Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 10d. 11:41

Didžiausiame šių metų šonaslydžio festivalyje susirungė profesionalai: dvikovos gniaužė kvapą

„Liqui Moly UpHill Drift“ akimirkos
Luko Misiūno nuotr. / „Liqui Moly UpHill Drift“ akimirkos

Šį savaitgalį Kačerginės „Nemuno žiedą“ lepino ne tik saulė ir geri orai, bet ir šių metų didžiausio šonaslydžio festivalio „Liqui Moly UpHill Drift“ vaizdai. Žiūrovus iš savo vietų vertė atsistoti ir dalyvių pasirodymai, ir išvažiavimai iš trasos, rašoma pranešime.

Didžiausiame šių metų drifto renginyje savo sugebėjimus demonstravo „Street“, Semi-PRO bei PRO lygų atstovai. Čia, Kačerginės „Nemuno žiede“, susirungė tikri drifto vilkai, siekdami išsiaiškinti, kurie visgi yra geriausi iš geriausių Lietuvoje.

„Liqui Moly UpHill Drift“ Semi-PRO bei PRO lygų trasa – greičiausia sezone, todėl įtampa ir susikaupimas tarp dalyvių vyravo jau treniruočių metu. Nuo pat renginio pradžios šių lygų etapai žadėjo, kad dalyviai atiduos paskutines jėgas, o kova bus tikrai arši.

Po treniruočių prie automobilių padirbėti teko ne vienam šonaslydininkui, o Simui Sinkevičiui varžybos baigėsi net neprasidėjusios. Sportininko mašina treniruočių metu išslydo už trasos ribų ir vertėsi, tačiau nepaisant to – Simas liko sveikas.

Semi-PRO kvalifikacijos metu įtampa neapleido nei minutei, mat pamestų mašinų detalių tikrai netrūko. Jau nuo pat kvalifikacijos pradžios dalyviai „Nemuno žiedą“ paskandino ne tik dūmuose, bet ir pažėrė nemažai žvyro.

Po kvalifikacijos, teisėjų nuožiūra buvo atrinkti 32 dalyviai, kurie susirungė TOP 32 formato poriniuose važiavimuose. Mažajame Semi-PRO finale tarpusavyje susirengė „Ride it Out“ komandos narys Paulius Kubilius ir „OneWay Drift Team“ atstovas – Tomas Liutkevičius. Po įnirtingos kovos laimėjo P.Kubilius.

Dar aršesnė kova vyko Semi-PRO finale. Norėdami išsiaiškinti, kuris taps šios II – ojo šios lygos etapo nugalėtoju, tarpusavyje kovojo „Utra drift“ komandos narys Salvijus Budrys ir „VovereDrift Team“ komandos narys Simonas Vilčinskas. Pastarasis dūmų kamuolyje paliko varžovą ir apdovanojimų metu lipo ant pirmos vietos pakylos.

PRO lygos kvalifikaciniai važiavimai, palyginus su Semi-PRO, buvo kur kas stabilesni. Čia buvo atrinkta 16 tikrų drifto profesionalų, kurie kovojo TOP 16 formato poriniuose važiavimuose. Jei šios lygos kvalifikacija leido šiek tiek atsipūsti ir pasimėgauti dalyvių techniškumu, tai poriniai važiavimai – buvo visai „nurauti“.

Sunkiausioje sezono trasoje, drifteriai parodė tai, dėl ko yra vadinami tikrais šonaslydžio profesionalais. Gražiausiu ir daugiausiai plojimų bei emocijų sulaukusiu poriniu važiavimu „Liqui Moly UpHill Drift“ varžybose buvo išrinktas tarp Gedimino Ivanausko ir Benedikto Čirbos. Nepaisant to, B.Čirba pateko į didįjį finalą, o G.Ivanauskas dėl trečiosios vietos kovojo kartu su Arūnu Černevičiumi. Šie du varžovai susirungė mažajame finale, tačiau po įspūdingo G.Ivanausko pasirodymo trasoje, oponentui neliko nieko kito, kaip tik užleisti trečiąją vietą.

Didįjį finalą savo pasirodymu papuošė daugkartiniai Lietuvos ir Europos drifto čempionatų prizinių vietų laimėtojai B.Čirba ir A.Vasiliauskas. Po aršios kovos A. Vasiliauskas nusileido B.Čirbai, kuris teisėjų sprendimu tapo „Liqui Moly UpHill Drift“ PRO lygos II – ojo etapo laimėtoju ir išlygino rezultatą sezoninėje įskaitoje.

Paskutinę varžybų dieną, sekmadienį, vyko „Street“ lygos III – asis etapas. Ši lyga susilaukė bene didžiausio susidomėjimo iš dalyvių, mat jų užsiregistravo virš 100. Po kvalifikacijos teisėjų sprendimu buvo atrinkti 32 dalyviai, kurie kovojo tarpusavyje poriniuose važiavimuose.

Po ilgos ir emocijų kupinos dienos, finalinėje „Street“ lygos kovoje susirungė nutrūktgalvis Yakubas Tarasevichius ir daugeliui gerai žinomas veidas – Tomas Butavičius – Butomis. Jis užėmė antrąją pakylos vietą, nusileisdamas Y.Tarasevichiui.

Pastarasis laimėjo visus 3 „Street“ lygos etapus, užnugaryje palikdamas beveik 100 oponentų ir jau yra užsitikrinęs šios lygos drifto karaliaus vardą. Sportininkas sieks rekordo – laimėti visus 4 etapus iš eilės, ko, panašu, padaryti dar niekam nepavyko.

Temos: 2 Driftas Autosportas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos
Interviu

Video

00:38
13:16
01:03

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas