Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2017 rugsėjo 13d. 08:33

„DHL Rally Elektrėnai“ – ne tik pro automobilio langą

Varžybų akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Varžybų akimirka

Lenktynininkų, dalyvavusių savaitgalį Elektrėnus ir jų apylinkes drebinusiame „DHL Rally Elektrėnai“, kurį trečius metus paeiliui surengė VšĮ „Čapkausko autosportas“, ir gausybės automobilių sporto aistruolių atmintyje dar neišblėso, regis, visų skonį tenkinančio renginio vaizdai.

Kokius įspūdžius ralis paliko jo dalyviams ir organizatoriams? Apie tai lenktynių spaudos centras, viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“ paprašė pasidalinti mintimis kelis sportininkus ir renginio organizatorius.

Vytautas Švedas, lenktynininkas, bendrosios įskaitos antrosios vietos laimėtojas:

„Skųstis neturiu dėl ko: mus su Žilvinu Sakalausku pilnai tenkina ir iškovota antroji vieta, ir pasiteisinusi taktika, o apie puikią paties renginio organizaciją ir kalbėti daug neverta.

Drąsiai galiu pasakyti, jog tai vienas geriausių, o galbūt ir geriausias per penkerius paskutinius metus mano važiuotų ralių

Džiaugiamės, kad po dvejonių visgi ryžomės dalyvauti „DHL Rally Elektrėnai“ lenktynėse, nors prieš mėnesį vykusiame „Samsonas Rally Rokiškis“ aplamdyti šonkauliai dar skauda ir tai jutau kiekviename posūkyje, kiekviename šuolyje nuo tramplyno.

Drąsiai galiu pasakyti, jog tai vienas geriausių, o galbūt ir geriausias per penkerius paskutinius metus mano važiuotų ralių, reikalaujantis maksimalios koncentracijos, patirties, susikaupimo ir neatleidžiantis nė vienos klaidos. Imponuoja kompaktiška, be nereikalingų pervažiavimų trasa, sudėtingi, techniški greičio ruožai, netgi toje pačioje greičio rungtyje besikaitaliojanti kelio danga. Ją, aišku, nemenkai įtakojo šiemet gausūs krituliai, dėl ko žvyras kiek patižo ir lipo prie padangų. Tokiomis sąlygomis vairuoti nelengva, tačiau sąlygos buvo visiems vienodos ir purus žvyras prie automobilio apavo lipo irgi visiems vienodai.

Mes važiuojame ne sau, o žmonėms, kurie myli ralį ir automobilių sportą. Todėl džiaugėmės vos atvykę į Elektrėnus ir išvydę minią žmonių, susirinkusią į renginio atidarymą. Tą pačią pakylėtą nuotaiką jutome ir puikiose lenktynėse Elektrėnų miesto gatvėmis, ir spalvingoje, fejerverkų nutviekstoje ralio pabaigtuvių ceremonijoje, jau nekalbant apie žiūrovų apgultas trasas. Tad važiuodami jautėme dvigubą motyvaciją.

„DHL Rally Elektrėnai“ tapo tikra švente miestui, jo žmonėms ir svečiams, ir, žinoma, mums, lenktynininkams. Tad ačiū renginio organizatoriams.“

Tomo Markelevičiaus nuotr./Varžybų akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Varžybų akimirka

Ivo Pūkis, pirmosios vietos laimėtojas, Janio Vorobjovo šturmanas:

„Dalyvavau daugiau nei dešimtyje Lietuvoje rengtų ralių. Kartu su Janiu džiaugiamės ne tik iškovota pergale, bet ir labai profesionaliomis, klaidų neatleidžiančiomis trasomis, iki pat finišo neleidusiomis patikėti, kad jau viskas sėkmingai baigėsi. Ir aštria konkurencija. Netgi tada, kai dėl techninių problemų buvo priverstas sustoti aršiausias mūsų konkurentas Deividas Jocius, dar nesijautėme laimėję ralį. Manau, kad tokios dvikovos – kiekvienų lenktynių puošmena ir didžiausias magnetas, traukiantis žiūrovus.

Pagirčiau organizatorius už vykusį trasų, kuriose galėjai tikėtis absoliučiai visko, parinkimą. Man labai patiko, kad sąlyginai trumpus greičio ruožus keitė tikri ralio maratonai – dvi greičio rungtys po 26 km ilgio, kur siauras, vingiuotas atkarpas keitė platesnis, tačiau ne menkiau klastingas žvyrkelis ir kalvoti miško keliukai. Neveltui pas mus, Latvijoje, sakoma, kad tik įveikęs tokį ruožą suprasi, kuo tikri vyrai skiriasi nuo berniukų...

