Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 13d. 15:38

Šeštąjį greičio ruožą įveikusius Lietuvos motociklininkus stebino kopų aukštis

Arūnas Gelažninkas
Žilvino Pekarsko / 15min nuotr. / Arūnas Gelažninkas

Šeštasis greičio ruožas vadinamas ilgiausiu šių metų Dakaro etapu. Paties greičio ruožo ilgis viršija 300 kilometrų, o su pervažiavimais dalyviams teko įveikti daugiau nei 800 km. Tradiciškai pirmieji startavo motociklininkai.

Daugiau Dakaro 2019 naujienų rasite paspaudę čia.

Rūšiavimas:
Naujausi Viršuje
Naujausi Apačioje
02:58

Galiausiai finišavo ir visą dieną iš GPS sistemų ekranų dingęs Balys Bardauskas. Jis užfiksuotas 81-oje pozicijoje su didesniu nei penkių valandų atsilikimu nuo lyderio.

„Original by Motul“ įskaitoje jo rezultatas šiandien yra penkioliktas, o po šešių etapų B.Bardauskas klasifikuojamas 16-oje vietoje.

22:50

Šiandienos greičio ruožą laimėjęs čilietis Pablo Quintanilla šiuo savo pasiekimu prasibrovė į lyderio poziciją rikiuotėje po šešių etapų. Dabar jis keturiomis su puse minutės lenkia Ricky Brabecą ir kiek daugiau nei penkiomis minutėmis pirmauja prieš į trečią vietą pakilusį Toby Price`ą.

GR6 TOP10 motociklų įskaitoje
GR6 TOP10 motociklų įskaitoje
TOP10 motociklų įskaitoje po GR6
TOP10 motociklų įskaitoje po GR6

 

22:41

Arūnas Gelažninkas po finišo pasakojo, kad šiandien kopos buvo išties „piktos“. Daug motociklininkų griuvo, nepasiekė WP taškų. Kai kuriems teko labai daug klaidžioti ir įveikti papildomų kilometrų, todėl artėjant prie finišo baigėsi degalai. Arūnas Gelažninkas sakė, kad kritimų nuo motociklo neišvegė ir pats, tačiau dieną vertina gerai. Platesnis jo komentaras – žemiau pateiktame vaizdo įraše.

 

22:34

Tik 23-ioje vietoje šiandien finišavo vienas motociklų įskaitos favoritų britas Samas Sunderlandas. Jis susidūrė su motociklo techninėmis problemomis.

 

22:31

Pasiekęs finišą Arūnas Gelažninkas klasifikuojamas 32-oje vietoje, tačiau jam greičiausiai bus skirta laiko bauda už „nepaimtą“ virtualų kelio tašką.

21:16

Balio Bardausko vis dar nematyti virtualiuose tarpiniuose taškuose.  Panašu, kad jo rezultatas paaiškės tik tuomet, kai lietuvis finišuos.

21:03

Arūnas Gelažninkas didina tempą! WP7 jis užfiksuotas 21-oje vietoje su beveik 39-ių minučių atsilikimu nuo lyderio.

20:51

Pirmasis šeštojo greičio ruožo finišą pasiekė čilietis Pablo Quintanilla. Jis beveik dviem minutėmis aplenkė Keviną Benavidesą. Į trečią vietą prasibrovė Matthias Walkneris, kuris beveik puse minutės aplenkė Toby Price`ą. Penktoje vietoje finišavo Ricky Brabecas, tačiau jo apsilankymas neužfiksuotas net trijuose atžymos punktuose. Jei tai ne GPS netikslumai, o sportininko klaida, tai Ricky Brabecui kainuos daug, mat jis kol kas buvo vienas realiausių pretendentų laimėti Dakarą ir lyderiavo po penkių etapų motociklų įskaitoje.

 

20:26

WP7 lyderiauja Pablo Quintanilla. Antras čia Kevinas Benavidesas, o į trečiąją vietą pakilo Matthias Walkneris.

20:23

Štai taip iš dykumos į ligoninę išskraidinamas Lorenas Santolino. Kartu skrenda ir jo motociklas.

 

20:06

WP4 pasiekęs Arūnas Gelažninkas užfiksavo 32-ą rezultatą. Jis nuo lyderio atsilieka 44 min. Tuo metu Balio Bardausko radarai net nefiksuoja.

