Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 lapkričio 16d. 10:44

Dakaro ralyje Benediktą Vanagą lydės įspūdingas serviso sunkvežimis

Rytinių Vilniaus kamščių išvengusi „General Financing – Autopaslauga by Pitlane“ komandos sunkioji artilerija pradėjo daugiau nei mėnesį truksiančią kelionę į Pietų Ameriką. Šiame žemyne sausio 2-16 dienomis vyks 37-asis Dakaro ralis.

Prieš persikeldamas per Atlantą, Benedikto Vanago sportinis „Toyota HILUX“ bolidas stabtels Paryžiuje. Organizatorių kvietimu pagrindinėje Dakaro spaudos konferencijoje Lietuvos komandos automobilis bus eksponuojamas su keliais geriausių gamyklinių komandų bolidais.

Ketvirtadienį „juodasis erelis“ Le Havre uoste prisijungs prie likusių komandos automobilių, o jau penktadienį pajudės per Atlantą.

Vyčiu papuoštą „Toyota HILUX“ automobilį, kuriuo šiais metais B.Vanagas nugalėjo privačių komandų įskaitoje, išlydėti į sudėtingiausias planetos lenktynes susirinko pusšimtis žmonių.

„Ši diena mums yra riba, kuomet baigiasi techninio pasiruošimo fazė. Išsiunčiame beveik visus savo įrankius ir įrangą į Pietų Ameriką. Tai, kaip esame pasiruošę šiuo momentu, labai stipriai įtakos galutinį rezultatą“, – susirinkusiems kalbėjo B.Vanagas.

Pasak lenktynininko, Dakaras yra sudėtingas projektas su tūkstančiais sudedamųjų dalių. Visas jas bandantis sužiūrėti sportininkas sako vėl pradedąs jausti artėjančio išbandymo svorį.

„Kuo toliau į mišką, tuo daugiau medžių. Mes kasmet stipriai tobulėjame, darome tai milžiniškais šuoliais, bet kuo giliau pasineri į šį projektą, tuo labiau supranti, kaip atsilieki nuo pasaulio“, – kalbėjo geriausią rezultatą iš lietuvių Dakaro ralyje pasiekęs B. Vanagas.

Nors daugelio dėmesys krypo į sportinį bolidą, kuris į Pietų Ameriką išvyksta „numetęs svorio“ ir minimaliai evoliucionavęs vardan ekipažo patogumo, bene svarbiausiu renginio akcentu tapo naujas, dviaukštį namą savo dydžiu primenantis serviso sunkvežimis. Jį B. Vanagas pakrikštijo Žaibo vardu.

„Didelės komandos investicijos ir pagrindinis šių metų akcentas – įrankiai, su kuriais dirbsime Dakare. Dėl to atsirado naujas sunkvežimis. Galiu drąsiai teigti, kad jis yra vienas geriausių Baltijos šalyse. Tai yra modulinis sunkvežimis, kurį naudosime ištisus metus. Dakarui, klasikiniam raliui, žiedinėms lenktynėms. Pagal poreikius servisas ant ratų galės būti visiškai skirtingas. Tokios koncepcijos niekur pasaulyje nesame matę. Manau, tai bus unikalu ir išmanantiems paliksime įspūdį“, – naują komandos narį pristatė B.Vanagas.

Komandos servise ant ratų – aukščiausių standartų dirbtuvės, sandėlis atsarginėms dalims ir net poilsio zona ekipažui. Čia įkomponuoti autonominė elektros ir suspausto oro sistemos, liftas, lauko ir vidaus apšvietimas, universali tvirtinimo sistema, skalbyklė, dušas. Visa tai veš 16,2 litrų darbinio tūrio ir 680 arklio galių MAN sunkvežimis.

Dakaro ralis Argentinoje ir Bolivijoje vyks kitų metų sausio 2-16 dienomis. Benediktas Vanagas šiame renginyje dalyvaus ketvirtą kartą. Greičiausias Dakaro lietuvis sportiniame „Toyota HILUX“ automobilyje važiuos su šturmanu iš Lenkijos Sebastianu Rozwadowskiu.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

SEB verslo augimo programa

01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

19:26
19:02
01:20

Esports namai

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie Gazas