Dakaro ralio karavanas pasiekė pusiaukelę (video)

Su negailestinga Pietų Amerikos žemyno gamta kovojantys 2010 metų Dakaro ralio dalyviai šeštadienį turės puikią progą atsipūsti - lenktynių maratonas po penktadienį pasibaigusio septintojo etapo įpusėjo ir šeštadienį sportininkams bus suteikta poilsio diena.
Septintąjį etapą automobilių grupėje laimėjo katarietis N.Al-Attiyahas
Septintąjį etapą automobilių grupėje laimėjo katarietis N.Al-Attiyahas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pietų Amerikoje įpusėjusio Dakaro ralio septintąjį etapą Čilėje laimėjo katarietis Nasseras Al-Attiyahas su „Volkswagen“, kuris 600 km greičio ruožą įveikė per 5 valandas 41 minutę bei 29 sekundes bei atsilikimą nuo automobilių klasės lyderio ispano Carloso Sainzo („Volkswagen“), kuris finišavo trečias, sumažino iki 11 minučių bei 3 sekundžių.

„Aš tikrai laimingas. Tai buvo labai, labai ilgas ir nelengvas etapas, - po finišo sakė N.Al-Attiyahas. - Maždaug iki 150 km mes buvome įstrigę už C.Sainzo nugaros ir niekaip negalėjome jo aplenkti. Tačiau antrojoje etapo pusėje surizikavome ir paspaudėme dar daugiau. Nebuvo lengva, tačiau mes pasinaudojome savo galimybe."

Antras septintajame etape buvo prancūzas Stephane'as Peterhanselis su BMW, o Dakaro ralio nugalėtojo titulą ginantis PAR lenktynininkas Ginielis De Villiersas („Volkswagen“) finišavo šeštas.

Automobilių grupės septintojo etapo rezultatai
VietaPilotasŠalisAutomobilisLaikas
1.Nasseris Al-AttiyahasKataras„Volkswagen“5 val. 41 min. 29 sek.
2.Stephane'as PeterhanselisPrancūzijaBMWatsiliko 3 min. 29 sek.
3.Carlosas SainzasIspanija„Volkswagen“+ 4 min. 21 sek.
4.Markas MillerisJAV„Volkswagen“+ 8 min. 40 sek.
5.Guerlainas ChicheritasPrancūzijaBMW+ 15 min. 33 sek.
6.Ginielis De VilliersasPAR„Volkswagen“+ 21 min. 22 sek.

Bendroje automobilių klasės įskaitoje prancūzas S. Peterhanselis iš aštuntosios vietos pakilo į penktąją, o G. De Villiersas - į dvyliktąją poziciją iš šešioliktosios.

Bendroji automobilių grupės įskaita (po 7 etapų)
1.Carlosas SainzasIspanija„Volkswagen“26 val. 21 min. 23 sek.
2.Nasseris Al-AttiyahasKataras„Volkswagen“atsilieka 11 min. 3 sek.
3.Markas MillerisJAV„Volkswagen“+ 22 min. 6 sek.
4.Guerlainas ChicheritasPrancūzijaBMW+ 2 val. 2 min. 54 sek.
5.Stephane'as PeterhanselisPrancūzijaBMW+ 2 val. 3 min. 10 sek.
...
12.Ginielis De VilliersasPAR„Volkswagen“+ 4 val. 31 min. 33 sek.

Motociklų klasėje pergalę septintajame etape iškovojo ralio lyderis bendroje įskaitoje prancūzas Cyrilas Despresas (KTM), 29 sekundėmis aplenkęs nugalėtojo titulą ginantį ispaną Marcą Comą (KTM) bei penkiomis minutėmis tautietį Davidą Fretigne'ą su „Yamaha“.

„Pasiekėme poilsio dieną. Vadinasi Dakaro ralis įpusėjo ir mes vis dar važiuojame. Dabar turėsime šiek tiek laiko pasirūpinti motociklu“, - sakė čempiono titulą motociklų klasėje ginantis M.Coma.

Motociklų grupės septintojo etapo rezultatai
VietaMotociklininkasŠalisMotociklasLaikas
1.Cyrilas DespresasPrancūzijaKTM6 val. 34 min. 14 sek.
2.Marcas ComaIspanijaKTMatsiliko 29 sek.
3.Davidas FretignePrancūzija + 5 min.
4.Rubenas FariaPortugalijaKTM+ 9 min. 10 sek.
5.Palas UllevalseterisNorvegijaKTM+ 11 min. 10 sek.

Bendrojoje įskaitoje M. Coma pakilo į antrąją vietą iš ketvirtosios, tačiau lyderiui C. Despresui pralaimi daugiau nei valandą. Trečiąją poziciją išsaugoti pavyko portugalui Helderiui Rodriguesui.

Bendroji motociklų grupės įskaita (po 7 etapų)
1.Cyrilas DespresasPrancūzijaKTM28 val. 10 min. 13 sek.
2.Marcas ComaIspanijaKTMatsilieka 1 val. 6 min. 50 sek.
3.Helderis RodriguesasPortugalija„Yamaha“+ 1 val. 20 min. 8 sek.
4.Palas UllevalseterisNorvegijaKTM+ 1 val. 25 min. 52 sek.
5.Francisco LopezasČilė„Aprilia“+ 1 val. 31 min. 4 sek.

Sunkvežimių grupėje - nieko naujo. Penkiskart Dakaro ralio čempionas rusas Vladimiras Čiaginas ("Kamaz") laimėjo šeštąjį šių metų etapą iš septynių galimų, už nugaros 25 min. 35 min. vėl palikęs praėjusių metų nugalėtoją komandos draugą tautietį Fridausą Kabirovą ("Kamaz") ir padidino savo persvarą prieš pastarąjį bendrojoje sunkvežimių įskaitoje jau daugiau nei iki valandos (1 val. 3 min. 46 sek.).

Įdomu, jog V.Čiaginui šis laimėtas etapas buvo jau 53-iasis per visą karjerą ir pagal šį rodiklį jis pasivijo visų laikų rekordininką Stephane'ą Peterhanselį.

Šeštadienįs Dakaro ralyje - poilsio diena. Aštuntajame etape sekmadienį iš Antofagastos į Kopjapą Čilėje lenktynininkams teks įveikti 472 km greičio ruožą.