Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Daugkartinis žurnalistų ralio laimėtojas stresą malšina geležiniais raminamaisiais

Renaldas Gabartas su Dakaro ralio žvaigždėmis
Nuotr. iš asmeninio archyvo / Renaldas Gabartas su Dakaro ralio žvaigždėmis
Šaltinis: gazas.lt
0
A A

Žurnalistas, automobilių sporto fanatikas Renaldas Gabartas šiuos raminamuosius kitaip dar vadina „geležiniais kiaušiais“. Aštuoniskart laimėjęs „Press Rally“ R.Gabartas juos išsitraukia prieš kiekvieną žurnalistų ralį ir taip savo stresą prieš varžybas malšina jau dvidešimt metų.

Šie „geležiniai rutuliai“ yra vienas iš faktorių padėjusių gerai žinomam Lietuvos žurnalistui 8 kartus laimėti pasaulyje analogo neturinčias lenktynes „Press Rally“.

Juos išsitraukiu tik vieną kartą per metus, kai važiuoju ralyje.

„Šie meditaciniai rutuliai raliuose man tikrai padeda. Juos išsitraukiu tik vieną kartą per metus, kai važiuoju ralyje. Tačiau visų pirmiausia prieš varžybas save įtikinu, kad su niekuo nekonkuruoju. Aš konkuruoju tik su savimi pačiu, aš esu sau pats didžiausias priešas. Savo emocijų ir baimių nugalėjimas ir yra pati didžiausia pergalė, jeigu tik pavyksta tą padaryti. Jeigu nesistengi aplenkti savo kolegos, tai kaip taisyklė – tuomet rezultatas būna daug geresnis“, – sakė R.Gabartas.

R.Gabartas atskleidė, kad nors žurnalistų ralyje patiria įvairaus spektro streso, tačiau sugebant jį suvaldyti, visą tai po to gali pritaikyti kasdieniame vairavime.

„Žurnalistų ralyje yra sudarytos visos galimybės legaliai važiuoti greitai. Tai yra puiki proga pasitikrinti save tokiose situacijose kuomet automobilis slysta, kai jį sudėtinga suvaldyti. Tokios situacijos – pakankamai dažnos kasdieniniame eisme“, –  kalbėjo Lietuvos automobilių sporte gerai žinomas žurnalistas.

VIDEO: R.Gabartas apie Žurnalistų ralį

R.Gabartas žurnalistų ralyje dažniausiai dalyvauja su profesionaliam sportui pritaikytu automobiliu, kuris turi tiek sportinius lankus, tiek specialias sėdynes. Tačiau, pasak jo, birželio 5-6 dienomis vyksiančiame „Press Rally“ gali dalyvauti visi su standartiniais automobiliais. 

R.Gabarto teigimu, „Press Rally“ dalyvis gali nelaimėti nė vieno greičio ruožo, bet laimėti ralį. Taip pat, jo nuomone, reikia nepamiršti, kad automobilių sporte smulkmenų nėra. 

Nuotr. iš asmeninio archyvo/Renaldas Gabartas ir suomis Tomis Makinnenas
Nuotr. iš asmeninio archyvo/Renaldas Gabartas ir suomis Tomis Makinnenas

„Mes vieną kartą mineralinio butelį sutikome sau po stabdžio pedalais stabdymo metu. Turėjau labai rimtą pamoką, kaip reikia apsižiūrėti ir susitvarkyti, kad daiktai nesimėtytų.

Mes vieną kartą mineralinio butelį sutikome sau po stabdžio pedalais stabdymo metu.

Iš tiesų, tai visos mūsų lenktynės persunktos geromis emocijomis. Net ir tuomet, kai kas nors sugenda. Man yra pora kartu nutikę, kad kuro siurblys ir variklis subyrėjo. Tai du kartus esu nepasiekęs finišo. Bet net ir tais atvejais, sugebi paturėti gerų emocijų“, – pasakojo R. Gabartas.

Žurnalistas „Press Rally“ iš devyniolikos kartų yra laimėjęs net aštuonis. Jam pats maloniausias laimėjimas yra išlikęs pirmasis, kuomet 1998 metais jį net pasveikino pasaulio automobilių sporto legenda suomis Tomis Makkinenas.

„Tuo metu žurnalistų klubui pavyko prisikviesti Tomi Makininą. Jis yra tapęs 4 kartus pasaulio ralio čempionu. Jis finiše man uždėjo ąžuolo lapų vainiką. Dar lyg šiol prisimenu tą žiauriai gerą emociją, nes iki pat paskutinės rungties nebuvo aišku, kas laimės“, – prisiminimais dalinosi daugkartinis „Press Rally“ laimėtojas.

Nuotr. iš asmeninio archyvo/Renaldas Gabartas ir suomis Tomis Makinnenas 2
Nuotr. iš asmeninio archyvo/Renaldas Gabartas ir suomis Tomis Makinnenas 2

Tačiau artėjančiame žurnalistų ralyje R. Gabartas neslėpė, kad jo tikslas – nugalėti save ir nepadaryti klaidų.

„Mūsų patirtis rodo, kad lenktynes gali laimėti, nelaimėjęs nė vieno greičio ruožo. Jeigu tu važiuoji stabiliai ir darai gerą rezultatą, būni priekyje, tai yra vienas iš garantų, kad tu būsi pačiame viršuje. Aš tikiuosi suvaldyti savo emocijas ir nepadaryti klaidų ir pasitikrinti ar telpu į automobilį“, – juokaudamas sakė žurnalistas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Press ralis
Parašykite atsiliepimą apie Gazas