Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dominykas Butvilas – pirmasis Lietuvos ralistas, pasirašęs sutartį su profesionalia užsienio komanda

Dominykas Butvilas
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Dominykas Butvilas
Šaltinis: 15min
0
A A

Dominykas Butvilas tęsi savo pažadą nesustoti ir siekti karjeros pasaulinėje ralio arenoje. 2014 metų sezoną lietuvis pakviestas tapti pagrindiniu vienos pajėgiausių Lenkijos komandos lenktynininku ir varžytis Lenkijos čempionate. Šią savaitę buvo sudėti paskutiniai taškai Lietuvos ralio čempiono Dominyko Butvilo ir profesionalios Lenkijos automobilių ralio komandos „Subaru Poland“ sutartyje.

Dominykas Butvilas, pirmą kartą ralyje startavęs 2005 metais, pastaruosius dvejus metus nugalėjo Lietuvos ralio čempionatuose. „Šiais metais važiuosiu Lenkijos čempionate ir man tai bus didžiulis iššūkis. Teks palikti namų sienas, pažįstamas trasas, net keisti šturmaną ir viską įrodinėti iš naujo. Visada noriu eiti į priekį ir nauji išbandymai manęs negąsdina, nepraleidžiu galimybių tobulėti. Lenkijos ralio specifika visai kita – čia visuose etapuose vyrauja asfaltinė danga, man tai yra nauja, todėl turėsime daug dirbti, norint varžytis su patyrusiais vietiniais sportininkais. Tikrai Lietuvos nepalieku ir toliau tikiuosi sirgalių palaikymo, kurio Lenkijoje man labai reiks. Na, o Lietuvoje 2014 m. bus naujas ralio čempionas“, – šypsosi naujasis „Subaru Poland“ komandos lenktynininkas D.Butvilas.

Sutartis pasirašyta po ilgų bandymų

Remdamasi sportininkų pasiekimais ir vairavimo technika, „Subaru Poland“ komanda atrinko 6 geriausius ralistus ir pakvietė juos į Kelcų žiedinę trasą, kur vyko lenktynininkų atrankos testai

Didelį indėlį įdėjo viešosios įstaigos „Pasaulio ralio čempionatas Lietuvoje“, kuri artimiausius trejus metus rūpinsis pasaulio ralio čempionato (WRC) etapo Lietuvoje organizavimu, direktorius Algis Poteliūnas, tapęs D.Butvilo vadybininku. „Ilgai dirbome, kad tai įvyktų. Dabar jau galime pasakyti, kad Dominykas startuos Lenkijos čempionate vienoje pajėgiausių „Subaru Poland“ komandoje. Sulaukėme didelio Lenkijos (PZM) ir Lietuvos autospoto (LASF) federacijų palaikymo, todėl pastarąjį pusmetį tikslingai dirbome, kad būtų atkreiptas dėmesys į Dominyko talentą,“ – teigia A.Poteliūnas.

D.Butvilo teigimu, nuo to momento, kai į komandą atėjo A.Poteliūnas, ramus gyvenimas baigėsi: „Jis turi didelę patirtį dirbant su pasaulinio lygio komandų savininkais, sportininkais ir jų vadybininkais. Gerai, kad mes sugebėjome tą išnaudoti bendriems tikslams pasiekti“, – teigia D.Butvilas.

Anot automobilių sporto senbyvio Algio Poteliūno, D.Butvilo talentas ir lėmė, kad jis būtų pasirinktas pagrindiniu Lenkijos komandos sportininku: „Remdamasi sportininkų pasiekimais ir vairavimo technika, „Subaru Poland“ komanda atrinko 6 geriausius ralistus ir pakvietė juos į Kelcų žiedinę trasą, kur vyko lenktynininkų atrankos testai. Šalia 5 lenkų buvo ir vienintelis užsienio atstovas Dominykas. Verta paminėti, kad šiuose testuose dalyvavo ir iki šiol pagrindiniu komandos lenktynininku buvęs W. Chuchała. Visiems buvo sudarytos identiškos sąlygos – numatytą trasą įveikė tuo pačiu automobiliu ir su vienu geriausių Lenkijos šturmanų.“ 

Vis dėlto, iškart po įvykusių testų dalyviai rezultatų nesužinojo. „Turėjau vilčių, tačiau galutinio sprendimo negalėjau numanyti. Kai išgirdau, kad esu pakviestas būti pagrindiniu „Subaru Poland“ komandos lenktynininku, dar keletą dienų negalėjau atsigauti ir patikėti, kad tai vyksta iš tikrųjų. Noriu asmeniškai padėkoti Witoldui ir Marlenai Rogalskiams ir „Subaru Poland“ už suteiktą šansą ir tikėjimą“, – naujiena dalinasi lenktynininkas.

Buvo įvertintas Dominyko talentas ir perspektyvumas ir iš pradžių į šią komandą jis priimamas be jokio asmeninio indėlio į biudžetą

Susitikimo metu iškart buvo aptartos visos sąlygos – lenktynininko pareigos, teisės, atsakomybės, treniruočių ir testų sąlygos, treniruočių ir lenktynių technika, komandos sudėtis ir, žinoma, biudžetas.

„Buvo įvertintas Dominyko talentas ir perspektyvumas ir iš pradžių į šią komandą jis priimamas be jokio asmeninio indėlio į biudžetą. Tai nereiškia, kad ateityje nereiks rūpintis savo arba komandos biudžetu ir rėmėjais, tai automobilių sporte – neatsiejami dalykai. Siekiant projekto tęstinumo ir progreso atsipalaiduoti tikrai negalime, todėl tikėsimės ir palaikymo iš Lietuvos“ – dėmesį atkreipia lenktynininko vadybininkas.

Į geriausią rezultatą orientuotos sąlygos

„Kauno rudens“ ralio metu Lietuvos ralio mėgėjai stebėjosi Lenkijos komandų pasirengimu ir profesionalumu. Vien palyginus komandas techninėje zonoje buvo matomas didžiulis lenkų atotrūkis nuo lietuvių. Komandos sunkvežimis, grupė mechanikų, paviljonas su atskiromis zonomis maitinimuisi, komandos pasitarimams ir kiti matomi skirtumai, o ką jau bekalbėti apie pasiruošimo raliui etapą. „Šioje komandoje sulauksiu absoliučiai viso techninio palaikymo ir vadybinės pagalbos. Nebereikės rūpintis paprastais dalykais, kuriais su šturmanu Renatu Vaitkevičiumi buvome įpratę rūpintis patys. Dabar prieš kiekvieną ralį turėsime treniruočių sesijas, kurių metu dirbsime su automobilio derinimu, reguliavimais ir optimaliu parengimu. Aš galėsiu visu 100 procentų koncentruotis į vairavimą“, – teigia D.Butvilas. 

Lenkijos ralio čempionate lietuvis startuos su lenkų šturmanu. „Renatas visada tikėjo mano perspektyvumu, investavo savo brangų laiką ir energiją. Be jo indėlio nebūčiau čia, kur esu dabar“. Visgi, bendras Renato ir Dominyko sprendimas priimtas dėl to, kad šios šalies ralio varžybos užima dar daugiau laiko, nei startai Lietuvoje. Be to, vietinis šturmanas pažįsta komandas, trasas, o tai padės siekiant aukštesnių rezultatų. Lietuvos čempiono teigimu, ilgametis jo šturmanas Renatas Vaitkevičius padės jaunam ekipažui ir toliau skirs daug dėmesio pereinamuoju metu, kad galėtų perduoti turimą patirtį ir žinias. 

D.Butvilas Lenkijoje ne naujokas

Į mane investuojamas iki šiol man nematyto dydžio biudžetas, todėl sunkiai ir intensyviai dirbsiu, kad nenuvilčiau nei komandos, nei savo sirgalių Lietuvoje

Didesni Lenkijos automobilių ralio sporto entuziastai D.Butvilo pavardę bene ryškiausiai išgirdo po ralio „Kauno ruduo 2013“, kur kartu vyko ir įskaitinis Lenkijos čempionato etapas. Lenkijos interneto portalų komentaruose neretai buvo galima pamatyti klausimą „Co za Butvilas?“ (liet. Kas tas Butvilas?), nes nebuvo tikimasi didelės konkurencijos iš Lietuvos ekipažų. Vis dėlto, lenktynininkas įrodė savo pajėgumą – Lenkijoje vykusiose „Rajd Polski“ lenktynėse buvo greičiausias serijinių automobilių („Production“) klasėje tarp visų dalyvių taip į save atkreipdamas užsienio sportininkų, jų komandų ir didžiulį žiniasklaidos dėmesį. 

Vis dėlto, žiniasklaidos ir ralio bendruomenės spaudimas šiam lietuvio ir lenko ekipažui bus didelis. „Subaru Poland“ komandoje važiavo tokie sportininkai kaip Kajetanas Kajetanowiczius, Leszekas Kuzaja, Wojtekas Chuchała, Michaelas ir Gregory Bębenkowie.

„Jaučiu didžiulę atsakomybę ir sieksiu geriausio rezultato. Į mane investuojamas iki šiol man nematyto dydžio biudžetas, todėl sunkiai ir intensyviai dirbsiu, kad nenuvilčiau nei komandos, nei savo sirgalių Lietuvoje. Šiais metais prognozuojama itin sunki kova Lenkijos ralio čempionate, nes visas pirmas lenktynininkų dešimtukas gali užimti prizines vietas. Tad tai mane motyvuoja dar labiau stengtis ir tobulėti“, – teigia entuziastingai nusiteikęs Dominykas Butvilas.

Artimiausias Dominyko Butvilo startas numatomas „Rajd Zimowy Arłamów“ ralyje, kuris vyks kovo 6-8 dienomis.   

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas