Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 sausio 15d. 09:00 , Atnaujinta: 2021 sausio 15d. 12:57

Dakaro trileris baigėsi: Benediktas Vanagas į Lietuvą veža dvyliktą vietą

Penktadienis – paskutinė Dakaro ralio diena. Tradiciškai finalinis greičio ruožas nebuvo itin ilgas, tad šiandien automobilių įskaitos dalyviams teko įveikti tik 200 km atstumą. Dar maždaug tiek pat kilometrų buvo numatyta pervažiavimuose. Po šios dienos Dakaro nugalėtoju jau 14-ą kartą karjeroje tapo „Misteris Dakaras“ Stephane`as Peterhanselis.

Rūšiavimas:
Naujausi Viršuje
Naujausi Apačioje
12:48

30-oje vietoje šiandienos etapą baigė Gintas Petrus su Jose Marquesu. Jie dvyliktame greičio ruože lyderiui nusileido 37 min. 45 sek. Preliminariai skaičiuojama, kad Gintas Petrus Dakarą baigė 27-oje vietoje.

 

12:30

15min žurnalistas Dakare Žilvinas Pekarskas pranešė, kad finiše „Kreda“ ekipažo šturmanas Darius Vaičiulis paskelbė, jog kitais metais jis nebebus Antano Juknevičiaus šturmanas.

 

12:23

Preliminariai skaičiuojama, kad Edvinas Juškauskas su Aisvydu Paliukėnu šių metų Dakarą baigė 21-oje bendrosios įskaitos vietoje. Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis nuo jų atsiliko 15 min. ir pasirodymą baigė viena pozicija žemiau.

 

12:12

Finišą pasiekė ir „Kreda“ ekipažas – Antanas Juknevičius su Dariumi Vaičiuliu. Jie šiandien buvo greitesni už Edviną Juškauską su Aisvydu Paliukėnu. Jų vieta šiandien – 22-oji.

12:10

Finišuoja ir Edvinas Juškauskas su Aisvydu Paliukėnu. Jie nuo lyderio šiandien atsiliko beveik pusvalandį ir parodė preliminarią 23-ią poziciją.

11:35

Finišuoja Benediktas Vanagas ir Filipe Palmeiro. Jiems šiandien nepavyko sukurti stebuklo ir patekti į dešimtuką. Ekipažas pasirodymą šių metų Dakare baigė 12-oje vietoje. Paskutiniame greičio ruože B.Vanagas lyderiams nusileido 19 min. 21 sek. ir parodė preliminarią 15-ą vietą.

Galutinėje rikiuotėje jie nuo dešimtuko atsiliko 25 min., o ralio nugalėtojui Stephane`ui Peterhanseliui pralaimėjo 5 val. 15 min. 5 sek.

 

11:31

WP2 taške Antanas Juknevičius su Dariumi Vaičiuliu parodė 23-ią laiką. Nuo B.Vanago jie atsilieka pusantros minutės.

 

11:14

Gintas Petrus su Jose Marquesu pasiekė pirmąjį kelio tašką. Jie WP1 atžymoje klasifikuojami 29-oje vietoje ir lyderiui nusileido beveik 19 min.

 

11:05

WP2 tašką Benediktas Vanagas pasiekia nuo lyderio atsilikęs beveik 17 min. Nuo savo tiesioginių varžovų kovoje dėl TOP10 atsilikimas tik didėja, tad tikėtina, kad lietuvis šių metų pasirodymą baigs dvyliktoje vietoje.

 

10:53

WP1 taške Antanas Juknevičius aplenkė Edviną Juškauską, o nuo Benedikto Vanago atsiliko 27 sek. Jo pozicija čia kol kas 23-ioji.

 

10:52

Greičio ruožo nugalėtoju tapo Carlosas Sainzas. Jis šiandien 2 min. 13 sek. aplenkė Nasserą Al-Attiyah ir 2 min. 53 sek. buvo greitesnis už Stephane`ą Peterhanselį. Tačiau tokio rezultato Carlosui Sainzui nepakako norint pakilti bendroje įskaitoje. Jis šiemet liko trečias. Antrą vietą šiemet laimėjo Nasseras Al-Attiyah.

 

10:47

Finišuoja pirmieji lyderiai. Jų gretose – ir Stephane`as Peterhanselis, kuris pasiekė keturioliktą pergalę Dakare savo trisdešimt metų siekiančioje karjeroje šiame maratone!

 

10:40

WP1 taške pasirodė Edvinas Juškauskas su Aisvydu Paliukėnu. Jie čia Benediktui Vanagui nusileido maždaug pusantros minutės. Jų preliminari vieta kol kas – 22-oji.

 

10:29

Panašu, kad Benediktas Vanagas liks ne per žingsnį nuo dešimtuko, bet finišuos 12-oje vietoje. Prieš lietuvį rikiuotėje buvęs varžovas Christianas Lavieille po 11 etapų pirmavo dviem minutėmis, tačiau pirmoje lemiamo greičio ruožo dalyje Benediktą Vanagą aplenkė dar 7 min. Taigi, jei nenutiks netikėtumų, aukščiausias Lietuvos komandų rezultatas šių metų Dakaro automobilių įskaitoje bus 12-a vieta.

 

10:22

Panašu, kad Benediktas Vanagas susitaikė su tuo, kad tiesioginėje kovoje, be varžovų nesėkmių, nepavyks pasiekti dešimtuko. Jis pirmame kelio taške nuo lyderio atsiliko 14 min. 11 sek., Cyrilui Despres pralaimėjo maždaug 11 min. Lieka dar vienas kelio taškas ir tuomet – finišas. Kol kas lietuvio pozicija čia tik trečiame dešimtuke.

 

10:19

Antrame kelio taške ir toliau pirmauja Carlosas Sainzas. Į antrąją vietą šoktelėjo ir lyderiui 15 sek. pralaimi Yazeedas Al Rajhi. Tvirtą persvarą turintis bendrosios įskaitos lyderis Stephane`as Peterhanselis žengia trečias ir vengia rizikuoti.

 

10:15

Lietuviai pirmame kelio taške dar nepasirodė, tačiau čia jau užfiksuotas tiesioginis Benedikto Vanago konkurentas kovoje dėl dešimtuko Cyrilis Despres. Jis nuo lyderio atsilieka tik 3 min. 22 sek., o Benediktui Vanagui, norint palikti varžovą už savęs, reikia finiše greitesniam už prancūzą būti daugiau nei devyniomis minutėmis. Tai reiškia, kad lietuvis turi lenkti net tokius grandus kaip Carlosas Sainzas ir Stephane`as Peterhanselis.

 

10:02

WP1 tašką geriausiu tempu pasiekė ispanas Carlosas Sainzas. Jis čia 44 sek. lenkia prancūzą Stephane`ą Peterhanselį, kuris po vienuolikos etapų klasifikuojamas pirmoje vietoje. Trečias kol kas čia Yazeedas Al Rajhi.

 

09:51

Startas duotas ir paskutinei Lietuvos ekipai – „Petrus Kombucha Team“. Gintas Petrus ir Jose Marquesas po 11 etapų rikiuojasi 31-oje automobilių įskaitos vietoje.

 

09:27

Startas duotas „Kreda“ duetui – Antanui Juknevičiui su Dariumi Vaičiuliu. Iki šio etapo jie klasifikuojami 26-oje vietoje.

 

09:13

Startuoja „Heston Airlines Team Pitlane“ ekipažas – Edvinas Juškauskas ir Aisvydas Paliukėnas. Jie po 11-os greičio ruožų klasifikuojami 22-oje vietoje.

 

09:03

Rezultatų sekimo sistemoje šios dienos maršrutas padalintas į du kelio taškus, kuriuose galėsime matyti ekipažų tempą. Pirmasis iš jų nuo starto nutolęs 99 km. Antrasis – už 149 km nuo starto.

 

09:00

Startavo Benediktas Vanagas ir Filipe Palmeiro. Jiems iki vienuoliktoje vietoje esančio Christiano Lavieille trūksta dviejų minučių, iki dešimtoje pozicijoje klasifikuojamo Cyrilo Despres – kiek daugiau nei 9 min.

 

08:59

Greičio ruožo danga procentais: 48 proc. kieto grunto, 40 proc. smėlio, 11 proc. kopų, 1 proc. asfalto.

 

08:58

Paskutinis greičio ruožas tradiciškai būna kiek trumpesnis, kad visi spėtų į podiumą. Nes tik podiumas laikomas oficialiu finišu. Todėl net ir pervažiavimuose negalima šaudyti varnų. 2016 m. Dakaro medalį taip prarado Robby Gordonas, greitkelyje išprovokavęs avariją ir nepasiekęs podiumo.

Paskutinis, bet tikrai ne lengviausias Dakaro ralio greičio ruožas. Tiek motociklininkai, tiek automobilių ekipažai turės darbo įveikdami smėlio kopų grandines, o kiekviena klaida gali nulemti, su kokiais atsiminimais apie 2021 Dakarą teks gyventi visus metus – saldžios pergalės ar kartaus pralaimėjimo. Dalyviai finišuos Raudonosios jūros pakrantėje, kur vyks ir apdovanojimų ceremonija.

 

Paskutinis atnaujinimas: 2021-01-15 08:58

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas