Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 18d. 08:42

Dominykas Butvilas: „Classic Rally“ Druskininkuose – ir ralį važiuot, ir šventę švęst

„Rally Classic“ Druskininkuose
Egidijaus Babelio nuotr. / „Rally Classic“ Druskininkuose

Pasibaigus paskutiniame Lietuvos automobilių ralio čempionato etapui Druskininkuose, antrą vietą jame užėmęs Dominykas Butvilas dalinasi savo pastebėjimais apie šias varžybas.

Kaip švęsti Druskininkuose?

Šito mes nežinojom, bet su ralistų kompanija nusprendėm, kad būtinai reikia tai išsiaiškinti! Kadangi pirmos vietos neužėmėme ir minkštųjų „Padvaiskas & Co“ čiužinių negavome, likome pakankamai tuščiomis rankomis. Taurė irgi nebeturėjo jokios paskirties: organizatorius šampano mums biudžete nenumatė, o visą putojantį vyną, kurį atsivežė draugai, išliejo ant mano galvos.

Dideli ir gražūs fejerverkai skelbė ne ralio finišą, o vakaro startą… Detaliai visko nepasakosiu, bet galiu pasakyti, kad papuolėme į labai įdomų klubą, kuriame yra draudžiama beveik viskas: negalima šokių aikštelėje šokti su gėrimais (reikia gerti „kultūringai“ prie baro); negali šokti be merginų kompanijoj (tokio dar niekur nemačiau); negalima bet kur pasidėti daiktų; negalima šokti „rateliais“ (čia kad visi „draugiški“ būtų ar kaip?). „Apsaugos“ darbuotojai ten visus gano kaip mažus vaikus! Geros nuotaikos pagauti sugalvojome užlipti ant pakylos (neva ten scena). Po kokių 8 s prisistatė apsauginiai ir jau vedė mane lauk. Bendram sąmyšyje nuo jų pasprukau ir toliau linksminausi, kol nesurado jie manęs antrą kartą! Tada jau prašėme raštu parodyti tas jų keistas taisykles. Nežinau, ar tie vyrukai skaityti moka, bet pasirodė gan sukalbami ir patikėjo, kad mes tikrai nesiruošiam „nuniokoti jų technikos“…

Egidijaus Babelio nuotr./Rally Classic Druskininkuose
Egidijaus Babelio nuotr./„Rally Classic“ Druskininkuose

Ralis

Taip, prieš visą ilgą vakarą reikėjo pravažiuoti dar ne ką trumpesnį ralį. Organizatorius tikrai keistai suplanavo ruožus, nes labai kvailai jautiesi važiuodamas 100 km tam, kad pravažiuotum vos 17 km greičio ruožų. Žiūrovai piktinosi, kad ralis vadinasi „Druskininkų“, o ne „Alytaus“, mat didžiąją dienos dalį praleidome kažkur toli toli nuo kurorto.

GR 1/3 (17,55 km)

Organizatorius žadėjo „vidutinio greitumo“ kelią. Dabar žinau ką tai reiškia – vietomis važiavome 210 km/h, buvo tramplinų, atkeliančių mašiną lekiant 180-190 km/h. Jeigu tai nebuvo greita, tuomet nebežinau ko tikėtis iš kitų GR… Važiavome ramiai, bet finiše paaiškėjo, kad laimėjome abu ruožus ir prieš artimiausią varžovą įgijome šiokią tokią persvarą. GR 3 bandžiau pagerinti laiką, bet pablogėjusios kelio sąlygos leido pagreitėti tik 0,6 s.

GR 2/4 (7,75 km)

Nelabai mėgstu šį ruožą, nes jame vis atsiranda kokių nors problemų. Važiuojant jį antrąjį kartą nesuveikusi starto programa mane „išmušė iš vėžių“, truktelėjau mašiną pusę sekundės per anksti ir gavau 10 s baudą už priešlaikinį startą. Bėdos čia nesibaigia, centrinio diferencialo kompiuteris toliau nemato greičio rodmenų ir automobilis kelyje elgėsi visai keistai. Aišku, konkurentai nesnaudžia ir nesunkiai prarandu visą turėtą persvarą.

VIDEO: Dominykas Butvilas FALSE START Rally Classic Druskininkai 2012

GR 5/8

Važiuojam visą valandą iki šio ruožo (jis kažkur už Alytaus), bet kadangi leidimo jį vykdyti organizatorius nebeturi, privalome jį važiuoti pagal kelių eismo taisykles. Taigi, sumažėja kilometrų, per kuriuos galėčiau atsigriebti už baudą!

GR 6 (10,45 km)

Kadangi po naujos starto tvarkos turiu startuoti pirmas, reikia daryti trajektorijas ir „valyti kelią“ kolegoms. Greitose dalyse padanga „neprisikasa“ iki kieto grunto ir tai gerokai stabdo automobilį. Jaučiu, kad pirmoje ruožo pusėje prarandu laiką, todėl antroje, siauroje dalyje važiuojam ypač agresyviai. Klaidų nepadariau, laimėjome ruožą!

Egidijaus Babelio nuotr./Rally Classic Druskininkuose
Egidijaus Babelio nuotr./„Rally Classic“ Druskininkuose

Kvailai, beprotiškai, idiotiškai greitas ruožas, kurio nepatvirtintų joks sveiko proto žmogus, nekalbant apie ekspertus. Aprašyme „platus žvyrkelis“ organizatorius nemelavo, taip, jis tikrai platus, bet jei jau toks jaudinantis jo aprašymas, ar galima tikėtis kažko daugiau iš tokio ruožo? Visus 7 km nuo starto važiavau penkta pavara, išskyrus vieną greičio gesinimo zoną. Žinoma, 300 kg šieno kūgiai buvo išstatyti siauriau nei susirašymo metu, todėl man, kaip pirmajam atvažiavusiam, visiškai neaišku ko tikėtis. Kliudžiau trečiąjį iš trijų kūgį, kuris žvaliai nusirito laukais, palikdamas vairuotojo dureles tikrai keistoje formoje. Blogiausia tai, kad pašalinau kliūtį savo varžovams, ir dabar jie gali įveikti trasą greičiau (kažkodėl niekas man nepadėkojo!).

GR 9

Tas pats ruožas kaip ir GR 6. Gan ilgas, daug pastangų iš pilotų reikalaujantis kelias. Nors žvyro būklė gerokai suprastėjusi ir daug kur atsirado provėžos, vėl pavyko jį pravažiuoti greičiausiai, valio!

GR 10 (7,7 km)

Antrą kartą važiuojamas beprotiškasis ruožas, ten kur pradėdavau posūkį 181 km/h, dabar galiu tai daryti 183 km/h, nes jau „drąsiau“. Su startu ir vienu sustojimu trasoje (greičio gesinimo zona) vidutinis greitis gaunasi 146 km/h… Tiems, kas nesupranta, galiu pasakyti, kad tai labai daug vingiuotame žvyriniame kelyje.

Egidijaus Babelio nuotr./Rally Classic Druskininkuose
Egidijaus Babelio nuotr./„Rally Classic“ Druskininkuose

Henrikas Kazkauskas pasakojo, kad matė, kaip vos per plauką išvengėme tragedijos. Būtent šitame ruože, vienoje greičiausių vietų (apie 190 km/h) į kelią išlindo traktorius su akėčiomis, kurios užėmė beveik visą kelio plotį. Kai liko maždaug 20 sekundžių iki mano atvažiavimo ir laukuose jau šmėžavo mūsų mašinos kontūrai, traktorius dar buvo kelyje! Žmonės susiėmę už galvų laukė, kas dabar bus, kai paskutiniu momentu traktorius nusuko atgal į laukus. Aš jo net nepamačiau, bet bijau pagalvoti, kas galėjo nutikti.

GR 11 (23,35 km)

Sudėtingiausias, ilgiausias, basiausias, sunkiausias ir paskutinis ralio ruožas. Jame yra visko (ir ypač daug šaknų). Nežinau, ką Dzūkijos grybautojai pagalvos pamatę, kas liko iš jų miško keliukų…

Nepavyko pašalinti visų gedimų, todėl važiuoti nebuvo lengva. Jau pirmajame posūkyje pajutau, kad kažkas ne taip su ratu. Viršijus 120 km/h vairas pradeda siaubingai vibruoti. Manau, kad pažeista padanga, todėl važiuoti tampa ypač nejauku, vis laukiu kada jau man „nuleis“ tą ratą. Pradedu važiuoti kiek atsargiau, kol priprantu prie pasikeitusio automobilio ir imu ignoruoti problemas. 14 minučių intensyvaus vairavimo pareikalavo tikrai didelio susikaupimo ir šturmano sugebėjimų – paskaityti lekiant tokiu greičiu ypatingai vingiuotame kelyje gali ne kiekvienas, ačiū Renatui.

Kadangi finišavome su problemomis, nesitikėjau gero rezultato. Norint laimėti ralį, ruože reikėjo išsiveržti į priekį bent 6 sekundėmis. Prieš trečią vietą ruože laimėjome 41 sek., tačiau antroje vietoje finišavusį V.Švedą aplenkėme tik 4,3 s! Vadinasi, baudos atkovoti nepavyko ir iki ralio nugalėtojo vardo pritrūko vos 2 sekundžių. Tik akimirka, kuri gali pasirodyti lemiama, kai ralyje yra rimta konkurencija.

Rezultatas: 2-oji vieta.

Čempionato pozicija mums su Renatu jau buvo aiški prieš šias varžybas (1 vieta N4 (antroje) klasėje), tačiau vis tiek važiavome, norėdami rimtai pasivaržyti ir laimėti (juk ne tik dėl taškų važiuojame). Labai dėkoju visiems palaikiusiems, ištikimiems fanams ir draugams, kurie linki mums sėkmės ralio trasose. Iki pasimatymo!

Šaltinis: Domas.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Tiesiogiai 24sek

Istorinę pergalę rankoje laikiusį „Žalgirį“ Maskvoje pražudė S.Rodriguezo bombos

Gyvenimas

Paslaptinga liga garsų solistą nustūmė į visuomenės užribį: sklinda nemalonus kvapas

15min tema Aktualu

Pasaulio dešinieji sukilo prieš JT migracijos paktą: keliama audra stiklinėje?

Pasaulis kišenėje

Aplink pasaulį su kuprine: kodėl vienas pavojingiausių Australijos vorų – net nenuodingas

Vardai

Eimuntas Nekrošius paskutinį gyvenimo savaitgalį praleido pajūryje: „Jis buvo laimingas“

Aktualu

„Patikrinta 15min“ – pirmasis pasauliniu mastu pripažintas Baltijos šalių faktų tikrinimo projektas

Tiesiogiai 24sek

Kertinis vakaras Vokietijoje: „Skyliners“ – „Rytas“

Atvirai su vadovu. A.Žukauskienė: apie jauno vadovo patyrimus, gyvenimo tikslą ir laimėtas bei pralaimėtas kovas

Gyvenimas

Giedrius gerina būstą sužalotam didvyriui: šis išgelbėjo paauglę, o dabar pagalbos reikia pačiam

Išrinkite geriausias 2018 metų knygas

Aktualu

Aiškėja, kodėl sumuštas F.Sanchezas: dviejų nacionalistų jausmus užgavo šūkis „Lietuva visiems“

Aktualu

Lenkijos Seimas atšaukė ginčijamą Aukščiausiojo Teismo reformą

Ar pastebėjote Vilniaus viešojo transporto atsinaujinimą?

Gazas

Renkame Lietuvos Šimtmečio automobilį: „Opel Kadett E“

Aktualu

„Proveržis“ tariantis dėl etatinio mokytojų apmokėjimo modelio: bus pildomi profsąjungų reikalavimai

Vardai

Katy Perry – daugiausiai uždirbanti dainininkė pasaulyje: iš pirmos vietos išstūmė Beyonce

Vardai

Atsisveikinimas su netikėtai išėjusiu Eimuntu Nekrošiumi: „Per anksti, gerokai per anksti...“

Aktualu

Romoje pradėtos griauti numanomos mafijos grupuotės vilos

Aktualu

Šveicarija atsisakė planų paremti JT susitarimą dėl migracijos

Aktualu

Prabangiu BMW visureigiu važiavusio ukrainiečio kelionė nutrūko pasienyje

Naujienos

24sek

Istorinę pergalę rankoje laikiusį „Žalgirį“ Maskvoje pražudė S.Rodriguezo bombos

Gyvenimas

Paslaptinga liga garsų solistą nustūmė į visuomenės užribį: sklinda nemalonus kvapas

24sek

17 taškų pranašumą išbarstęs „Rytas“ krito po netaiklaus metimo paskutinę sekundę

15min tema Aktualu

Pasaulio dešinieji sukilo prieš JT migracijos paktą: keliama audra stiklinėje?

Pasaulis kišenėje

Aplink pasaulį su kuprine: kodėl vienas pavojingiausių Australijos vorų – net nenuodingas

Aktualu

„Patikrinta 15min“ – pirmasis pasauliniu mastu pripažintas Baltijos šalių faktų tikrinimo projektas

Vardai

Eimuntas Nekrošius paskutinį gyvenimo savaitgalį praleido pajūryje: „Jis buvo laimingas“

Atvirai su vadovu. A.Žukauskienė: apie jauno vadovo patyrimus, gyvenimo tikslą ir laimėtas bei pralaimėtas kovas

Gyvenimas

Giedrius gerina būstą sužalotam didvyriui: šis išgelbėjo paauglę, o dabar pagalbos reikia pačiam

Išrinkite geriausias 2018 metų knygas

Aktualu

Aiškėja, kodėl sumuštas F.Sanchezas: dviejų nacionalistų jausmus užgavo šūkis „Lietuva visiems“

Aktualu

Lenkijos Seimas atšaukė ginčijamą Aukščiausiojo Teismo reformą

Ar pastebėjote Vilniaus viešojo transporto atsinaujinimą?

Gazas

Renkame Lietuvos Šimtmečio automobilį: „Opel Kadett E“

Aktualu

„Proveržis“ tariantis dėl etatinio mokytojų apmokėjimo modelio: bus pildomi profsąjungų reikalavimai

Vardai

Katy Perry – daugiausiai uždirbanti dainininkė pasaulyje: iš pirmos vietos išstūmė Beyonce

Vardai

Atsisveikinimas su netikėtai išėjusiu Eimuntu Nekrošiumi: „Per anksti, gerokai per anksti...“

Aktualu

Romoje pradėtos griauti numanomos mafijos grupuotės vilos

Aktualu

Šveicarija atsisakė planų paremti JT susitarimą dėl migracijos

Aktualu

Prabangiu BMW visureigiu važiavusio ukrainiečio kelionė nutrūko pasienyje

Vardai

Ypatingos

03:39
07:48

Gera keliauti kartu

Sveikata

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie Gazas