15min be reklamos
2023 03 13, 11:52

Dakaro nugalėtojas Nasser Al–Attyah persės į Benedikto Vanago „Hilux“

Lietuvių technika iš Dakaro ralio jau vasario viduryje grįžo į namų dirbtuves ruoštis tolesniems iššūkiams. Tuo metu „Toyota Gazoo Racing Baltics“ komandai iš Marselio uosto teko judėti į vakarinį Europos tašką – Porto, padėti giminingai Toyota komandai iš Portugalijos, rašoma pranešime.
B.Vanagas ir Nasser Al–Attyah
B.Vanagas ir Nasser Al–Attyah / V.Pilkausko nuotr.

Iš pradžių Black Hawk liko Ispanijoje

Jungtinės lietuvių ir portugalų pajėgos sėkmingai pasirodė, padėdamos João Ramos ir Pedro Ré „Toyota Gazoo Racing Caetano Portugal“ laimėti pirmąjį Portugalijos čempionato etapą.

Po pergalingo finišo B. Vanago komanda paruošė lenktyninį Toyota GR DKR Hilux bolidą pirmajam lietuvio startui po Dakaro – pirmajam Europos bajų taurės etapui, vyksiančiam Ispanijoje balandžio viduryje. Logistikos optimizavimo sumetimais lietuvių technika liko Portugalijoje.

B.Vanago automobiliu važiuos Dakaro nugalėtojas

Praėjusios savaitės pabaigoje B.Vanagas gavo kolegų iš „Toyota Gazoo Racing“ skambutį su prašymu padėti Dakaro nugalėtojui Nasser Al–Attyah, kuris savuoju Toyota Hilux patyrė didelę avariją antrajame Pasaulio ralio maratonų čempionate, vykusiame Abu Dabyje kovo pradžioje.

Kol Pasaulio čempionui yra ruošiamas naujas bolidas lenktynėms Meksikoje, gamyklinė komanda paprašė kolegų iš Lietuvos pagalbos.

„Nasser Al–Attyah sportinio plano dalis – namų lenktynės Katare – Pasaulio bajų taurės etapas Qatar International Baja. Turime ypač glaudžius santykius su gamykline Toyota komanda, natūralu, kad padedame vieni kitiems aktyviame sezone“, – sako B.Vanagas

„Tai, kad didžiausio pasaulyje automobilių gamintojo „Toyota Gazoo Racing“ vadovai, norėdami tęsti pagrindinio Toyota ralio maratonų disciplinos piloto Nasser Al–Attyah dalyvavimą lenktynėse, kreipėsi į mus, parodo, kad jie pasitiki lietuvių komandos kompetencijomis ir kad mūsų patirtis – puiki rekomendacija būti patikimiems sąjungininkams“, – sakė žymiausias Lietuvos pilotas.

Sportinis, Black Hawk pavadinimu žinomas bolidas savaitgalį buvo perskraidintas iš Ispanijos į Kataro sostinę Dohą, į kurią išvyko ir lietuvių komandos vyr. technikas.

Į lenktynes Katare planuoja vykti ir B. Vanagas: „Mūsų sezonui dar neprasidėjus, turime nemažai veiklos su gamykline Toyota komanda. Esame susitarę gyvai aptarti bendradarbiavimo apimtis ateityje, todėl turiu kelioms dienoms apsilankyti Kataro sostinėje.“

Po Pasaulio bajų taurės etapo Katare tautiečių bolidas Toyota gamyklinės komandos technikų bei inžinierių bus paruoštas ateinančioms lenktynėms bei lėktuvu grąžintas į Europą.

„Qatar International Baja“ 2023 vyks kovo 16–18 dienomis Katare.
Artimiausias Benedikto Vanago bei šturmano iš Estijos Kuldar Sikk startas numatytas Ispanijoje balandžio 14–16 dienomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Požymiai, kada jau metas keisti stogą. Patarimai planuojantiems įsirengti saulės elektrinę
Reklama
Nealkoholinis „Švyturio Ekstra“ ketina skinti tarptautinių apdovanojimų laurus
Reklama
Elektromobilis, kurį galima papildyti degalinėje: didžiausi abiejų pasaulių privalumai viename
Parašykite atsiliepimą apie Gazas