Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 01 14, 07:39 Atnaujinta 2022 01 14, 12:46

A.Gelažninkas laimėjo „vienišių“ klasėje, R.Baciuška – greičiausiųjų trejetuke, T.Jančys 15-as

Penktadienis Dakaro lenktynininkams reiškia ilgai išsvajotą finišą, tiesa, iki jo dar teks nuvažiuoti. Šiandien dalyviams reikia įveikti 516,5 kilometrų pervažiavimų ir 163,5 km greičio ruožą – viso net 680 km. Svarbu paminėti tai, kad finišas paskutiniame greičio ruože nėra lygus įveiktam Dakarui – šis pasiekimas užskaitomas tik pervažiavus per finišo arką, tad dalyviams svarbu „neprisižaisti“ pervažiavime.

Organizatoriai paskutinį etapą procentais apibūdina taip: 27 proc. smėlio, 65 proc. akmenuoto dirvožemio, 8 proc. akmenų.

Arūno Gelažninko starto laikas 7:38 Lietuvos laiku, Roko Baciuškos – 10:11, Tomo Jančio – 11:00:30.

VISAS NAUJIENAS APIE DAKARO RALĮ SEKITE ČIA.

Rūšiavimas
Naujausi viršuje
Naujausi apačioje

T.Jančys: įvykdėm misiją

14:48

Finišavęs Tomas Jančys sakė, kad misiją įvykdė: „Turėjome du tikslus. Pirmas buvo atvežti „Mediafono“ kolektyvą į finišą, tą padarė. Antras tikslas buvo rezultatas, tą irgi padarėme. Viskas super. Mes esame Dakaro finiše.“

Sakyti, kad nepavargo, Tomas nė neketino. „Pameluočiau, jeigu pasakyčiau, kad nepavargome. Ir aš, ir Irmantas, ir mechanikai esame pavargę.“

 

Bendroje įskaitoje T.Jančys – 14-as

13:29

Finišavo ir antrasis lietuvių ekipažas, važiavęs motobagiu. Tomas Jančys ir Irmantas Bražiūnas paskutinį greičio ruože įveikė 26-i, tačiau bendroje įskaitoje jie geriausiųjų penkioliktuke – užima 15-ą vietą.

 

Laimėjo du greičio ruožus

12:51

Rokas Baciuška, kaip rašo dakar.com, buvo viena iš SSV klasės lenktynių staigmenų.

„Jauniausias Dakaro dalyvis iš Lietuvos ką tik laimėjo antrą greičio ruožą. Kitas naujokas, Rodrigo Luppi de Oliveira, bergždžiai bandė kovoti. Brazilas atsiliko daugiau nei trimis minutėmis“, – rašoma oficialiame Dakaro puslapyje.

Buvo nutaręs rizikuoti

12:45

Prieš paskutinį greičio ruožą Rokui Baciuškai iki trečioje vietoje buvusio lenko Mareko Goczalo trūko beveik penkių minučių.

Rokas nutarė rizikuoti ir jas atkovoti. Jam tai puikiai pavyko – paskutiniajame greičio ruože tauragiškis „įvežė“ lenkui beveik šešias minutes, tuo pačiu laimėjo greičio ruožą ir iškovojo pelnytą trečią vietą bagių T4 įskaitoje.

„Nutarėme rizikuoti ir bandyti iškovoti podiumą. Sutarėm su Tomu Jančiu, kad jeigu kas nors nutiks, jie padėtų mums pasiekti finišą, o mes patys lėkėme maksimaliu tempu ir smarkiai rizikuodami.

Finale rizika pasiteisino – mes pasivijome lenką, kuris startavo šešiomis minutėmis anksčiau už mus ir supratome, kad savo tikslą pasiekėme“, – po finišo sakė R.Baciuška.

12:25

 

12:24

Šturmanas O.Mena džiaugėsi rezultatu ir gyrė Roką – sakė, kad šis vaikis yra neįtikėtinas.

12:22

Po įspūdingo finišo rodęs neįtikėtinai greitą tempą Roką pasitiko ir sveikino jo šeima. Jauniausias Dakaro dalyvis iš Lietuvos laimėjo antrąjį savo greičio ruožą šiame Dakaro ralyje ir taip iškovojo trečią vietą bendroje įskaitoje tarp motobagių.

„Kaip ir sakiau – viskas išsispręs paskutinę dieną ir išsisprendė“, – sakė Rokas.

Lenktynininkas sakė, kad šiandien rizikavo ir spaudė kaip tik įmanoma: „Būtų pasitaikęs akmenukas ar medis – būtų pasibaigęs Dakaras. Bet reikėjo rizikuoti, buvo verta. Dar nesuprantu kas vyksta.“

Finiše Rokas dėkojo Lietuvai ir sakė, kad nors maža šalis, mes esame stipriausi.

12:09

Preliminariais duomenimis R.Baciuška iškovojo trečiąją vietą motobagių klasėje!

12:08

R.Baciuška finiše! Ar pavyko pakilti rezultatų lentelėje sužinosime netrukus.

11:31

Pagal GPS duomenis Rokas Baciuška trasoje fiziškai pasivijo savo tiesioginį konkurentą M.Goczalą.

11:14

Rokas Baciuška dar arčiau trečios vietos – iki jos jam trūksta vos pusnatros minutės!

11:05

Tomas Jančys su Irmantu Bražiūnu startavo.

10:51

Pirmame taške lyderio pozicijas užima brazilų ekipažas, bet tai niekaip nekeičia Roko pozicijų galutinėje lentelėje.

10:44

Pirmame kelio taške Rokas Baciuška – pirmas. Kol kas savo atitrūkimą nuo trečiosios vietos sumažino 19 sekundžių.

10:35

Rokas Baciuška su Oriolu Mena jau startavo. Jiems trūksta vos 5 minučių iki trečios vietos motobagių įskaitoje. Norint pasiekti tokį rezultatą lietuvis turėtų būti greitesnis už Mareką Goczalą beveik dviejomis sekundėmis per vieną greičio ruožo kilometrą. Tai labai didelis laiko tarpas ir žinant, kad motobagių maksimalus greitis apribotas, lenkimas labiausiai tikėtinas lenkui padarius klaidą.

10:14

Bendroje motociklininkų įskaitoje Dakarą A.Gelažninkas baigė 46-as.

Penktadienį, paskutiniame Dakaro greičio ruože, startavo 124 motociklininkai. Sausio 1-ąją jų buvo 144.

10:03

Finiše pirmoji Arūną apkabino žmona Emilija. Tada jau pasipylė ir kitų sportininkų sveikinimai.

Kolegos jo klausė, ar važiuos ir kitąmet, tačiau kol kas lietuvis tegalėjo atsakyti, kad neaišku. Kiek vėliau žurnalistams jis svarstė, kad galbūt ir nebus jam leista.

„Geros nuotaikos, labai geros, džiaugsmingos, nebuvo lengva. Iš tikrųjų šeštą dieną išsisukau koją, tai visą antrą savaitę su vaistais važiuoju, naktimis sunku miegoti.

Gerai, kad pirmą savaitę gerokai atitrūkau ir antrą savaitę važiavau kaip galėjau, bet to užteko, kad nugalėčiau.

Antrą kartą iš eilės tikrai nebuvo lengva. Galbūt šie metai ir man pačiam sunkesni buvo“, – finiše kalbėjo A.Gelažninkas.

Paskutinis etapas nebuvo lengvas, kaip sakė Arūnas, ir pats lenkė varžovus, tačiau paskui juos praleido ir važiavo savo ritmu. 

„Dar nėra pirmos vietos, reikia iki podiumo nuvažiuoti“, – pavargusiai šypsojosi motociklininkas iš Lietuvos.

Jis pažymėjo, kad Dakaras buvo sunkus, tačiau finiše daug motociklininkų, mažai jų iškrito, be to, nebuvo daug traumų.

„Tai džiugina, bet kartu ir konkurencija didėja. Praeitų metų rezultatų šiais metais turbūt nelabai buvo įmanoma pasiekti“, – sakė Arūnas.

Paklaustas, kodėl iki pat finišo neprasitarė apie traumą, Arūnas tik gūžtelėjo pečiais, esą tai lenktynėse ne pagrindinis dalykas.

Mes turim II-ąją pergalę!

09:55

„Turim! Mes turim II-ąją pergalę! Dėkoju visiems už tokį didelį palaikymą. Siekite savo svajonių ir tikslų, viskas įmanoma, kai daug dirbi ir tiki savimi bei savo komanda! Linkėjimai iš finišo linijos ir susitinkame podiume“, – feisbuke skelbiama motociklininkas.

 

Arūnas Gelažninkas laimėjo!

09:52

Arūnas Gelažninkas jau irgi kirto finišo liniją ir jis – vėl nugalėtojas „vienišių“ klasėje.

Nugalėtojas – Samas Sunderlandas

09:31

Motociklų klasėje nugalėtojas jau aiškus – juo tapo 32 metų Samas Sunderlandas. Tai antrasis motociklininko iš Didžiosios Britanijos laimėjimas Dakare, pirmą kartą jis nugalėjo 2017 metais.

Antras liko čilietis Pablo Quintanilla, trečias – Matthias Walkneris iš Austrijos.

09:28

Arūnui Gelažninkui teliko paskutinis kelio taškas ir jį išvysime finiše.

Trečiąjį jis pasiekė būdamas 45-as, prieš tai buvo nusmukęs iki 50-os vietos.

07:40

A.Gelažninkas kirto starto liniją – prieš akis lemiami 163 kilometrai, per kuriuos jam svarbu neiššvaistyti savo 40 minučių ir 19 sekundžių persvaros prieš artimiausią varžovą čeką Milaną Engelį.

Paskutinis atnaujinimas 2022-01-14 07:40

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas