dieną lenktynininkai važiuos Raudonosios jūros pakrante, pro istorinį Al Ula miestą su senovinėmis šventyklomis“, — pasakojo lenktynių vadovas.

iGo2Dakar ir Dakar.com nuotr./Dakaras
iGo2Dakar ir Dakar.com nuotr./Dakaras

Minėtas greičio ruožas elito motociklininkams bus supermaratoninis, kurio metu jie galės pasinaudoti tik 10 minučių technine pagalba. Kitas maratoninis ruožas visų motociklininkų lauks vienuoliktame greičio ruože.

iGo2Dakar ir Dakar.com nuotr./A.Laucius ir M.Plukys
iGo2Dakar ir Dakar.com nuotr./A.Laucius ir M.Plukys

„Atradimai ir nežinomybė visada pagrindiniai Dakaro ralio aspektai. Saudo Arabijoje šių potyrių turėsime labai daug, tad tikiuosi, kad ne tik aš, bet ir visi dalyviai yra nusiteikę nuotykiams“, — nauja Dakaro vieta džiaugėsi ralio vadovas Davidas Castera.

Į Saudo Arabiją kartu su media komanda „iGo2Dakar“ iškeliaujantis 15min žurnalistas Žilvinas Pekarskas jau trečius metus iš eilės skelbs naujienas apie lietuvių rezultatus sunkiausiame pasaulyje bekelės maratone.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas