Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 sausio 5d. 10:53

Dakaro ralio startas – dalyviams važiuojant podiumu miesto centre

Dakaro ralio starto podiumas
Gedmanto Kropio nuotr. / Dakaro ralio starto podiumas
Šiemet Dakaro ralyje automobilių įskaitoje lenktyniaus 431 sportininkas, tarp kurių šį vakar startuos ir du Lietuvai atstovausiantys ekipažai: Benediktas Vanagas su Andrejumi Rudnickiu bei Antanas Juknevičius su Vytautu Obolevičiumi.

„Šiandien irgi buvo ralio diena. Mes neturėjome greičio ruožo, tai buvo šventė Argentinai, Rosarijaus mieste. Buvo susirinkę turbūt daugiau nei 100 tūkstančių gyventojų: pilnos gatvės žmonių, sustabdytas eismas, papuoštas miestas, daugybė įvairiausių programų. Turėjome parodyti gražų gestą gyventojams, tačiau aš labiau laukiu lenktynių. Noriu pradėti važiuoti bei įkristi į naują gyvenimą, ko mes čia ir atvažiavome“, – po starto  kalbėjo lenktynininkas Benediktas Vanagas.

Iš viso prie starto linijos išsirikiuos 147 automobiliai, 174 motociklai. Taip pat važiuos 40 keturračių bei 70 sunkvežimių. 

Pirmąją Dakaro lenktynių dieną dalyviai pravažiuos 809 kilometrus, iš kurių 180 km bus greičio ruožas.

Pasak „General Financing – Autopaslauga“ ekipažo piloto Benedikto Vanago ir jo šturmano Andrejaus Rudnickio, laukia ilga diena.

„Startuosime labai anksti. Apie 400 kilometrų turėsime nuvažiuoti iki greičio ruožo. Tuo metu, kai mes jį pasieksime, saulė bus pakilusi ir tikrai bus aukšta temperatūra. 180 kilometrų greičio ruožas, žvelgiant į ralio maratono distancijas, nėra labai ilgas. Pirmasis Dakaro greičio ruožas labiau bus ralio pobūdžio. Bus nemažai keliukų, kuriais tolstant į žemyną gilyn, daugės kalnų, važiuosime išdžiūvusių upių vagomis. Po to mūsų lauks dar apie 250 kilometrų, kuriais pasieksime „bivuaką“. Tad laukia ilga diena, bet turėtume pakankamai gerai „apšilti“ , – sakė lenktynininkas.

,,Taip, mes esame pasiruošę mūšiui“, - ramiai išrėžė net dešimt metų Dakare „verdantis“ A. Rudnickis. 

Šiandien 19 val. 30 min. Lietuvos laiku, prasidės 2014 metų Dakaro dalyvių bei jų technikos galimybių išbandymų metas. Primename, kad laiką Argentonoje reikia atsukti penkiomis valandomis atgal. 

VIDEO: Dakaro starto podiumas

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie Gazas