Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 01 02, 19:30

Dakaro taisyklės (3): nelaimėliai gali sugrįžti į „Dakar Experience“ įskaitą

2020 m. Dakaro ralyje Edvinas Juškauskas ir Aisvydas Paliukėnas turėjo progą grįžti į Dakarą net ir po to, kai užsiliepsnojo jų automobilis. Per poilsio dieną mechanikų rankos „prikėlė“ automobilį antram gyvenimui, tad debiutantai vėl (deja, tik trumpam) stojo prie starto linijos. Tiesa, varžėsi jau nebe pagrindinėje įskaitoje.
Fernando Alonso šuolis nuo kopos ir kūlverstukas
Fernando Alonso šuolis nuo kopos ir kūlverstukas / Ryčio Šeškaičio/Inbank team pitlane nuotr.

Ši „paguodos“ arba „patirties“ kaupimo įskaita vadinasi „Dakar experience“. Edvinas su Aisvydu 2020 m. sausį į ją sugrįžo pagal specialią taisyklę kaupti patirties. Juk bet kam būtų apmaudu nelemtai susiklosčius aplinkybėms pabaigti Dakarą jau pačioje pradžioje.

Todėl organizatoriai ASO sugalvojo suteikti antrą šansą tiems, kurie atvyko į Dakarą ne dėl pirmos vietos kovoti, o išbandyti save ir kaupti patirties. Tarp dalyvių ši taisyklė vadinama ir Jokerio (Džokerio) vardu. Ko gero, tai aliuzija ir kortų žaidimus, kur Džokeris (juokdarys) gali pakeisti bet kurią kitą kortą.

Tačiau yra papildomų sąlygų. Ši taisyklė galioja tik iki poilsio dienos, ralio pusiaukelės. Ir dar svarbiau, kad ji negalioja vadinamiesiems elitiniams pilotams, įtrauktiems į specialų sąrašą. Iš lietuvių šiame sąraše – Benediktas Vanagas ir Antanas Juknevičius.

„Joker“ teise pasinaudoti galima tik vieną kartą. Jeigu taip nutiko, kad kažkuris ekipažas atsidūrė nepavydėtinoje padėtyje ir negali finišuoti, jis gali pasinaudoti šia taisykle – per tris dienas suremontuoti sugedusią lenktyninę techniką ir startuoti vėl.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas