Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Daugiausia gyvybių pasaulyje pasiglemžusios „Isle of Man TT“ lenktynių trasos ratas Meno saloje

Motociklininkas „Isle of Man TT“ lenktynėse
Kadras iš vaizdo siužeto / Motociklininkas „Isle of Man TT“ lenktynėse
Šaltinis: Technologijos.lt
0
A A

Žiedinių motociklų vairuotojams TT žiedas Meno saloje (Jungtinė Karalystė) – ypatingas išbandymas adrenalinu. Visiems kitiems – šiurpiausios ir pavojingiausios motociklininkų lenktynės pasaulyje. Nieko keisto. Ši trasa yra nusinešusi 240 lenktynininkų gyvybių.

Naujame keliolikos minučių trukmės vaizdo siužete nufilmuota, kaip lenktynininkas Michaelas Dunlopas įveikia vieną TT trasos ratą ir kaip pavojingai tai atrodo iš lenktynininko perspektyvos – filmavimo kamera įtaisyta ant motociklininko šalmo.

Šiose nuo 1907 m. vykstančiose žiedinių motociklų lenktynėse žuvo jau 240 lenktynininkų. Tačiau TT (Tourist Trophy) lenktynės sulaukia didžiulio dėmesio, nes lenktynininkai beprotišką greitį išvysto labai siaurose ir vingiuotose gatvėse, keliuose, keliukuose, kuriuos vietomis juosia akmeninės sienos ir pastatai. Motociklininkai varžosi, kuris iš jų greičiau įveiks vieną trasos ratą. Kasmetinės lenktynės Meno saloje vyks ir šiemet – nuo gegužės 24 d. iki birželio 6 d.

Šiose nuo 1907 m. vykstančiose žiedinių motociklų lenktynėse žuvo jau 240 lenktynininkų.

„Pasaulyje tokių trasų kaip Meno salos TT trasa nebuvo ir nėra, – tikina unikalių žiedinių lenktynių organizatoriai. – Tai yra pavojingiausia žiedinių motociklų trasa pasaulyje, kurios vieno rato ilgis – daugiau kaip 60 km. Važiuojant ja, susidaro įspūdis, kad tai – nesibaigianti posūkių, kelio nelygumų, tramplinų, akmens sienų ir telegrafo stulpų lydima trasa. Šiurpu ir tai, kad žiūrovai stovi visai šalia trasos: juos nuo kelių šimtų km/val. greičiu skriejančių „britvų“ skiria vos keliolika centimetrų.“

Norint ją išbandyti, būtini neeiliniai motociklo vairavimo sugebėjimai, drąsa ir ypatinga dėmesio koncentracija. Motociklai šiose gatvelėse neretai viršija 320 km/val. greitį.

Šis vaizdo siužetas TT trasoje buvo nufilmuotas 2013-aisiais.

VIDEO: Meno salos trasos ratas

„Tai – trečiasis 2013 m. „Monster Energy Supersport“ antrojo važiavimo ratas. M. Danlopas, ant kurio šalmo įtaisyta vaizdo kamera, lenktynėse filmavimo metu važiavo antras ir sekė paskui du kitus lenktynininkus (Johną McGuinnessą ir Cameroną Donaldą), – skelbia vaizdo siužetą internete išplatinusi „Duke team“ komanda. – Išvažiavus iš techninio aptarnavimo zonos, tampa aišku, kad Michaelas Dunlopas pasiryžęs užimti prizinę vietą ketvirtą kartą per savaitę. Michaelas lekia motociklu „Honda CBR600RR“ ir paveja du minėtus varžovus, kuriuos siauroje trasoje kažkaip reikėtų aplenkti.“

Nuo 1907 iki 2009 m. TT trasoje žuvo 240 lenktynininkų. Daugiausiai gyvybių trasa pasiglemžė 1970 m. – tais metais TT trasoje žuvo 6 motociklininkai.

Technologijos.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas