Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 11d. 15:25

Dakare stebuklus išdarinėjantis Balys Bardauskas „vienišių“ klasėje finišavo šeštas

Balys Bardauskas
Žilvino Pekarsko / 15min nuotr. / Penktojo etapo startas

Šiandien – antroji maratoninės rungties dalis. Po ketvirto greičio ruožo neturėję teisės gauti pagalbą iš mechanikų ir remontavę techniką savo jėgomis, dalyviai pajudėjo į penktąjį greičio ruožą. Keli šimtai kilometrų kančios ir tuomet laukia poilsio diena.

Daugiau Dakaro 2019 naujienų galite skaityti paspaudę čia

Rūšiavimas:
Naujausi Viršuje
Naujausi Apačioje
22:37

Pirmasis Lietuvos motociklininkas „Original by Motul“ klasėje Balys Bardauskas išdarinėja tikrus stebuklus. Šiandien jis parodė šeštą rezultatą, o po penkių greičio ruožų klasėje yra jau 8-oje vietoje.

Dakar.com/„Original by Motul“ 5 GR rezultatai
Dakar.com/„Original by Motul“ 5 GR rezultatai
Dakar.com/„Original by Motul“ rezultatai po 5GR
Dakar.com/„Original by Motul“ rezultatai po 5GR

 

22:20

Balys Bardauskas pasiekė finišą! Preliminarus jo rezultatas šiandien – net 54 vieta bendroje motociklų įskaitoje! Panašu, kad lietuvis pirmąją Dakaro dalį baigė puikiu rezultatu ir galės ruoštis poilsio dienai. „Original by Motul“ klasėje besivaržančiam ir kasnakt prie motociklo plušančiam lietuviui laisvadienio labai reikia.

22:17

Dėl šio įvykio keičiasi tiek penktojo greičio ruožo rezultatai, tiek pozicijos motociklų įskaitoje po penkių greičio ruožų.

Dakar.com/Penkto GR TOP10 rezultatai motociklų įskaitoje
Dakar.com/Penkto GR TOP10 rezultatai motociklų įskaitoje
Dakar.com/TOP10 rezultatai motociklų įskaitoje po 5GR
Dakar.com/TOP10 rezultatai motociklų įskaitoje po 5GR

 

22:12

Organizatoriai pranešė, kad penkto greičio ruožo nugalėtoju tapo ne Xavieras de Soultraitas, kaip skelbta anksčiau, bet Samas Sunderlandas. 

Paaiškėjo, kad britas buvo sustojęs padėti nuo motociklo kritusiam ir rimtas traumas patyrusiam portugalui Paulo Goncalvesui, tad dabar teisėjai Samo Sunderlando sugaištą laiką kompensavo.

 

21:39

Iš Dakaro traukiasi iki šiol „Original by Motul“ įskaitoje lyderiavęs Maxas Huntas. Organizatoriai pranešė, kad įveikęs 330 km sportininkas krito nuo motociklo ir jį sudaužė taip, jog nebegali tęsti varžybų. Tai reiškia, kad B.Bardauskas šoktelės dar viena pozicija aukščiau.

21:32

Balys Bardauskas atvyko į WP6. Jo rezultatas 79-as. Iki finišo lieka kelios dešimtys kilometrų.

20:53

Arūnas Gelažninkas finišavo! Lietuvis nuo lyderio atsiliko beveik 55 minutes ir, pirminiais skaičiavimais, yra klasifikuojamas 38-oje vietoje.

20:17

Rezultatai po penkių greičio ruožų motociklų klasėje yra tokie: pirmauja Ricky Brabecas. Tačiau jo persvara prieš antroje vietoje esantį Pablo Quintanillą yra mažiau nei trys minutės. Nedaug atsilieka ir Toby Price`as. Jo deficitas nuo lyderio – 3 min. 21 sek.

Dakar.com/Top10 motociklų klasėje po 5 GR
Dakar.com/Top10 motociklų klasėje po 5 GR

 

20:09

Rezultatų sekimo sistemos sutrikimai kiek pakoregavo galutinę rikiuotę finiše. Finišavus visiems lyderiams šio etapo nugalėtoju motociklų įskaitoje tapo Xavieras de Soltraitas. Prancūzas vos devyniomis sekundėmis per kelis šimtus kilometrų sugebėjo atitrūkti nuo Matthiaso Walknerio. Trečias rezultatas priklauso taip aukštai niekada dar nebuvusiam Lorenzo Santolino iš Ispanijos.

Dakar.com/Penkto GR Top10 motociklų klasėje
Dakar.com/Penkto GR Top10 motociklų klasėje

 

20:00

WP5 punkte pasirodė Balys Bardauskas. Jis per kelias dešimtis kilometrų sugebėjo iškovoti net dešimt pozicijų ir dabar klasifikuojamas 75-oje vietoje!

Žilvino Pekarsko / 15min nuotr./Balys Bardauskas
Žilvino Pekarsko / 15min nuotr./Balys Bardauskas

 

19:44

WP6 punkte pasirodė Arūnas Gelažninkas. Jis čia atvyko 36-oje vietoje ir gerina savo situaciją bendroje įskaitoje.

19:31

WP6 punktą pirmasis pasiekė Pablo Quintanilla. Jam iš paskos seka Andrew Shortas. Trečias – Adrienas Van Beverenas.

18:34

WP5 lyderių rikiuotė atrodo taip: pirmas Pablo Quintanilla, turintis vos 14 sek. pranašumą, antras važiuoja Andrew Shortas ir trečias – pusantros minutės letesnis Adrienas Van Beverenas.

 

18:23

Į WP3 atvykęs Balys Bardauskas parodė 88-ą rezultatą.

18:20

155 km nuo motociklo krito ir iš Dakaro priverstas pasitraukti buvo vienas iš šios klasės veteranų, legendos statusą turintis Paulo Goncalvesas.

Sportininkas patyrė galvos ir rankos traumas.

 

17:50

WP4 Arūnas Gelažninkas užfiksavo 38-ą rezultatą.

17:50

Balys Bardauskas pasiekė WP2. Jis lyderiui pralaimi 27 min. ir yra 94-as.

17:49

Pasiekus WP4 pasikeitė lyderių trejetukas. Pirmas važiuoja Kevinas Benavidesas, nuo jo šešiomis sekundėmis atsilieka Adrianas Van Beverenas, o dar aštuoniomis lėtesnis Toby Price`as. Taigi, kova verda įtempta.

 

17:02

WP3 tebepirmauja Pablo Quintanilla. Antras – šiandien tarsi iš niekur išdygęs Andrew Shortas. Trečioje vietoje važiuoja Kevinas Benavidesas.

16:46

Arūnas Gelažninkas pasiekė ir antrąjį WP. Jis vis dar 41-as, tačiau lietuvis artimai kovoja su tokiu pačiu rezultatu atkarpą įveikusiu Casariu Padro iš Portugalijos.

Vertinant rezultatus, net septyni sportininkai aplink Arūną Gelažninką važiuoja tos pačios minutės intervale, tad čia pasirodymą gali nulemti net menkiausias kluptelėjimas.

 

16:43

WP1 pasirodė ir Balys Bardauskas. Jis klasifikuojamas 91-oje bendrosios įskaitos vietoje ir lyderiui nusileido beveik 16 min.

16:24

WP2 punkte ir toliau lyderiauja Pablo Quintanilla. Tačiau jam vos sekunde pralaimi Luciano Benavidesas iš Argentinos. Penkiomis sekundėmis atsilikęs ant kulnų lyderiui mina Andrew Shortas.

 

16:07

WP1 pasiekė ir Arūnas Gelažninkas. Jo atsilikimas nuo lyderio yra 6 min. 8 sek. Tai – 41 rezultatas tarp kol kas pravažiavusių WP1 sportininkų.

15:57

Pirmąjį kontrolės punktą greičiausiai pasiekė net trys „Husqvarna“ motociklus vairuojantys sportininkai. Per 28. min 41 sek. į WP1 atskriejo Pablo Quintanilla. Vos viena sekunde nuo jo atsliko amerikietis, iki tol top trejete niekada nematytas Andrew Shortas. Beveik minute lėtesnis buvo ir trečią laiką parodė dar vienas trejetuko debiutantas iš JAV – Skyleris Howesas.

15:28

Lietuvis Arūnas Gelažninkas etapą pradės 41-oje pozicijoje, Balys Bardauskas – 89-oje.

 

15:21

Motociklų klasės dalyviai jau ruošiasi startui. Primename, kad šiandien startai yra grupiniai. Technika rikiuojama į eilę. Motociklai rikiuojami po 10 sportininkų. Po starto – šeši kilometrai tiesios atkarpos paplūdimiu. Po to motociklininkai kils į kopas.

 

15:20

 

Paskutinis atnaujinimas: 2019-01-11 15:20

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:12
00:51
00:48

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie Gazas