Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugpjūčio 8d. 14:24

Dominyką Butvilą Lenkijoje stabdė konkurentų avarijos ir automobilio gedimas

Dominykas Butvilas Lenkijos ralyje „Rajd Rzeszowski“
Tomaszo Kalinski nuotr. / Dominykas Butvilas Lenkijos ralyje „Rajd Rzeszowski“

Savaitgalį Žešuvo miesto apylinkėse įvyko 3-asis Lenkijos ir 5-asis Europos ralio čempionatų etapas. Nors Dominykas Butvilas prieš startą šiame ralyje buvo nusiteikęs itin kovingai, kiti ralio dalyviai keitė lietuvio planus.

Penktadienį, pirmąją ralio dieną sportininkai turėjo nuvažiuoti 6 greičio ruožus, kurių bendras atstumas – virš 100 kilometrų. Šiame ralyje startavo visas Europos ir Lenkijos ralio elitas, tačiau tik prasidėjus šias asfaltiniam raliui, vienas po kito šie lenktynininkai traukėsi iš kovos palikdami šalikelėse sudaužytus savo automobilius. Dėl avarijų gausos buvo atšaukti pirmi trys greičio ruožai, kuriuose D. Butvilas net nespėjo startuoti.

„Dar prieš varžybas kalbėjome, kad laukia itin dideli karščiai ir naujas, bet tuo pačiu ir itin nelygus asfaltas. Esant didžiuliams greičiams menkas kelio nelygumas arba kalniukas tampa visu tramplynu. Kiek teko matyti po ralio, avarijų būta labai stiprių ir sunkių. Džiaugiuosi, kad niekas nenukentėjo. Tačiau ir labai liūdna, jog negalėjome startuoti pirmuose trijuose greičio ruožuose ir buvome priversti daugiau nei 4 valandas turistiniu greičiu blaškytis tarp greičio ruožų,“ – nusivylimo neslepia vienas greičiausių Lietuvos ralio pilotų Dominykas Butvilas. Pirmuose trijuose greičio ruožuose avarijas patyrė A. Lukyanukas, J.M. Lópezas, L. Német, L. Rossetti ir eilė kitų sportininkų.

Tomaszo Kalinski nuotr./Dominykas Butvilas Lenkijos ralyje „Rajd Rzeszowski“
Tomaszo Kalinski nuotr./Dominykas Butvilas Lenkijos ralyje „Rajd Rzeszowski“

Galiausiai įpusėjus pirmajai ralio dienai Dominykas Butvilas startavo ketvirtajame greičio ruože. Tačiau vos tik įpusėjus šį greičio ruožą sportininkas pajuto trūkčiojantį automobilį, kuris galiausiai sustojo šalikelėje. Nuvežus „Škoda Fabia R5“ automobilį į serviso zoną, paaiškėjo, kad problemos buvo su kritusiu degalų padavimo slėgiu.

„Komandos mechanikai ganėtinai greitai sutvarkė gedimą ir antrąją ralio dieną mes jau galėjome važiuoti pilnu tempu. Pravažiavę 6-8 greičio ruožus jaučiausi vis geriau ir didinau tempą. Antrą kartą tuose pačiuose greičio ruožuose savo buvusį laiką gerinau po 10 ar net 18 sekundžių ir važiavau tarp TOP5 Lenkijos čempionato lenktynininkų ir tarp TOP10 Europos čempionato dalyvių. Tai buvo mano pagrindinis tikslas šiame ralyje – toliau pažindintis su šiuo automobiliu ir greitėti ant asfalto dangos,“ - teigia „Auto Partner Rally Team“ komandos pilotas Dominykas Butvilas.

Po mažiau sėkmingo trečiojo Lenkijos ralio čempionato etapo Dominykas Butvilas su Renatu Vaitkevičiumi krenta į ketvirtąją bendros įskaitos poziciją. Artimiausias „Rajd Dolnośląski“ ralis sportininkų laukia rugsėjo 29-spalio 1 dienomis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Gazas