Devintajame Dakaro ralio etape greičiausi C.Sainzas ir J.Streetas (nuotraukos, video)

Antradienį Čilėje besitęsiančio Dakaro ralio devintąjį etapą aplink Kopjapą greičiausiai įveikė automobilių klasės nugalėtojo titulą ginantis ispanas Carlosas Sainzas su „Volkswagen“.
Devintojo Dakaro ralio etapo startas
Devintojo Dakaro ralio etapo startas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Penktąjį etapą šiemet bei 22-ąjį karjeroje laimėjęs Ispanijos lenktynininkas 207 km greičio ruožą nuvažiavo per 2 valandas 14 minučių 39 sekundes ir 1 minute 56 sekundėmis aplenkė komandos draugą Nasserą al Attiyahą iš Kataro.

Trečias antradienį finišavo dar vienas „Volkswagen“ ekipos lenktynininkas Ginielis de Villiersas iš Pietų Afrikos. Etapo nugalėtojui jis pralaimėjo 9 minutes ir 2 sekundes.

1. Carlosas Sainzas (Ispanija), „Volkswagen“       2 val. 14 min. 39 sek.
2. Nasseras al Attiyahas (Kataras), „Volkswagen“  atsiliko 1 min. 56 sek.
3. Ginielis de Villiersas (PAR), „Volkswagen“                   9:02
4. Stephane'as Peterhanselis (Prancūzija), BMW                  11:14
5. Markas Milleris (JAV), „Volksvagen“                         14:52

Bendrojoje įskaitoje lyderiaujančio N.al Attiyaho persvara prieš antroje vietoje esantį dukart pasaulio automobilių ralio čempioną (1990 ir 1992 metais) C.Sainzą sumažėjo iki 3 minučių ir 18 sekundžių.

Bendroji įskaita

1. Nasseras al Attiyahas (Kataras), „Volkswagen“  30 val. 56 min. 25 sek.
2. Carlosas Sainzas (Ispanija), „Volkswagen“     atsilieka 3 min. 18 sek.
3. Ginielis de Villiersas (PAR), „Volkswagen“                  55:51
4. Stephane'as Peterhanselis (Prancūzija), BMW                1:42:48
5. Markas Milleris (JAV), „Volksvagen“                       2:45:19

Iš motociklininkų greičiausiai 235 km greičio ruožą įveikė ir po dvejų metų antrą pergalę Dakaro ralio etapuose iškovojo su „Yamaha“ važiuojantis amerikietis Johanas Streetas. Jis sugaišo 3 valandas 6 minutes 38 sekundes ir daugiau nei pusketvirtos minutės aplenkė taip pat etapo prizininkais tapusius olandą Fransą Verhoveną su BMW bei prancūzą Davidą Casteu su „Shreco“:

1. Johanas Streetas (JAV), „Yamaha“               3 val. 06 min. 56 sek.
2. Fransas Verhovenas (Olandija), BMW            atsiliko 3 min. 38 sek.
9. Marcas Coma (Ispanija), KTM                               7:08

Bendrojoje įskaitoje lyderio poziciją išsaugojo devintą vietą etape užėmęs ispanas Marco Coma su KTM, tačiau jo pranašumas prieš antroje vietoje likusį komandos draugą bei nugalėtojo titulą ginantį prancūzą Cyrilą Despres, kuris antradienį finišavo septintas, sumažėjo iki 8 minučių 14 sekundžių.

1. Marcsd Coma (Ispanija), KTM                 35 val. 32 min. 56 sek.
2. Cyrilsd Despres (Prancūzija), KTM          atsilieka 8 min. 14 sek.
3. Francisco Lopezsd (Čilė), „Aprilia“                      23:33