Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 19d. 21:48 , Atnaujinta: 2019 sausio 19d. 23:58

Dakaro išbandymus įveikę lietuviai triukšmingai pasitikti Vilniaus oro uoste

Į Lietuvą sugrįžo Dakaro ralio dalyviai
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Į Lietuvą sugrįžo Dakaro ralio dalyviai

Viena lietuvių komanda į Dakaro ralį išvažiavo dar Naujųjų metų išvakarėse, kitos komandos – iškart po Naujųjų. Po kiek daugiau nei pusės mėnesio ir išgyventų dešimties maratono dienų Lietuvos Dakaro kariai grįžo į namus.

Šių metų Dakaras nebuvo lengvas. Nors ir trumpesnės, sunkiausios pasaulio lenktynės dar kartą įrodė, jog tokį vardą gavo ne be reikalo. Prie starto linijos stojo 334 dalyviai iš viso pasaulio, finišo podiumą pasiekė tik 180.

Įveikę dešimtą Dakarą, įveiks dar dešimt

Lietuviams šis ralis taip pat pažėrė įvairių išbandymų, tiek fizinių, tiek psichologinių. Bene sunkiausiomis savo lenktynėmis šį Dakarą įvardijo A.Juknevičius ir D.Vaičiulis. Komanda jau antrame greičio ruože virto, o po šio įvykio prasidėjo gedimų lavina: aušinimo sistemos gedimai, kaistantis variklis, nesandarus automobilio kėbulas, net ir užstrigusi hidraulinė koja. Vis dėlto komanda nepasidavė ir kovojo iš paskutiniųjų, o dabar į Lietuvą grįžta su Dakaro medaliais ir 36-a pozicija bendroje automobilių įskaitoje.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Į Lietuvą sugrįžo Dakaro ralio dalyviai
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Į Lietuvą sugrįžo Dakaro ralio dalyviai

Antanas Juknevičius pasakojo, jog šių metų Dakaro medalis bus vienas svarbiausių, tačiau ne dėl užimtos vietos, kuri, anot lenktynininko, ne visai tokia, kokios norėjosi, tačiau dėl patirties. Sportininkas taip pat teigė, kad kitais metais jiedu su Dariumi Vaičiuliu bus atsargesni.

„Turėjome visas atsargines detales: variklio dangtį, priekinį stiklą, sparnus, neturėjome tik atsarginio stogo, o buvo stogas. Taip pat neturėjome naktinių žibintų, mūsų automobilyje jie yra standartiniai. Nebuvome visiškai pasiruošę ir nutiko tai, kam nebuvome pasiruošę, tačiau toks yra Dakaras. Priėmėm tai kaip iššūkį, tačiau svarbiausia, kad mes jį įveikėme“, – sakė A.Juknevičius.

Nebuvome visiškai pasiruošę ir nutiko tai, kam nebuvome pasiruošę, tačiau toks yra Dakaras. Priėmėm tai kaip iššūkį, tačiau svarbiausia, kad mes jį įveikėme, – sakė A.Juknevičius.

Lenktynininkas taip pat juokavo, jog tai tikrai nėra jo karjeros Dakare pabaiga. „Įveikėme dešimt Dakarų, tad, kodėl negali būti dar dešimt“, – juokėsi A.Juknevičius.

Sustoti nežada

Apie sunkiausias lenktynes gyvenime prakalbo ir Benedikto Vanago navigatorius Sebastianas Rozwadowskis. Ketverius metus Dakare važiuojantis šturmanas pasakojo, jog ištvermės reikėjo daug, o navigacija buvo viena sunkiausių.

Visgi komanda šiais metais parodė įspūdingą spurtą, nuo pirmųjų greičio ruožų ekipažas veržėsi į priekį, o artėjant Dakaro pabaigai, puikavosi greičiausiųjų dešimtuke. Deja, bet iki dešimtosios vietos komandai trūko visai nedaug – 5 sekundžių, tačiau ir iškovota 11-a vieta yra naujas Lietuvos rekordas Dakaro automobilių įskaitoje, Be to, B.Vanagas po finišo pasakojo, jog trūkusias penkias sekundes atsikovos kitais metais.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Į Lietuvą sugrįžo Dakaro ralio dalyviai
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Į Lietuvą sugrįžo Dakaro ralio dalyviai

Pro Vilniaus oro uosto vartus įžengęs B.Vanagas neslėpė, jog tokiu rezultatu – vienuolikta vieta – itin džiaugiasi. Lenktynininkas juokėsi, jog ankstesniais metais galvodavo, jog pasiekta vieta jau yra Dakaro „lubos“, tačiau dabar, pasakojo B.Vanagas, įsitikino, kad „lubos“ yra pramušamas dalykas. Vis dėlto, kalbėdamas apie tolimesnius planus, sportininkas pripažino – darbo teks įdėti dar daugiau.

„Kalbant apie kita Dakarą, jau aišku, dar tokio pasiruošimo, kokį mes turėjome dabar, kitais metais neužteks. Nekalbu apie techninius dalykus, tačiau tikrai permąstysime strategiją, kuri galėtų mus nuvesti į dar aukštesnę vietą“, – parvykęs į Lietuvą sakė B.Vanagas.

Lenktynininkas taip pat neslėpė, jog dėl penkių sekundžių, kurių trūko iki dešimtos vietos – apmaudu, tačiau komanda nukabinti nosies nežada. Tik reikia susitaikyti, sakė B.Vanagas, jog aukštesnę vietą pasiekti bus tik dar sunkiau.

Suvedė sąskaitas su Dakaru

Gana stabiliai šių metų Dakare važiavo ir Vaidotas Žala su Sauliumi Jurgelėnu. Nors ne kartą komandai geresnių rezultatų pasiekti trukdė kopos, prakirstos padangos ar aštrūs akmenys, į Lietuvą komanda sugrįžta turėdama 12-ąją vietą savo sąskaitoje. Komanda taip pat neslėpė, jog anksčiau, kai Dakaras vykdavo ilgiau, tačiau per dieną būdavo mažesni krūviai, buvo lengvesnis. Vis dėlto ir šis, anot komandos, buvo išties smagus.

Vaidotas Žala oro uoste pasakojo, jog rezultatų siekti padeda ne tik sportinis pasiruošimas, tačiau ir gera nuotaika, mat taip sunkumus išgyventi lengviau, o ir ūpas eiti pirmyn yra didesnis. Vis dėlto ketvirtajame savo Dakare finišavęs lenktynininkas teigė, jog dabar jau jaučiasi su Dakaru suvedęs sąskaitas.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Į Lietuvą sugrįžo Dakaro ralio dalyviai
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Į Lietuvą sugrįžo Dakaro ralio dalyviai

„Kaip bus toliau, sunku pasakyti, aš jau kaip ir jaučiuosi suvedęs sąskaitas su Dakaru per tuos ketverius metus, ypač per paskutinius dvejus. Padarėme du didelius žingsnius į priekį ir jau tolesnis progresas reikalauja ženkliai rimtesnio pasiruošimo. Nes brautis į dešimtuką ir kovoti su daugkartiniais grandais jau nebebus paprasta. O kaip ten bus, laikas parodys, mes tikrai turim ir noro, ir nusiteikimo“, – sakė V.Žala.

Lenktynininkas taip pat pabrėžė, jog šių metų lenktynėse savo darbą vertina išties neblogai, tačiau vis tiek komandai dar yra kur pasitempti.

Startas kitame Dakare – garantuotas

Dar vieną rekordą į Lietuvą parvežė motociklininkas Arūnas Gelažninkas. Šių metų Dakare debiutavęs sportininkas įrodė, jog viskas įmanoma – net ir dalyvaujant pirmą kartą galima iškovoti aukščiausią, kada nors lietuvių pasiektą, vietą Dakaro motociklų įskaitoje. Pradžioje apie 50-tuką rezultatų lentelėje kalbėjęs, bet patyliukais apie vietą tarp trisdešimties greičiausiųjų svajojęs motociklininkas, iškovojo 24-ąją vietą.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Į Lietuvą sugrįžo Dakaro ralio dalyviai
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Į Lietuvą sugrįžo Dakaro ralio dalyviai

Arūnas Gelažninkas pasakojo, jog šis Dakaras buvo toks, kokio ir tikėjosi, o rezultatas parodė, jog ir pasiruošimas jam, nebuvo blogas. Motociklininkas taip pat neslėpė, jog kitas Dakaras jau yra įrašytas tarp 2020-ųjų metų įvykių.

Deja, tačiau šeštadienį į Lietuvą grįžo tik keturios iš penkių lietuvių komandų. Dakare avariją patyręs ir abi rankas susilaužęs motociklininkas Balys Bardauskas dėl patirtų sužalojimų buvo priverstas pasilikti Peru. Ten ir toliau motociklininkui suteikiama visa reikalinga medicininė pagalba, o į namus lenktynininkas galės grįžti, kai atgaus jėgas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

16:44
03:16
03:00

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie Gazas