Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dakaro bivakai: nuo kalnuose įrengtų autodromų iki negyvenamų teritorijų

Dakaro bivakai 15min iš Dakaro
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Dakaro bivakai
Šaltinis: gazas.lt
1
A A

Neatsiejama Dakaro dalis – bivakai, kuriuose sportininkai, mechanikai, žurnalistai bei organizatoriai leidžia naktis ir laiką tarp greičio ruožų. Kokie tie bivakai, kur jie įrengiami ir kaip juose verda gyvenimas?

Dakaro bivakai visuomet pasižymi įvairove. Maršrutą planuodami organizatoriai kiekviename iš numatytų miestų suranda vietą, kurioje nakčiai apsistoja Dakaro dalyviai.

Šiemet bivakai jau buvo įrengti tokiose vietose kaip lenktynių trasos, hipodromai, parkai, didelės aikštelės ar kitos, kiek arčiau civilizacijos esančios vietos.

Tiesa, kai kada bivakai įkuriami beveik negyvenamose teritorijose tiesiog ant smėlio. Būtent toks bivakas buvo Čilesito miesto pašonėje. Artimiausia parduotuvė už kelių dešimčių kilometrų, degalinė už dešimties. Viešbučiai? Mažame miestelyje tokių gal ir yra vienas kitas, bet ir jie negarantuoja vieno iš svarbiausių dalykų Dakare – interneto.

Vytauto Dranginio nuotr./Dakaro bivakai
Vytauto Dranginio nuotr./Dakaro bivakai

Būtent telefono ryšys ir mobilusis internetas yra pagrindiniai dalykai siekiant perduoti informaciją į Lietuvą. Jei kompiuteriui reikiamą elektrą dar galima pasigaminti savo automobilyje, tai interneto nei po žeme, nei debesyse neatrasi, jei ryšio bokštas yra kur nors anapus kalnų.

Yra ir tokių bivakų, kuriuose Dakaro rėmėjai, telekomunikacijų bendrovės, suteikia nemokamą bevielį internetą, tačiau tokių bivakų – vienetai. Žinoma, galima pirkti palydoviniu signalu perduodamą internetą iš organizatorių ir jį turėti kiekviename bivake, tačiau 2 gigabaitai duomenų kainuoja 2 000 eurų. Norite neriboto interneto? Pasiruoškite sumokėti 20 000 eurų. Taigi dauguma čia naudoja mobiliojo ryšio duomenis.

Vytauto Dranginio nuotr./Dakaro bivakai
Vytauto Dranginio nuotr./Dakaro bivakai

Kaip verda gyvenimas bivake? Bivakas nemiega visa parą. Dirbančių mechanikų keliamus garsus dar neišaušus keičia į startą važiuojančių motociklų variklių garsas.

Tačiau miegant bivake tai netrukdo. Nuovargis daro savo ir, jei reikia, gali miegoti net apsikabinęs dyzelinį elektros generatorių. Kaip yra pasakęs „Agrorodeo“ komandos šturmanas Saulius Jurgelėnas, miegas yra brangiausia valiuta Dakare.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Dakaro bivakai
Tomo Markelevičiaus nuotr./Dakaro bivakai

Bivake taip pat įrengta ir valgykla, kuri kasdien aptarnauja tūkstančius žmonių. Apie tai plačiau galėsite skaityti kitame tekste. Bivake taip pat įrengti tualetai, dušai, dirba medikai, veikia žiniasklaidos centras.

Visą laiką, kol vyksta Dakaras, pamainomis į priekį pagal maršrutą juda du bivakai.

Dalyviams išvykus iš vieno bivako, organizatoriai šimtus tonų rakandų, reikmenų ir kitų laikino miestelio atributų perveža ne į kitą, o į dar kitą bivaką.

Taip daroma dėl to, jog bivakas, kur jis bebūtų įrengtas, visada būtų paruoštas atvykstančioms komandoms.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Argentina Dakaras
Parašykite atsiliepimą apie Gazas