Renginio kultūrinė programa - irgi puiki. Tad grįždami namo su Janiu ilgai ginčijomės, kuris ralis geresnis – tik ką pasibaigęs ar prieš mėnesį vykęs „Samsonas Rally Rokiškis“? Mano čia jau išsakytų argumentų visuma pirmenybę suteikė „DHL Rally Elektrėnai“.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Varžybų akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Varžybų akimirka

Jonas Pipiras, ralio bendrosios įskaitos 11-tos vietos laimėtojas, LARČ 4 automobilių klasės, „FIA Baltic Rally Trophy“ taurės varžybų klasėje ir šių lenktynių „Junior“ grupės nugalėtojas:

„Trečią kartą dalyvauju „DHL Rally Elektrėnai“ ralyje arba lygiai tiek, kiek ir vyksta šios lenktynės. Jei laikote mane šių varžybų senbuviu, galiu drąsiai pasakyti, jog trečiasis ralis buvo kokybiškiausias, nors ir pirmiems dviem negali būti didelių priekaištų.

Ne todėl giriu renginio organizatorius, kad po lenktynių su šturmanu Aisvydu Paliukėnu vos panešėme visas taures ir apdovanojimus... Raskite kitą lenktynininką, kuriam nepatiktų tokios kompaktiškos, kartu techniškos, nė sekundei atsipalaiduoti neleidžiančios trasos? O kvapniausia uoga ant šventinio torto – du ilgieji greičio ruožai ir kultūrinė renginio programa, kurioje ne mažiau dėmesio skirta ir kuklių klasių laimėtojams bei prizininkams.“

Apmaudu, kad dešimties eurų neverta problema niekais paverčia kruopštų visos komandos darbą ir lūkesčius. Tačiau toks jau tas ralis

Deivydas Jocius, Elektrėnų mero taurės laimėtojas, laimėjęs 5 greičio ruožus iš 9, tačiau dėl automobilio gedimo nefinišavęs:

„Deja, viltis laimėti „DHL Rally Elektrėnai“ tenka atidėti iki kitų metų. Norėjome patikti publikai, važiavome dėl žiūrovų ir manau, kad jie turėjo įsidėmėti mūsų spartą ir ryžtą.

Nežinau, kas būtų laimėjęs šį ralį, nes jam įpusėjus vežėme lyderių estafetę. Trasoje panaikinome baudos už falšstartą antrajame greičio ruože deficitą, tačiau sustreikavusi automobilio degalų siurblio jungtis visas pastangas pavertė į nieką... Gal akmuo kliudė tą jungtį, gal kokia šaka? Pakeitėme ją, ir automobilis vėl dirba kaip laikrodis, tarsi nieko nebūtų buvę. Apmaudu, kad dešimties eurų neverta problema niekais paverčia kruopštų visos komandos darbą ir lūkesčius. Tačiau toks jau tas ralis.

Likę stebėtojais ne pro automobilio langą pamatėme dar gražesnį ralį. Valio organizatoriams už puikios konfigūracijos, techniškas, itin didelės atidos reikalaujančias trasas ir lenktynes Elektrėnų gatvėse, kurias laimėjome. Ir marias žiūrovų visur – ir atidaryme, ir renginio uždaryme, ir atokiausiose trasose. O mus šįkart šildo ir guodžia trofėjų kolekciją papildžiusi Elektrėnų mero taurė.“

Inga Juškevičiūtė, „DHL Rally Elektrėnai“ direktorė:

„Organizatoriams besistengiant, kad visos šalys būtų laimingos, ralis, kaip renginys, apima ganėtinai platų skirtingų procesų ir elementų spektrą.

Visada sakiau, kad renginys yra pavykęs tada, kai patenkinti lieka žiūrovai, dalyviai, žurnalistai ir ralio oficialieji asmenys, akylai stebintys renginį ir rašantys ataskaitas. Na, mūsų žiniomis, patenkintų buvo tikrai daug – belieka sulaukti ataskaitų.

Ralis paprastai nesibaigia savaitgaliu, lygiai taip pat ir neprasideda artėjant savaitgaliui. Ilgas, reikalingų nuveikti darbų sąrašas laukia tiek iki ralio, tiek po jo. Tad ir dabar organizatorių komanda vis dar gyva ralio reikalais.

Na, o patį renginį vertinčiau kaip gerai pavykusį. Pasitempti visada yra kur, bet juk neklysta tik tie, kurie nieko nedaro. Tobulumui ribų nėra - kasmet augame ir keliame sau vis naujus tikslus, siekdami renginį padaryti dar patrauklesnį visiems. Maži dalykai sukuria tą kokybę, kurios mes ir siekiame.

Žinoma, apgailestaujame dėl ganėtinai ilgo finišo nepasiekusių dalyvių sąrašo. Tikrai daug ekipažų pasitraukė iš ralio dėl vienos ar kitos priežasties, o jie buvo pajėgūs lenktynininkai. Bet jau toks yra ralis, pasiglemžiantis savo aukas nepriklausomai nuo karjeros, pasiekimų ar gebėjimų važiuoti greitai.“

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mokesčių reforma Verslas

Opozicijos lyderiai reformoms palaikymo nežada – gali lemti kiekvienas balsas

24sek

Didysis Šaro sprendimas: trys medžiotojai ir intriguojanti prognozė „Žalgiriui“

Aktualu

Orai.lt: atkeliaus lietus

Aktualu

Bauginami Lenkijos teisėjai papasakojo apie represijas: tapome valstybės priešais

Sportas

Kai triumfą keičia apmaudas: Ispanija tik su VAR įsikišimu palaužė Iraną

Aktualu

Ispanija ir Portugalija – Europos kairiųjų viltis?

24sek

P.Motiejūnas: apie Šaro ateitį „Žalgiryje“, nesaugumo jausmą ir M.Kalnietį Kaune

Sportas

Ekstrem(alus) troškulys: futbolo sirgaliai baigia išmaukti alaus atsargas Maskvoje

Verslas

Naujasis „Radisson Blu Lietuva“ viešbučio vadovas: Vilnių reikia atgaivinti

Pasaulis kišenėje

Šventosios namukai – laiko mašina į taip ir neišaušusį šviesų komunizmo rytojų

Vardai

Aktorė V.Bičkutė: prireikė dvidešimties metų, kad draugystė taptų meile

24sek

Rimas Kurtinaitis nuo scenos įgėlė „Lietuvos ryto“ klubo vadovams

Vardai

Krepšinio sezono uždarymas – atokvėpis ir žmonoms: dabar laikas šeimai ir atostogoms

Taivano menininkas kuria itin detalias miniatiūras

Verslas

Proamerikietiškas pokalbis „Astorijoje“: kokie ribojimai labiausiai erzina verslą?

Gyvenimas

Jei ryte sunku išlipti iš lovos, jaučiatės vangūs ir apsnūdę – kaltas gali būti hormono stygius

Vardai

Vilniuje apvogta R.Žiogo žmona liko be švarko ir automobilio rakto: „Nusisukau vos sekundei“

Gazas

„Deals on Wheels“: naudotas automobilis perkant iš oficialaus atstovo – šventa karvė?

Verslas

Seimas apsispręs dėl paramos šeimoms, perkančioms būstą regionuose

Aktualu

Vilniuje vėlų trečiadienio vakarą motociklininkas rėžėsi į stovintį automobilį

Naujienos

Mokesčių reforma Verslas

Opozicijos lyderiai reformoms palaikymo nežada – gali lemti kiekvienas balsas

Verslas

„Hanner“ buvusio „Žalgirio“ stadiono teritorijoje suplanavo antrą biurų pastatą

24sek

Didysis Šaro sprendimas: trys medžiotojai ir intriguojanti prognozė „Žalgiriui“

Aktualu

Orai.lt: atkeliaus lietus

Aktualu

Bauginami Lenkijos teisėjai papasakojo apie represijas: tapome valstybės priešais

Vardai

Rūmams nepavyksta užtildyti Meghan tėvo: naujas jo interviu vėl kompromituoja karališkąją šeimą

Sportas

Kai triumfą keičia apmaudas: Ispanija tik su VAR įsikišimu palaužė Iraną

Aktualu

Ispanija ir Portugalija – Europos kairiųjų viltis?

24sek

P.Motiejūnas: apie Šaro ateitį „Žalgiryje“, nesaugumo jausmą ir M.Kalnietį Kaune

Sportas

Ekstrem(alus) troškulys: futbolo sirgaliai baigia išmaukti alaus atsargas Maskvoje

Verslas

Naujasis „Radisson Blu Lietuva“ viešbučio vadovas: Vilnių reikia atgaivinti

Pasaulis kišenėje

Šventosios namukai – laiko mašina į taip ir neišaušusį šviesų komunizmo rytojų

Vardai

Aktorė V.Bičkutė: prireikė dvidešimties metų, kad draugystė taptų meile

Taivano menininkas kuria itin detalias miniatiūras

Vardai

Krepšinio sezono uždarymas – atokvėpis ir žmonoms: dabar laikas šeimai ir atostogoms

Verslas

Proamerikietiškas pokalbis „Astorijoje“: kokie ribojimai labiausiai erzina verslą?

Gyvenimas

Jei ryte sunku išlipti iš lovos, jaučiatės vangūs ir apsnūdę – kaltas gali būti hormono stygius

Vardai

Vilniuje apvogta R.Žiogo žmona liko be švarko ir automobilio rakto: „Nusisukau vos sekundei“

24sek

Rimas Kurtinaitis nuo scenos įgėlė „Lietuvos ryto“ klubo vadovams

Gazas

„Deals on Wheels“: naudotas automobilis perkant iš oficialaus atstovo – šventa karvė?

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Dienos šviesa

Video

Maudymosi kostiumėlių tendencijos

Pinigai mano ateičiai

30 geriausių restoranų

Remontas be nervų

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie Gazas