Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugpjūčio 16d. 15:32

Delegavo „Mototourism Rally“ Vilniaus atstovus – miesto vardą garsins visoje Lietuvoje

Motociklininkų komandos išlydėtos į ralį po Lietuvą
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Motociklininkų komandos išlydėtos į ralį po Lietuvą

Septintą kartą organizuojamas „Ryterna Modul Mototourism Rally“ startuos jau ateinantį savaitgalį. Apie 20 savivaldybių vardą garsinantys motociklininkai leisis į ilgą kelionę po įvairius Lietuvos kultūros paveldo ir istorinius objektus. Vilniaus miesto savivaldybė, norėdama padėkoti motociklininkams už atsidavimą miestui ir miesto vardo garsinimą, ketvirtadienį, komandoms įteikė Vilniaus miesto vėliavą ir atstovavimo raštus.

Europos aikštėje, prie Vilniaus miesto savivaldybės, mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė delegavo 11 komandų, kurios kultūriniame ir pažintiniame ralyje po visą Lietuvą atstovaus Vilnių. Net 450 kilometrų turėsiantys įveikti motociklininkai lankysis įvairiuose kultūros paveldo objektuose, kuriuos turės ne tik aplankyti, tačiau jais ir pasidomėti, mat gali tekti atsakyti ir į kelis klausimus susijusius su atitinkamu paveldo objektu.

Dalyvauti skatina noras pažinti

„Čia dalyvauju jau septintą kartą, nes visi organizatorių parinkti objektai yra įdomūs, o pats tikriausiai net nesumąstyčiau juos aplankyti. Praeitais metais mūsų komandai pasisekė ir šį ralį laimėjome. Čia mane labiausiai žavi bendrumo jausmas. Čia visi susirenkame bendram tikslui – susipažinti su Lietuvos kultūros paveldu, istorija ir pabūti kartu. Kaip sakiau draugui – mokykloje apie Lietuvą tiek negirdėjau, kiek sužinojau po šio ralio“ – pasakojo ištikimas ralio dalyvis, komandos „Geležiniai“ narys Saulius Stepanauskas.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Motociklininkų komandos išlydėtos į ralį po Lietuvą
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Motociklininkų komandos išlydėtos į ralį po Lietuvą

Po atstovavimo raštų įteikimo E.Tamošiūnaitė visiems dalyviams linkėjo gero starto, oro ir smagių įspūdžių bei skatino Vilniaus miesto varą garsinti visoje Lietuvoje.

„Mes skatiname, kad apie Vilnių sužinotų kuo daugiau žmonių. Norime, kad vilniečiai galėtų net tik susipažinti su kultūros paveldo objektais, bet ir patys papasakotų apie Vilnių. Šiuo metu turime 11 komandų, kurias sudaro 50 žmonių, tačiau tikime, kad ateityje šis renginys bus dar didesnis ir komandų bus dar daugiau.“, – sakė mero pavaduotoja.

Atsižvelgė į aktualias temas

Organizatoriai kartu su istorikais ir Lietuvos kultūros paveldo departamentu pasiūlė apie 40 objektų iš kurių patys dalyviai renginio dieną turės susidėlioti savo maršrutą. Šiais metais organizatoriai atsižvelgė ir į minimas šventes – Lietuvos šimtmetį ir Europos kultūros paveldo metų minėjimą, tad ir lankytinos vietos bus susijusios su šiomis valstybei svarbiomis temomis.

Ralio organizatorė Birutė Vaitkutė, kalbėdama apie šį renginį, pabrėžė, kad ši kelionė iš dalyvių reikalaus intelektualaus mąstymo.

„Iš visos Lietuvos važiuos apie 900 žmonių, kurie patys rinksis, kuriuos paveldo objektus, iš pateiktų keturiasdešimties, jiems aplankyti. Lakstyti šalies keliais gali visi, tačiau čia nugalėtoju taps tas, kuris neviršydamas greičio sugebės aplankyti daugiausia objektų. Tai, kad žmogus lankėsi atitinkamuose objektuose, liudys ne tik dalyvio padarytos nuotraukos, tačiau ir jo žinios – atsakymai į klausimus, kurių sužinoti internete tikrai nepavyks. Vizitai reikalaus ne tik sustoti, bet ir pasivaikščioti bei pasidomėti“, – pasakojo B.Vaitkutė.

Dar vienos sostinę atstovaujančios komandos „Libanos Rally startuoliai“ atstovai pasakojo, kad pirmą kartą šiame ralyje dalyvavo prieš metus ir jau tada kelionė po Lietuvą paliko neišdildomą įspūdį. Tuomet, ir po finišo prapliupęs lietus, anot komandos narės, nuotaikos nesugadino.

„Dalyvavome praeitais metais, patiko, todėl ir šiais metais naudojamės šia proga. Čia dalyvaudami pamatome, kiek dar yra neatrastos Lietuvos, kur įprastai tikrai nenuvažiuotume. Pati kelionė jokio pasiruošimo nereikalauja, žinoma, tik motociklą visada patikriname. Dabar pakeitėme alyvą ir stabdžių kaladėles, todėl tikimės, kad kelionė praeis sklandžiai“ – atviravo Jurgita Podlipskienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas