Dabar populiaru
Publikuota: 2016 sausio 25d. 17:04

Dakaro dalyviai atsiėmė apdovanojimus iš LASF, A.Juknevičius renginį ignoravo

Romas Austinskas ir Benediktas Vanagas
Romas Austinskas ir Benediktas Vanagas

Lietuviai iš Dakaro ralio maratono grįžo prieš daugiau nei savaitę ir visos žiniasklaidos priemonės lenktynininkais spėjo atsidžiaugti. Lietuvos automobilių sporto federacija nusprendė priešingai – Dakaro dalyvius į konferenciją pasikviesti praėjus savaitei po jų grįžimo.

„Aš, kaip prezidentas, esu patenkintas lietuvių rezultatu. Truputį gaila Vaidoto ir Sauliaus, tačiau tikimės, kad kitais metais bus geriau“, - konferenciją pradėjo LASF prezidentas Romas Austinskas.

Jis teigė, kad vien trijų lietuviškų ekipažų dalyvavimas tokiame maratone yra didelis pasiekimas. Juk didžioji dalis visų trijų ekipažų komandų – lietuviai, tad galime pasigirti tiek gerais lenktynininkais, tiek mechanikais ar kitais specialistais.

Lenktynininkų pagerbti atvyko ir Kūno kultūros ir sporto departamento direktorius Edas Urbonavičius, pasidžiaugęs lenktynininkų rezultatais bei papasakojęs apie viltis atnaujinti „Nemuno žiedo“ žiedinių lenktynių trasą.

Po šito Dakaro turiu labai daug apmąstymų. Pamačiau, į ką jis mutuoja, tiek konkurencijos, tiek trasų prasme

Konferencijoje dalyvavusiam, 26-ą vietą Dakare užėmusiam Benediktui Vanagui buvo priminta jo 2012-aisiais pasakyta mintis, kad per penkerius metus jis tikisi Dakare patekti į greičiausiųjų penketuką. Lenktynininkas šyptelėjo išgirdęs klausimą ir teigė, kad tuomet paprasčiausiai neįvertino sunkiausiomis automobilių sporto varžybomis vadinamo Dakaro principų.

„5 metai nėra didelis laiko tarpas norint padaryti rezultatą. Po šito Dakaro turiu labai daug apmąstymų. Pamačiau, į ką jis mutuoja, tiek konkurencijos, tiek trasų prasme. Šnekant apie penketuką, teoriškai įmanoma ir pirma vieta. Praktiškai, reikėtų labai stipriai pasportuoti. Tai įmanoma, bet nežinau, ar mums užteks energijos tam pasiekti“, - teigė B.Vanagas.

Jis teigė, kad tikisi ir toliau varžybose dalyvauti su tuo pačiu šturmanu Sebastianu Rozwadowskiu, bent jau 2017-aisiais. Kaip bus vėliau, lenktynininkas nespėliojo.

Debiutiniame Dakare finišo nepasiekęs Vaidotas Žala atviravo, kad vos grįžus, buvo sunku priprasti prie klasikinio ralio specifikos – juk jau už kelių dienų reikės startuoti „Halls Winter Rally“.

„Turėjau pirmus testus ir gavau per veidą. Labai sunku adaptuotis – didžiulis greičių skirtumas. Nesitikėjau tokio šoko ir skirtumo. „Halls Winter Rally“ bus nelengva, jeigu pernai buvom gerai pasiruošę, tai šiemet – tikrai ne taip“, - kalbėjo V.Žala.

V.Žalos šturmanas Saulius Jurgelėnas, kalbėdamas apie šio Dakaro patirtį, filosofavo ir palygino šias varžybas su boksu – „pačiu teisingiausiu sportu“.

„Boksas yra teisingas sportas – už kiekvieną klaidą gauni į snukį. Ir jokia technika nemaišo, niekas sutrukdyti negali. Dakare gal ne tiek skaudu, bet kiekviena klaida irgi kainuoja. Statistika čia negailestinga – jeigu finišuoja kas antras, tai natūralu, kad kažkada turi papulti į tamsiąją statistikos pusę“, - kalbėjo S.Jurgelėnas.

Trečio Dakaro ekipažo lenktynininkai, Antanas Juknevičius su Mindaugu Slapšiu, konferencijoje nedalyvavo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

20:17
01:09
02:13

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas