Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 18d. 18:34

Dakaro dienoraštis Nr.10. Kodėl Dakaro čempionas sveikinasi lietuviškai?

Lucas Alphand'as (viduryje) 15min iš Dakaro
Žilvino Pekarsko / 15min nuotr. / Lucas Alphand'as (viduryje)

Lucas Alphand'as – prancūzas (53), puikiai kalbantis ne tik angliškai, bet Dakare dalyvaujančius lietuvius nuolat padrąsinantis lietuvių kalba. „Labas rytas, laba diena“, – skardi linksmas Luco balsas Dakaro finiše, po priešpaskutiniojo etapo. Jo linksmą balsą kartais girdėdavote ir 15min vaizdo reportažuose iš Peru. Tokį pat linksmą jį sutikau pernai La Pase (Bolivija), Antano Juknevičiaus ir Dariaus Vaičiulio stovykloje.

Visos Dakaro naujienos (spauskite čia)

Ties finišo linija ar bivake jis prieina, apkabina, padrąsina kiekvieną lietuvį taip, tarsi būtų senas bičiulis. Na, nieko nuostabaus, kad jis nuo neatmenamų laikų pažįsta Antaną Juknevičių. Tačiau lygiai taip pat maloniai, įmaišydamas į pokalbį lietuviškų frazių, kalbino ir Balį Bardauską.

Toks Luco rodomas dėmesys negali prasprūsti pro akis. Todėl, nors ir neturėjau galimybių pasiruošti plačiam interviu, padrąsintas Sauliaus Jurgelėno, čia pat ant finišo linijos kalbinau Dakaro TV talkinančią legendą Lucą Alphand'ą.

Kalnų slidininkas tapo lenktynininku

„Stebitės, kad sveikinuosi lietuviškai? Su lietuviais bendrauju ne tik Dakare. Kartu su jūsų tautiečiais slidinėju kalnuose. Jie žiedinių automobilių ir motociklų lenktynių gerbėjai“, – paaiškino 1997 m. kalnų slidinėjimo pasaulio čempionas, laimėjęs šį titulą iškart dvejose disciplinose – super giganto ir greitojo nusileidimo.

Tačiau vien ties šiuo pasiekimu Lucas nesustojo. Pasitraukęs iš profesionalaus slidinėjimo, pradėjo dalyvauti automobilių lenktynėse. Pavyzdžiui, 2001–2009 m. važiavo Le Mano 24 val. ištvermės lenktynėse ir daugybėje kiek smulkesnių varžybų.

2006 m. Lucas, važiuodamas kartu su gamykline „Mitsubishi“ komanda, tapo Dakaro nugalėtoju. Jis buvo pirmasis profesionalus kalnų slidininkas, dalyvavęs Dakare ir jį laimėjęs.

2009 m. motociklų lenktynėse patyrė didelę traumą, todėl teko pasitraukti iš profesionalaus sporto.

„Aš labai gerbiu visų šalių atstovus, dalyvaujančius Dakare. Žinau, ką reiškia per dieną po šešis kartus strigti dykumoje. Koks jausmas, kai puikiai sutari su savo šturmanu, ir kai susipyksti po navigacijos klaidų. Ir kai galų gale pasieki finišą“, – dalijosi prisiminimais Lucas.

Čempiono nuomone, šių metų Dakarą gal ir sunku pavadinti nuotykiu, nes jis vyko toje pačioje valstybėje, Peru (anksčiau trasos driekdavosi per 2–3 šalis). Be to, lenktynininkai šiemet į kai kuriuos regionus sugrįždavo ir antrą kartą, tad vaizdai kartodavosi. Tačiau tai jokiu būdu nesumenkina Dakaro.

„Bekelės maratonas buvo labai sunkus. Šitiek smėlio ir fešfešo įveiktų ne kiekvienas. Matome, kiek daug dalyvių iškrito. Net ir greičio ruožų specifika (kai kurie buvo tik 350 km ilgio, o ne dvigubai ilgesni) vertė spausti gazą iki dugno ar iki galo atsukti motociklo rankeną“, – sakė Lucas Alphand'as, kalnų slidininkas ir Dakaro ralio 2006 nugalėtojas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

20:17
01:09
02:13

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas