Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 6d. 21:30

Penktasis Dakaro etapas: susipažinkite su jo charakteristika ir lietuvių starto laikais

Ko šįkart tikėtis iš „Dakaro ralio 2021 m.“ organizatorių? Penktajame greičio ruože jau tikrai visi dalyviai apšilę raumenis. Todėl galima numanyti, kad organizatoriai išleis Dakaro džiną iš butelio ir pasipils staigmenos. 15min susistemino informaciją, dar iki starto nutekėjusią iš organizatorių lūpų.

penktasis greičio ruožas, Rijadas – Al Qaisumah

  • SS5 ilgis – 456 km. Pervažiavimų – 205 km. Iš viso per dieną – 661 km.
  • Pavojai – uolienos ir akmenys, galintys prakirsti padangas ir apgadinti automobilius.

Kantrybė – dorybė, tokiais žodžiais organizatoriai pradeda kalbą apie penktąjį greičio ruožą. Tiesa, nieko daug neaiškinę, jie pakeitė penktojo ir šeštojo greičio ruožų maršrutus prieš pat startą. Taigi iš Rijado lenktynininkai važiuos ne į Buraidą, o į Al Qaisumah, esantį labiau į rytus, prie Kuveito ir Irako sienos.

Šis ilgas ir sunkus greičio ruožas bus išbandymas ekipažų nervų stiprybei, o šiems neatlaikius, kartu gali neatlaikyti ir technika. Vidutinį greitį čia mažins net kelios sunkios atkarpos: sudėtingų kopų sektorius ruožo viduryje ir vietomis akmenimis „užteršta“ trasa.

Posakis „skubėk lėtai“ čia įgaus kitą prasmę, nes jo nesilaikymas mažų mažiausiai gali reikšti prakirstas padangas. Todėl gali tekti apsidraudžiant sustoti ir reguliuoti oro slėgį padangose.

Ralio vadovas D.Castera neslepia, kad tai – viena iš dviejų iki poilsio dienos likusių labai sunkių trasų. Sausio 7-8 d. bus ypatingos, todėl dabar svarbu ne tik būti greitiems, bet ir neprisidaryti bėdų..

Tad, regis, ne rekordinis kilometražas – 661 km per dieną – tikrai daugeliui prailgs. Nes dėl daugybės uolėtų paviršių lenktynininkai negalės važiuoti greitai, reikės saugoti ratus ir pakabas.

Organizatoriai maršrutą procentine dangos išraiška apibūdino taip: 53 proc. dirvožemio, 25 proc. smėlio, 20 proc. kopų ir po 1 proc. akmenų bei druskožemio.

Kada mūsų šalies laiku startuos lietuviai?

  • Arūnas Gelažninkas – 7 val.
  • Laisvydas Kancius – 7 val. 22 min. 30 sek.
  • Benediktas Vanagas/Filipe Palmeiro – 8 val. 47 min.
  • Edvinas Juškauskas/Aisvydas Paliukėnas – 8 val. 55 min.
  • Antanas Juknevičius/Darius Vaičiulis – 8 val. 57 min.
  • Gintas Petrus/Jose Marques – 9 val. 2 min. 30 sek.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas