15min be reklamos
2015 01 07, 08:32

Dariaus Biesevičiaus mechanikų komandai kliūčių nėra ir viduryje dykumos

Auksinės rankos – klišė, bet kitaip negali apibūdinti „General Financing – Autopaslauga by Pitlane“ komandos inžinieriaus Dariaus Biesevičiaus. Per naktį jis su savo pagalbininkais iš dviejų skirtingų greičių dėžių surinko vieną, kuri padėjo Benediktui Vanagui iškovoti 22-ąją vietą trečiajame Dakaro greičio ruože.
Benedikto Vanago „Toyota Hilux“
Benedikto Vanago „Toyota Hilux“ / Gedmanto Kropio nuotr.

Pirmadienį, po labai ilgo greičio ruožo, greičių dėžėje sugedo trečioji pavara. Fiziškai lenktynininkai jos nepažeidė, savaime susidėvėti po kiek daugiau nei 2000 nuvažiuotų kilometrų, greičių dėžė taip pat negalėjo. 

„Tai kažkoks gamyklinis defektas. Mes jos nei pirmadienį, nei kada nors prieš tai nelaužėme. Aš ne inžinierius, tau Biesas daugiau papasakos“, – kalbėjo komandos šturmanas Andrejus Rudnickis. 

Biesu draugiškai pravardžiuojamas D. Biesevičius viso pokalbio metu liko paslaptingas. Nežinia prietarai ar pusantros paros be miego padarė savo ir inžinierius daugiau kalbėjo užuolankomis. 

Automobilių sporte defektų nebūna, bet nebūna ir garantijų

„Automobilių sporte defektų nebūna, bet nebūna ir garantijų“, – šypsojosi D. Biesevičius.

B. Vanago „Toyota Hilux“ važiuoti galėjo ir be trečiosios pavaros, bet niekas nežino, kiek – gal iki kito bivuako, gal iki finišo, o gal ir iki starto nebūtų nuvažiavusi. 

Atsarginė greičių dėžė iš pernykščio „OSCar“ automobilio netiko. Nors pavadinimas toks pats ir jos labai panašios, bet tik pavadinimai ir buvo vienodi. D. Biesevičius išrinko abi dėžes ir komponentus panaudojo sukurti naują. 

Jei autoservisuose Lietuvoje pasitaiko, kad daug paprastesnes greičių dėžes remontuoja ne po vieną savaitę, tai D. Biesevičius su kitais dviem mechanikais Rimu Gransku ir Romu Žalnierukynu susisuko per devynias valandas. 

„Reikia pradėti verslą – naktinis greičių dėžių remontas“, – juokėsi inžinierius.

Visgi, greičių dėžės sukeltos problemos nebuvo nė kiek juokingos. Vyrai ne tik praleido bemiegę naktį, kitą dieną turėjo įveikti šešių šimtų kilometrų kelionę iki kito bivuako, o ten jau laukė priežiūros reikalaujanti „Toyota“.

Tomo Tumalovičiaus nuotr./Dakaro bivakas po antro etapo
Tomo Tumalovičiaus nuotr./Dakaro bivakas po antro etapo

Daugybėje ralio reido varžybų užgrūdintas D. Biesevičius dėl gresiančių dviejų bemiegių naktų nė kiek nesijaudino ir net neieškojo kavos.

„Ne pirmas kartas, išgyvensiu“, – sakė D. Biesevičius. 

Netrukus mechanikų ir lenktynininkų laukia poilsio diena, bet su poilsiu ją sieja tik pavadinimas. 

„Ieškosime detalių. Padarysime per laisvą dieną iš naujo. Tikiuosi, kad nereikės to daryti vėl per naktį. Ši greičių dėžė labai lėta. Jos maksimalus greitis 160 km per valandą. Su senąja dėže automobilis pasiekdavo 185-190 km per valandą. Silpnam varikliui ji būtų labai paranki, bet „Toyotos“ variklis galingas ir dėl to praloši“, – aiškino inžinierius. 

Jei tokia bėda „General Financing – Autopaslauga by Pitlane“ komandą būtų ištikusi praėjusiais metais, tai ant plauko pakibtų visas Dakaras. Šiandien tiek mechanikai, tiek pilotas B. Vanagas nerimo nerodė.

„Yra mažų mažiausiai keista, kad ta dėžė sugedo. Nauja pavarų dėžė turi laikyti visą Dakarą. Įpusėjus varžyboms dėl visą ko ji yra perrenkama. Viskas bus gerai ir šią problemą greitai išspręsime. Štai „OSCar‘ui“ rasti detalių viduryje dykumos būtų keblu. Čia daug tokios technikos ir visi daug ko prisivežę“, – kalbėjo B. Vanagas. 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas