Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 15d. 18:15

Dešimtojo Dakaro ruožo dienos TOP5: atšauktas ruožas ir F.Alonso kūlverstis

Dešimtasis Dakaro ruožas buvo nutrauktas dėl to, kad pirmojoje ruožo dalyje daug lenktynininkų patyrė avarijas ir pirmajai pagalbai buvo panaudoti visi organizatorių turimi sraigtasparniai. Tačiau net ir sutrumpėjusi diena nepašykštėjo įvykių gausos. Pristatome penkis svarbiausius sausio 15-osios įvykius Dakare.

Naujausia informacija iš Saudo Arabijos – 15min GAZAS „Facebook“ paskyroje ir specialiame 15min Dakaro ralio polapyje

1. F.Alonso kūlverstis nuo kopos

Nesėkmę dešimtajame greičio ruože patyrė Fernando Alonso. Jis po šuolio nuo kopos virto, tačiau lenktynes tęsti galėjo, nei vienas ekipažo narys nenukentėjo.

Tiesa, to nepasakysi apie automobilį. Įtrūko priekinis stiklas, tad lenktynes jis tęsė be jo.

Trečiadienį jis finišavo 55-oje vietoje, o bendroje įskaitoje yra 14-oje vietoje.

2. N.Al-Attiyah nuo C.Sainzo atsilieka 18 min.

Nasseras Al-Attyiah nuo lyderio Carloso Sainzo po dešimtojo ruožo bendroje įskaitoje atsilieka 18 min. 10 sek.

Panašu, kad dešimtajame ruože N.Al-Attiyah turėjo problemų – čia jis finišavo 17-oje vietoje.

Nors bendroje įskaitoje jis ir toliau užima 2-ą vietą, tačiau mažai tikėtina, kad pavyks aplenkti C.Sainzą.

3. A.Gelažninko paklydimas

Įveikęs tris kelio atskaitos taškus lietuvis buvo 35-oje vietoje, o po ketvirtojo – kuriame, kaip paaiškėjo, pasiklydo – smuktelėjo į 65. Nutraukus dešimtąjį greičio buvo fiksuojami rezultatai, pasiekti būtent ketvirtajame kelio atskaitos taške.

„Greičio ruožas greitas, smėlėtas. Praradau apie pusę valandos, kai pasiklydome, klaidžiojo apie 50 motociklų. Liūdžiu, kad atšaukė, nes būčiau galėjęs atsigriebti. Tačiau saugumas svarbiausia“, – kalbėjo A.Gelažninkas.

Paklydimas lietuviui kainavo pozicijas trečiadienio įskaitoje, tačiau bendroje įskaitoje jis ir toliau išlieka 30-oje vietoje. Nuo lyderio jį skiria 7 val. 15 min. 57 sek.

4. Etapo atšaukimas

Iš pradžių buvo pranešta, kad dešimtasis ruožas stabdomas dėl pavojingo vėjo ir artėjančios smėlio audros. Tačiau kaip aiškėja, priežastis buvo nevisai tokia.

Antanas Juknevičius vėliau informavo, jog greičio ruožas atšauktas ne dėl prastų oro sąlygų.

„Po neutralizacijos atvykę į antrą greičio ruožo dalį buvome informuoti, kad greičio ruožas yra atšauktas, nes pirmojoje jo dalyje įvyko labai daug incidentų. Supratę, jog neturi pakankamai resursų užtikrinti trasos saugumą, organizatoriai atšaukė ruožą. Dėl rytojaus tikslios informacijos dar neturime, visi pilotai laukia, kol sužinos ką nors daugiau“, – tiesiai iš trasos informavo A.Juknevičius.

Šią versiją patvirtino ir kitas lietuvis – Benediktas Vanagas.

5. Trys lietuvių ekipažai TOP20

Dakaro raliui jau skaičiuojant paskutines dienas net trys Lietuvos ekipažai – „Agrorodeo“, „Inbank team Pitlane“ ir „KREDA“ yra tarp dvidešimties geriausių komandų bendroje įskaitoje.

Trečiadienį Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno ekipažas finišavo 19-oje vietoje. Bendroje įskaitoje ekipažas užima 16-ą vietą.

Ties žyma, nuo kurios ekipažai buvo nukreipti į bendrojo naudojimo kelius, Benediktas Vanagas ir Filipe Palmeiro užėmė 14-ąją vietą. Toks rezultatas ir užfiksuotas dešimtajame etape. Bendroje įskaitoje jie yra 17-oje vietoje.

Daug vilčių į maratono dieną dėję Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis šiandien startavo iš sau įprastos 25-tos pozicijos ir organizatorių numatytą finišą pasiekė 20-toje vietoje. O bendroje įskaitoje duetas yra 20-oje vietoje.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas