Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 12d. 20:57

Pas kokius akmeninius galiūnus nuves dešimtasis Dakaro greičio ruožas?

Ar esate matę akmeninį dramblį? Al-Ula yra ta nuostabi Saudo Arabijos vieta, kurioje Dakaro ralio dalyviai pamatys ne tik akmeninį dramblį, bet gal net visus tris. Galvojate, kad atlėkti iš Neomo iki Al-Ulos bus nesunku, nes greičio ruožas – trumpiausias šiame ralyje? Na, nėra viskas taip paprasta. Štai ką mums pavyko apie dešimtąjį ruožą sužinoti iš anksto.

dešimtasis greičio ruožas ss10, Neomas – Al-Ula

  • SS10 ilgis – 342 km. Pervažiavimų – 241 km. Iš viso per dieną – 583 km.
  • Pavojai – akmenuoti kanjonai.

Šis greičio ruožas šiek tiek primena SS4, bent jau savo ilgiu, nes yra vienas trumpiausių. Ypač lyginant greičio ruožo ilgį su pervažiavimais. Bet kuriuo atveju tai bus galimybė šiek tiek atsigauti „Malle Moto“ arba „Orginal by Motul“ klasės vienišiams motociklininkams.

Pirmojoje dienos dalyje atsiversiančius kraštovaizdžius sunku apibūdinti žodžiais, o kalnuotos vietovės, kurias dalyviai pasieks antroje dienos pusėje, ne ką mažiau įspūdingos. Tiesa, čia galės sužibėti geriausiai orientuotis mokantys šturmanai, kurie smėlingose vietovėse turės progų įrodyti savo pranašumą prieš varžovus.

Taigi pirmoje greičio ruožo dalyje lenktynininkai džiaugsis vaizdingais, bet pavojingais Neomo apylinkių kanjonais, gausiais akmenų (tą nuspėti visai nesunku). O vėliau lenktynininkai pasieks klampaus smėlio kelius ir galiausiai vėl skries akmenuotais slėniais.

Al-Ulos apylinkės labai vaizdingos. Kai kurie smėlynuose plytintys uolynai primena įvairius gyvūnus, pavyzdžiui, tris dramblius. Vienoje tokių vietų įsikurs bivakas, kuris bus vienas gražiausių ir vaizdingiausių.

Organizatoriai greičio ruožo dangą procentine išraiška apibūdina taip: 44 proc. smėlio, 42 proc. kieto grunto, 12 proc. asfalto, po 1 proc. akmenų ir druskožemio.

Kada mūsų laiku startuos Lietuvos komandos?

  • Arūnas Gelažninkas – 7 val. 58 min.
  • Laisvydas Kancius – 8 val. 14 min. 30 sek.
  • Benediktas Vanagas/Filipe Palmeiro – 9 val. 19 min.
  • Gintas Petrus/Jose Marques – 10 val. 11 min. 30 sek.
  • Antanas Juknevičius/Darius Vaičiulis – 10 val. 12 min. 30 sek.
  • Edvinas Juškauskas/Aisvydas Paliukėnas – 10 val. 13 min.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie Gazas