Dabar populiaru
Publikuota: 2016 sausio 25d. 09:44

Deividas Jocius apie „Halls Winter Rally“: „Niekas čia nevažiuoja laimėti antros vietos“

Deividas Jocius
Andriaus Lauciaus nuotr. / Deividas Jocius

Paskutinį sausio savaitgalį vyksiančios „Halls Winter Rally“ varžybos pradės Lietuvos ralio čempionato sezoną. Didžiausioje žiemos greičio fiestoje dalyvaus ir Deividas Jocius su Donatu Zvicevičiumi. Būtent Deividas Jocius žiemos ralio nugalėtoju jau yra tapęs 2013-aisiais.

– Deividai, kaip pasiruošėte šių metų ralio sezonui? Ar yra naujovių technikoje, komandoje?

– Automobiliui įdėjome didesnį restriktorių, kad kiek nors priartėtume prie tų galingumų, kuriuos turi konkurentai. Dabar turime apie 50 arklio galių ir 80 niunonmetrų daugiau, tad bus linksmiau važiuoti. Gal reikės mažiau rizikuoti norint važiuoti lyderių tempu. Komandos sudėtis liko tokia pat kaip ir pernai.

– Šis žiemos ralis po kelerių metų pertraukos vėl vyks ant gerai įšalusios žemės ir ralio teritorijoje bus daug sniego. Kas priimtiniau pačiam, dabartinės sąlygos ar tos, kurios buvo anksčiau?

Didžiausia specifika yra tame, kad ne viską lemia arklio galios

– Manau, kad kiekvienas lenktynininkas žiemos ralio nori ant sniego. Kai paskutinį kartą laimėjau „Halls Winter Rally“ varžybas 2013-aisiais, irgi buvo tikra, graži žiema. Jei šį kartą gamta nepašykštės gero oro, mes stengsimės už tai atsilyginti.

– Kokia žiemos ralio specifika: kokie laukia iššūkiai, kurių nebūna vasarą?

– Didžiausia specifika yra tame, kad ne viską lemia arklio galios. Svarbiausia yra maksimali koncentracija siekiant išlaikyti mašiną ant kelio. Taip yra todėl, kad sukibimas gali labai dažnai keistis. Jei važiuoji ledu – sukibimas yra, jei iškiši ratą į sniegą – atsiranda didelis slydimas. Dėl tokių dalykų ir nutinka nemalonūs incidentai. Aišku, kuo daugiau visokių sunkumų, tuo įdomiau. Kad ir tie šeši greičio ruožai naktį.

Man tai tinka ir patinka važiuoti naktį, per lietų, sniegą ar rūke. Kuo įvairiau, tuo įdomiau. Gal žiūrovams ne taip jau ir įdomu žiūrėti į akinančius žibintus ir, pravažiavus automobiliui, dar bandyti identifikuoti, kas čia pravažiavo. Pats asmeniškai tai mėgstu naktinius greičio ruožus.

Deividas Jocius
Deividas Jocius

– Kokie jūsų ekipažo tikslai žiemos ralyje?

– Planuojame daug, bet ne visada galimybės būna pagal mūsų planus. Kaip ir kiekvienas lenktynininkas, turime norą nugalėti. O ar mums tai pavyks, matysime 30-os dienos vakare.

– Kokį prognozuotumėte bendrosios įskaitos „Top 3“?

– Sunku pasakyti. Istorija rodo, kad šiose varžybose viskas klostosi netikėčiausiais scenarijais. Ir vienas, ir kitas gali laimėti. Šiemet daug greitų, stiprių sportininkų. Pamatysime ir naujų automobilių. Vieni automobiliai nauji, kiti greiti, treti nauji, bet neišbandyti. Visi atvažiuoja čia ne antros ir ne trečios vietos. Visi nori laimėti. To norime ir mes.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Gazas