19:49

WP6 situacija lyderių trejetuke nesikeičia. Lyderiauja Pablo Quintanilla. Jis kiek daugiau nei minute lenkia Keviną Benavidesą. Dviem su puse minutės lydeirui pralaimi Toby Price`as.

19:39

Arūnas Gelažninkas pasiekė WP3 tašką. Jis kol kas klasifikuojamas 32-oje vietoje ir lyderiui nusileidžia 38 min. 42 sek.

19:33

WP5 taške lyderio vaidmuo priklauso Kevinui Benavidesui. Antras važiuoja Pablo Quintanilla, o trečias – australas Toby Price`as su KTM. Dalyviai šiandien kovoja su kopomis.

 

19:05

Prancūzas Adrienas Van Beverenas stojo padėti kritusiam Lorenui Santolino. Jo sugaištą laiką organizatoriai kompensuos po finišo.

 

18:55

Klasės lyderiai pasiekė WP4 punktą. Jame greičiausiai pasirodė Pablo Quintanilla iš Čilės. 15 sek. jam nusileidžia argentinietis Kevinas Benavidesas. Trečio laiko autorius – Ricky Brabecas.

18:53

Arūnas Gelažninkas WP3 užfiksuotas 33-ioje vietoje su atslikimu nuo lyderio 26 min. 42 sek.

 

17:51

Iš Dakaro traukiasi ispanas Lorenas Santolino. Jis iki šiol lyderiavo „Dakar Rookie“ įskaitoje, tačiau 33-iame šios dienos greičio ruožo kilometre krito nuo motociklo ir baigė savo pasirodymą.

 

17:24

Antrą kontrolės punktą greičiausiai pasiekė Kevinas Benavidesas. Beveik minute jis lenkia Pablo Quintanillą ir dviem minutėmis Ricky Brabecą.

 

16:49

Pirmąjį kontrolės punktą pasiekė lyderių dešimtukas. Greičiausiai čia atvyko JAV lenktynininkas Ricky Brabecas su „Honda“. Taip pat ant „Honda“ sėdintis argentinietis Kevinas Benavidesas lėtesnis buvo tik 12 sek. Trečias laikas priklauso Čilės atstovui Pablo Quinatanilla, lenktyniaujančiam „Husqvarna“ motociklu. Tuo metu greitieji KTM, Dakaro ralyje dominuojantys jau beveik 20 metų, važiuoja kiek lėčiau.

 

16:05

 

15:50

Prieš startą Arūnas Gelažninkas pasakojo, kad šiandien dalyvių lauks labai daug smėlio. Jis sudarys tris ketvirtadalius greičio ruožo. Be to, reikės taupyti degalus ir į startą pajudėti sklidinais bakais. Plačiau apie tai, kas laukia motociklininkų, A.Gelažninkas pasakoja vaizdo įraše. 

 

15:34

Motociklų įskaitoje po pusės Dakaro lyderiauja amerikietis Ricky Brabecas, kuris po šešiolikos valandų kovos greičio ruožuose kol kas tik minute lenkia antroje vietoje esantį britą Samą Sunderlandą. Su trijų minučių atsilikimu įpusėjus Dakarui trečioje pozicijoje žengia Pablo Quinatanilla.

Lietuvis Arūnas Gelažninkas po šešių greičio ruožų klasifikuojamas 34-oje vietoje ir lyderiui nusileidžia jau 3 val. 49 min. Kitas mūsų tautietis Balys Bardauskas bendroje motociklų įskaitoje yra 96-as.

„Original by Motul“ įskaitoje Balys Bardauskas užvakar pribloškė savo šešta finišo pozicija greičio ruože. Tačiau peržiūrėję dalyvių maršrutą organizatoriai nustatė, jog B.Bardauskas neatvyko į vieną virtualų kelio tašką ir už tai gavo baudų. Penkto greičio ruožo rezultatas iš šeštosios pozicijos smuktelėjo į 20-ą vietą, o įskaitoje po penkių etapų B.Bardauskas klasifikuojamas 19-oje vietoje.

 

Paskutinis atnaujinimas: 2019-01-13 15:34

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

02:04
06:47
04:45

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas